Starší dorostenci prohráli v Pardubicích po nájezdech

2. 12. 2016
napsal Vojtěch Drbohlav

5:4sn

1:1, 3:2, 0:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 8. Antoníček (Koffer), 29. Matýs (Chára, Leder), 37. Chára (Pochobradský, Matýs), 39. Rozlílek (Kostka), rozh. náj. Chára – 10. Nepokoj (Foerster, Dlabola), 23. Dvořák (Foerster), 28. Imlauf (Kučera), 50. Nepokoj (Šípek, Dvořák). Rozhodčí: Veinfurter – Holeček, Vepřovský. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3, 4:4, 5:4sn.

Vlk – Blažej, Dubovči, Javůrek, Leder, Oliva, Rudy, Sýkora – Antoníček, Černý, Chára, Koffer, Kostka, Matýs, Pochobradský, Rozlílek, Tobiáš

Haas – Červenka, Dlabola, Imlauf, Nepokoj, Novák, Novotný, Rudolph – Čermák, Dvořák, Foerster, Havelka, Hrachovec, Jindra, Kučera, Moravčík, Šípek

P a r d u b i c e – Starší dorostenci měli solidně nakročeno k tomu, aby prolomili špatné výsledky z venkovních stadionů. Soupeře z Pardubic přestříleli, dokonce nad ním vedli již o dva góly. Jenže lídr skupiny Střed dokázal znovu otočit, Bruslaři záhy už jen vyrovnat. Každopádně přivezli Boleslavští z horkého pardubického ledu i v oslabené sestavě jeden bod, který bude velice cenný v boji o postup do play-off. Základní část extraligy zakončí Středočeši sobotním domácím zápasem proti Havlíčkovu Brodu.

Jako první otevřely gólový účet předposledního zápasu základní části Pardubice, které poslal do vedení Petr Antoníček. Mladé Boleslavi však trvalo jen něco přes dvě minuty než dokázala gólově odpovědět. O vyrovnání se postaral důrazný obránce Martin Nepokoj, jehož střely od modré bývají postrachem pro brankáře.

Ve druhé třetině poslal Bruslařský klub do vedení kanonýr Jan Dvořák, přičemž netrvalo dlouho a Středočeši vedli už o dva góly zásluhou Václava Imlaufa. Pardubický lídr tabulky poté ale vstřelil tři góly a znovu vedl. Prosadili se Ondřej Matýs, Dominik Chára a Vít Rozlílek.

V polovině třetí třetiny dokázali Bruslaři znovu vyrovnat a znovu u toho byl Martin Nepokoj.

Následně se hrálo prodloužení, jenže ani to nerozhodlo. V samostatných nájezdech pak dokázali zvítězit domácí zásluhou Dominika Cháry, jenž se jako jediný trefil.