napsal Vojtěch Balon
IHC Písek

2:9

0:1, 2:5, 0:3

Branky a nahrávky: 37. Novák (Šebesta), 39. Pechlát (Lang) – 14. Dvořák (Jindra), 24. Havelka (Foerster), 25. Foerster (Dlabola), 27. Horský (Dobša), 33. Dobša, 36. Flynn (Foerster), 41. Flynn (Kučera, Imlauf), 60. Havelka (Imlauf, Dobša), 60. Dlabola (Jindra, Dvořák). Rozhodčí: Malota – Malý, Flegl. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 20:61. Průběh utkání: 0:6, 2:6, 2:9.

IHC Písek

Křepela – Kopenec, Pokorný, Kukla, Lang, Štěcha – Waller, Hakl, Norris, Pejša, A. Novák "C", Přibyl, Šebesta, Stauber, Měchura, Pechlát

Haas – Beneš, Dlabola "C", P. Novák, Imlauf, Horský, Homolka, Nepokoj, Červenka – Dvořák, Dobša, Hrachovec, Foerster, Havelka, Flynn, Jindra, Kučera

P í s e k - Šestadvacáté kolo základní části svedlo mladoboleslavský starší dorost na led Písku, posledního týmu skupiny Střed. Bruslaři potvrdili roli papírových favoritů zcela jednoznačně, když zvítězili vysoko 9:1 a domácího brankáře Křepelu zasypali neuvěřitelnou porcí jednašedesáti střeleckých pokusů.

Úvodní desetiminutovka byla z obou stran spíše oťukávací, ani jeden tým si nedokázal vytvořit žádnou větší příležitost a jasně poslední Písek s Bruslaři stále držel naději na solidní výsledek. Hosté ale začali více a více tlačit, příležitosti Nováka a Flynna ještě dokázal písecký gólman Křepela zlikvidovat, nicméně v čase 13:15 už otevřel skóre boleslavský útočník Jan Dvořák.

Ve druhé třetině předvedli Bruslaři parádní gólovou smršť. Tři a půl minuty po začátku prostřední dvacetiminutovky Hynek Havelka ukončil dlouhou pasáž bez šancí a zvýšil na 0:2. Tento stav dlouho nevydržel, ani ne o minutu později Petr Foerster ještě více zvýraznil náskok Středočechů. A když o další minutu a půl později Matouš Horský zvýšil už na 4:0 ve prospěch Boleslavských, bylo jasné, že Bruslaři už své vedení nepustí. Ojedinělou akci Jihočechů měl na hokejce Novák, hostující brankář Haas ale jeho samostatný únik dokázal zlikvidovat.

Pak ale převzali iniciativu opět Bruslaři a na výsledkové tabuli se to prakticky okamžitě projevilo. David Dobša v polovině zápasu rozvlnil píseckou síť popáté a krátce po něm zvýšil už na 6:0 Oscar Flynn. Domácí sympaticky zcela nesložili zbraně, Adam Novák a Václav Pechlát se v závěru druhé třetiny postarali o kosmetickou úpravu výsledku a snížení na průběžných 2:6. Na tříbrankový rozdíl mohl ještě před sirénou snížit Horský, Haas ale jeho dělovku od modré zlikvidoval.

Třetí třetina začala boleslavskou přesilovkou, kterou přetavil v sedmou branku týmu z města automobilů a svou druhou v zápase Oscar Flynn. Poté se hra znovu trochu uklidnila a vyrovnala, písečtí mohli znovu snížit vedení Mladé Boleslavi, ale Hakl ani Pejša neuspěli. V poslední minutě zápasu se do toho svěřenci Jiřího Zörklera opět pořádně opřeli a v rozmezí jednatřiceti sekund přidali další dva zásahy. Nejprve v čase 59:27 se přesnou střelou po buly prosadil Hynek Havelka a dvě sekundy před závěrečnou sirénou ještě stihl zvýšit na konečných 9:2 pro Bruslaře Martin Dlabola.