napsal Zdena Bobková
Düsseldorfer EG

3:1

2:0, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 8. Lorer, 16. Clemens (Muller, Geitner), 26. Strodel (Schmidt) – 49. Flynn (Dvořák). Vyloučení: 9:8, navíc OT Clemens, Bartuli (oba DUS) a Jiránek, Flynn (MBL), navíc 5minut Hrachovec – úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Frensel – Geitner, Grosse, Fern, Muller, König, Bartuli, Ribnitzky, Mansfeld – Herz, Strodel, van Soest – Krug, Clemens, Klemmer – Metelkov, Horschel, Lorer – Gerharz, Stanchewski, Stein – Schmidt

Marek – Imlauf, Nepokoj, Dlabola, Jirásek, Červenka, Homolka, Beneš, Novák – Flynn, Foerter, Veverka – Moravčík, Šíp, Dvořák – Havelka, Křížek, Hrachovec – Jindra, Šípek, Čermák

K. V a r y – Další mezinárodní utkání čekalo na starší dorostence v sobotu 13. srpna v Karlových Varech. Bruslaři se zde v těžkém utkání postavili týmu <strong>Düsseldorfer EG</strong>. Zápas to nebyl vůbec jednoduchý a Mladá Boleslav v něm velké množství příležitostí. Nejaktivnějším hráčem z pohledu místních redaktorů se jevil <strong>Oscar Flynn</strong>, který si taky připsal jedinou branku do sítě gólmana Frensela.

Boleslavští do zápasu nevstoupili nejšťastněji. Beneš byl už v první minutě vyloučen a Boleslav jen díky dobré obraně neinkasovala tak brzy. Jenže německý tým si poměrně rychle vytvořil souvislejší tlak a donutil Boleslav chybovat v rozehrávce, na což Boleslavští záhy doplatili a Düsseldorferští vedli již v osmé minutě zásluhou Danyona Lorera 1:0. Bruslaři se záhy dostali do šance, ale Flynn v dobré příležitosti minul. Poté následovala série vyloučení na obou stranách, ale Düsseldorf perfektně vystihl moment, kdy se vyloučený König vrátil na led a ihned udeřil. Muller našel přesnou přihrávkou Marca Clemense, který tvrdým úderem prostřelil brankáře Marka.

Bruslaři ale rozhodně neskládali zbraně a tlačili se před Frensela. Díky tomu si vysloužili i dvojnásobnou přesilovou hru. Ale až do konce první třetiny ji v kontaktní gól nepřetavili. Přesilová hra se částečně přesunula i do druhé části, ale i tam byli Bruslaři na Frensela krátcí. Druhá třetina pak přinesla opravdu nespočet příležitostí pro boleslavské hokejisty, aby s nepříznivým skóre něco udělali, ale družina kolem trenéra Zörklera ani jednu svou příležitost nevyužila. Na místo toho třetí gól za záda brankáře Marka přidal Nicolas Strodel.

Düsseldorf se ve třetí třetině mírně zatáhl a zaměřil se více na obranu. To Boleslav už neměla co ztratit. Německý soupeř jim navíc daroval dvě přesilovky. Boleslav sice ani jednu nevyužila, ale z následného tlaku se dokázal prosadit Oscar Flynn, který se prosmýkl německé obraně a neomylně zakončil. Jak utkání gradovalo, hrálo se o poznání tvrdším způsobem a na ledě se začaly více objevovat emoce a rozhodčí tak museli rozhánět menší i větší potyčky.