napsal Zdena Bobková, Kryštof Rossmann
Bílí Tygři Liberec

5:4p

1:0, 2:4, 1:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 14. Damašek (Chrtek), 23. Chrtek (Had), 37. Turský (Chrtek), 48. Bálik (Mocek, Charvát), 63. Čermák (Turský, Had) – 21. Flynn (Horský), 24. Křížek (Hrachovec, Veverka), 26. Flynn (Moravčík), 38. Šíp. Rozhodčí: Wagner (Podrazil, Fiala). Vyloučení: 9:9, navíc Chrtek (LIB) 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku, Veverka (MBL) 10 minut nesportovní chování. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 102. Střely na branku: 38:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4pp.

Novák – Aubrecht, Krejsa, Turský, Charvát, Habermann, Had, Ira, Bálik – Šír, Mocek, Maťátko, Čermák Mat., Litera, Damašek, Bitman, Hájek, Piroutek, Chrtek, Šafařovský, Bouřil

Marek – Beneš, Dlabola, Jirásek, Imlauf, Horský, Homolka, Nepokoj, Červenka – Čermák Mich., Moravčík, Křížek, Šípek, Veverka, Hrachovec, Šíp, Foerster, Havelka, Flynn, Jindra

L i b e r e c - Bruslaři zavítali na led libereckých Tygrů. První třetina přinesla velice tuhý boj o každý kousek ledu, ale vítězněji z ní vyšli domácí, kteří trefou Damaška otevřeli skóre. Druhé dějství naprosto s přehledem opanovali Bruslaři, kteří prostřední dvacetiminutovku opanovali 4:2. V závěrečném dějství ale domácí udeřili v početní výhodě a vyrovnaný duel dospěl až do prodloužení. V něm si Tygři připsali bonusový bod.

Do utkání vstoupili aktivněji Liberčtí, nicméně první větší šanci si vytvořili hosté. Jiráskovu dělovku od modré čáry i následnou Křížkovu dorážku Novák zlikvidoval. Ve čtrnácté minutě už se ale přeci jen skóre měnilo. Chrtek po vyhraném vhazování naservíroval kotouč před zařízení, kde stál osamocený Ondřej Damašek. Záhy mohlo být vyrovnáno. Krásnou akci zakončoval z mezikruží Flynn, jenže trefil pouze tyč.

Hosty neproměněná šance mrzela pouze o přestávce, těsně po jejím skončení totiž Oscar Flynn protančil obranou Severočechů a poslal kotouč přesně pod betonem Nováka. Tygři odpověděli zanedlouho, Hadovu vynikající přihrávku od modré čáry dopravil změnou dráhy kotouče Ondřej Chrtek.

O pár chvil později však Mladoboleslavští vsítili dvě slepené branky. Nejprve Zdeněk Křížek překvapil Nováka střelou z úhlu a poté skóroval Oscar Flynn, který zužitkoval i svůj druhý únik v duelu. Ve druhé polovině periody nejprve šelmy snížily zásluhou Vítka Turského, jenž předvedl krásnou kombinaci s Chrtkem. A poté se radovali opět hosté.

Patrik Šíp poslal svůj celek znovu do vedení po pouhých 44 vteřinách od předchozího gólu svěřenců trenéra Kudrny. Jako ve správné vyrovnané bitvě ale přišlo drama. V osmačtyřicáté minutě využil přesilovku ranou od modré David Bálik a začínalo se od nuly. Těsně před závěrečnou sirénou označující konec základní hrací doby dotlačil kotouč do zařízení Veverka, nicméně rozhodčí rozpažil a na řadu tak muselo přijít prodloužení.

V tom přidělil modrobílým svižnou ranou bonusový bod Matěj Čermák. Bruslaři tak přivezli z nedalekého Liberce pouze bod.