Starší dorostenci ztratili nadějně rozehraný zápas v Havlíčkově Brodě

napsal Vojtěch Drbohlav
BK Havlíčkův Brod

6:3

1:0, 1:3, 4:0

Branky a nahrávky: 16. Teplý, 40. Teplý, 44. Veverka, 52. Cachnín (Teplý, Veverka), 58. Křehlík (Veverka), 60. Teplý – 21. Moravčík (Kučera, Červenka), 24. Křížek (Kučera), 27. Křížek (Kučera). Rozhodčí: Kopeček – Zídek, Polák. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: 22:39. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 6:3.

Blažek – Zvěřina, Lachman "A", Polák, Horák, Zvěřina – Teplý "C", Cachnín, Veverka – Přibyl "A", Donda, Křehlík – Tecl, Kohout, Piskač

Haas – Horský, Dlabola "A", Červenka, Nepokoj, Beneš, Homolka, Imlauf – Flynn, Křížek "C", Kučera – Dvořák, Foerster, Moravčík – Havelka, Šípek, Novák – Jindra, Čermák

H a v l. B r o d – Boleslavští starší dorostenci se museli i přes rozsáhlou marodku vydat na Vysočinu do Havlíčkova Brodu, kde se postavili domácím Bruslařům. Středočeši dokázali utkání otočit a ve 27. minutě vedli již 3:1, jenže jim nevyšel závěr druhé třetiny a kompletně třetí, kterou prohráli dokonce 0:4. S Havlíčkovým Brodem tedy boleslavští starší dorostenci prohráli poprvé od té doby, co je celek z Vysočiny v extralize. Zvítězily i České Budějovice, přímý konkurent Středočechů v boji o přímý postup do play-off. Jak Mladá Boleslav, tak České Budějovice mají tedy nyní stejný počet bodů. Další utkání sehrají Bruslaři v pátek doma, kde se postaví Kozlům z Kolína.

Václav Adam (BK Havlíčkův Brod): Dnešní zápas se mi hodnotí dobře. První třetinu jsme, až na malé chyby, odehráli dobře, dali jsme v ní gól a vyhráli jsme ji 1:0. Tím samým způsobem jsme chtěli vstoupit do druhé třetiny, ale bohužel jsme udělali hrubé chyby a soupeř nám rychle odskočil do dvoubrankového náskoku. Nepoložilo nás to, zase jsme se zvedli a před koncem druhé třetiny jsme dali sice šťastný, ale důležitý gól. Myslím si, že do třetí třetiny jsme vstoupili suverénně a dokonali jsme velký obrat. Parádní práce všech hráčů, patří jim velký dík za bojovnost. Jsou to pro nás důležité tři body.

Chtěl bych zareagovat na hodnocení trenéra soupeře. Zápas jsme chtěli odehrát, protože před čtrnácti dny jsme byli v té samé situaci. V podstatě jsme v ní i teď. Použili jsme naše ligové, podotýkám ligové, mladší dorostence, abychom vůbec doplnili kádr. Také jsme ty zápasy zvládli a odehráli. Dnes nám paradoxně před zápasem volali další dva hráči, že mají střevní problémy. Když se podíváte na soupisku, tak zjistíte, že Mladá Boleslav nastoupila s osmnácti hráči do pole, zatímco my jenom se čtrnácti. Je to akademie, hráče mají, mohou použít hráče z mladšího dorostu a dnes s nimi přijel i junior. Nevidím důvod, proč my, takový malý klub, bychom měli soupeři ustupovat. Nám v podstatě také nevyjde nikdo vstříc.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Chtěl bych poděkovat našim hráčům, protože patnáct z nich nebylo celý týden na ledě. Dnes vstali a šli hrát. Soupeř nám nesportovně neodložil utkání, zatímco zítřejší zápas v Českých Budějovicích, se kterými bojujeme o postup do nadstavby, nám zápas bez problémů odložili. Chci pogratulovat soupeři, který vyhrál nad mužstvem, jež je totálně zdecimované marodkou. Velká gratulace pro Havlíčkův Brod.