napsal Vojtěch Drbohlav

5:0

2:0, 1:0, 2:0

IHC Písek

Branky a nahrávky: 7. Foerster (Flynn, Kučera), 9. Čermák (Jindra, Dlabola), 32. Dvořák (Hrachovec), 41. Flynn (Kučera, Dlabola), 50. Nepokoj (Kučera, Flynn). Rozhodčí: Velčovský – Maštalíř, T. Svoboda. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 63:32. Průběh utkání: 5:0.

Haas – Beneš, P. Novák, Dlabola (A), Imlauf, Homolka, Nepokoj, Červenka – Foerster, Čermák, Dvořák, Křížek (C), Hrachovec, Šípek, Havelka, Flynn, Jindra, Moravčík, Kučera

IHC Písek

Kříž – Kopenec, Pokorný, Kukla, Lang (A), Hromada – Waller, Vokoun, Hakl, Norris, Pejša, A. Novák (C), Přibyl, Stauber, Měchura, Pechlát

M l. B o l. – Poklidně odehraný duel s málo vyloučenými hráči mezi Mladou Boleslaví a Pískem trval necelé dvě hodiny. Boleslavští po celé utkání vedli. Písečtí měli sice šance na snížení, ale domácí pokaždé podržel Radek Haas chytající ve velké pohodě. Tříbodový návrat do sestavy po zranění prožil Oscar Flynn (1+2). Mnohem těžší utkání čeká Bruslaře už o den později. V sobotu přivítají v malé hale v 15:30 Pardubice.

První větší šanci zápasu zaznamenal písecký Adam Novák, který jel sám na brankáře. Jeho střelu směřovanou do pravého horního rohu ale dokázal Radek Haas zlikvidovat vyrážečkou. Následně hráli domácí přesilovku, ta však zůstala nevyužita. Několik minut na to se už ale Boleslavští ujali vedení. Po zranění navrátivší Oscar Flynn našel volného Petra Foerstera, jemuž už nedělalo vůbec žádný problém, aby usměrnil puk do odkryté branky.

Po dvou minutách domácí svůj náskok navýšili. Do přečíslení se dostal Šimon Jindra, jehož střelu ještě Richard Kříž vytěsnil, na dorážku z hole Michala Čermáka už však nestačil. V dalším průběhu první třetiny byli i nadále lepší domácí, ale nedokázali přidat další góly.

Ani druhá třetina nenabídla moc atraktivní hokejovou podívanou. Nutno však zmínit, že Písečtí zabrali a snažili se vstřelit branku. Tomáš Stauber mohl například nasměrovat kotouč do odkryté branky, ale v rozhodující moment se mu to nepodařilo.

Na druhé straně se podařilo Středočechům přidat třetí branku. Z pravé strany, z poměrně velkého úhlu překonal Richarda Kříže Jan Dvořák do horní části jeho brány. V závěru dějství mohli Písečtí snížit, ale žádný z hostujících hráčů nedotlačil kotouč za gólmana. A tak i po dvou třetinách vedli Boleslavští, konkrétně 3:0.

Hned po 21 sekundách ve třetí třetině se Mladá Boleslav prosadila počtvrté zásluhou rychlého Oscara Flynna. Boleslavský útočník jel na Richarda Kříže téměř sám, ukázal 35 divákům v malé hale kličku a následně zamířil mezi brankářovy betony. V 50. minutě využili Boleslavští poprvé a naposledy v utkání přesilovou hru. Z pravého kruhu vystřelil Martin Nepokoj, Richard Kříž puk vyrazil, jenže ten se nešťastně pro Písek odrazil od pravé tyče zpět do branky.

V závěru utkání se ještě Písečtí snažili překonat Bruslaře a vytvořili si tlak v pásmu, jenže i přes jejich úsilí se jim nepodařilo překonat výborně chytajícího Radka Haase, který si tak připsal druhé čisté konto v sezóně. Písek naopak podruhé v sezóně v Mladé Boleslavi neudělal ostudu a dokázal utkání odehrát se ctí, když prohrál po bojovném výkonu 0:5.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Zápas jsme v poklidu vyhráli a dotáhli do vítězného konce. Musím ale říct, že se Písek oproti minulým dvěma zápasům zlepšil. Měli několik šancí, ale nás výborně podržel Radek Haas. Vychytal čisté konto, což mluví za všechno. Byla to povinná výhra, důležitý zápas nás čeká v sobotu proti Pardubicím.

Jindřich Setikovský (IHC Písek): My se pochopitelně s Boleslaví nemůžeme měřit. Mají tady akademii a oproti nám úplně jiný kádr. Minule jsme tady prohráli 0:15, ale tentokrát se nám ostudu z minula podařilo odčinit. Měli jsme v utkání šance. Ne na to, abychom vyhráli, ale mohlo to klidně být 5:3. Hráčům po tomto zápase nemůžu nic vytknout, protože hráli na hranici svých možností.