První duel turnaje měli starší dorostenci rozehraný nadějně, nakonec ale těsně prohráli

12. 8. 2016
napsal Vojtěch Drbohlav
HC Energie Karlovy Vary

4:3

0:1, 3:1, 1:1

Branky a nahrávky: 26. Cankov (Šik, Hotěk), 34. Prošek, 35. Halberštát, 43. Tlačil (Šik) – 12. Šíp (Dvořák, Dlabola), 25. Moravčík (Šíp, Nepokoj), 59. Veverka (Flynn). Rozhodčí: Tichý – Belko, Suchý. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3.

Beran (Heger) – Zavřel, Cankov, Hotěk, Slabý, Prošek, Přibyl, Kořán, Petrov, Bečka, Šik, Kala, Ptáček, Tlačil, Halberštát "C", Šťastný, Doubek, Holub, Maydl

Haas – Imlauf, Nepokoj, Dlabola,Jirásek, Červenka, Hmolka, Beneš, Novák, Flynn, Foerster, Veverka, Moravčík, Šíp, Dvořák, Havelka, Křížek, Hrachovec, Jindra, Šípek, Čermák

K a r l o v y V a r y – Odpolední utkání mezi Karlovými Vary a Mladou Boleslaví zahájilo turnaj O pohár hejtmana Karlovarského kraje. Boleslavští nad svým sokem ze západu Čech vedli dokonce už 2:0, jenže své vedení promarnili. Energetikům se podařilo skóre utkání obrátit. Ačkoliv se Bruslaři v závěru snažili alespoň o vyrovnání, dokázali jen snížit na 4:3. Závěrečná power-play hostů už branku nepřinesla.

Boleslavští starší dorostenci se dostali do vedení zásluhou Patrika Šípa, který po skvělé přihrávce od Jana Dvořáka vyslal z mezikruží střelu, kterou překonal brankáře Berana v brance Energie. Napodruhé se tentýž boleslavský hráč ocitl v další gólové šanci, ale tentokrát jej už brankář Západočechů vychytal.

V úvodu druhé třetiny se Středočeši prosadili podruhé. Šípovu střelu tečoval mezi tři tyče Andrej Moravčík. Ani ne minutu na to ale přišla odpověď ze strany karlovarských dorostenců. Střelou nad lapačku překonal Radka Haase v boleslavské brance David Cankov. Krátce po polovině zápasu nastaly další dva nepříjemné momenty pro hostující celek. Radek Prošek překvapil brankáře Středočechů poté, co objel jeho klec a pak jej překonal. Obrat dokonal o 19 sekund později Jiří Halberštát, jenž zachytil volný kotouč a střelou z první se prosadil.

I na začátku třetí dvacetiminutovky vstřelili gól Energetici. Volný prostor mezi třemi tyčemi našel Jan Tlačil, a navýšil tak náskok domácího celku. Boleslavští měli následně k dispozici přesilové hry, ale nedařilo se jim využít je. Zaradovali se až necelé dvě minuty před koncem zápasu, kdy překonal Berana v karlovarské brance Veverka. Následně vyzkoušeli Bruslaři ještě power-play, ta však kýžené vyrovnání nepřinesla, a tak mohl první zápas turnaje Středočechy mrzet, především proto, že ztratili dvoubrankový náskok.