Nedisciplinovanost přinesla staršímu dorostu porážku v Pardubicích

14. 10. 2016
napsal Vojtěch Drbohlav

4:1

1:1, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 15. Kostka (Žouželka, Matýs), 25. Chára (Matýs), 40. Blümel (Chára), 52. Blümel (Černý, Zeman) – 12. Jirásek (Nepokoj, Šíp). Rozhodčí: Barek – Holeček, Urubčík. Vyloučení: 6:6, navíc Havelka (MBL) TS za podražení. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 34:31. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Vlk – Blažej, Bučko, Hybeš, Javůrek, Mert, Rudy, Žouželka – Blümel, Černý, Chára, Kostka, Libnar, Matýs, Pochobradský, Rozlílek, Zeman

Hass – Beneš, Červenka, Dlabola, Homolka, Jirásek, Nepokoj, Novák – Dvořák, Flynn, Foerster, Havelka, Hrachovec, Jindra, Křížek, Kučera, Moračík, Šíp, Veverka

P a r d u b i c e – Boleslavští starší dorostenci nedokázali vyzrát na Dynamo Pardubice podruhé v sezóně. Středočeši byli dost vylučovaní a především ve druhé polovině utkání na svého protivníka nestačili. Další utkání čeká Bruslaře už další den, kdy v 15:30 přivítají v malé hale Havlíčkův Brod.

V první třetině se Mladé Boleslavi podařilo přečkat dvouminutové oslabení tří proti pěti. Ve 12. minutě se navíc Středočeši ujali vedení. Po vyhraném buly našel Martin Nepokoj na modré čáře volného Davida Jiráska, přičemž širší člen reprezentačního kádru do osmnácti let propálil vše, co mu stálo v cestě.

Další oslabení už Bruslaři ale nezvládli. Za Pardubice dokázal vyrovnat Martin Kostka. Po první třetině svítilo tedy v malé hale pardubické Tipsport arény svítili na světelné tabuli skóre 1:1.

Ve druhé dvacetiminutovce se prosadili pouze starší dorostenci Dynama. Nejprve překonal Radka Haase Dominik Chára a půl minuty před koncem se o gól při přesilové hře postaral talentovaný Matěj Blümel. Pardubice nebyly vyloženě lepším týmem, nýbrž efektivním. Bruslaři naopak doplatili na své časté fauly.

Mladé Boleslavi se nepovedl ani závěr utkání. V něm opět zazářil Matěj Blümel, který nejen, že přidal další branku, ale svou aktivitou si vysloužil i trestné střílení. To sice neproměnil, nic to však nezměnilo na tom, že Pardubice získaly tři body do tabulky. Předskočily tak Mladou Boleslav, která klesla až na čtvrtou příčku, tedy poslední postupující do play-off.