20. 11. 2016

4:5

1:1, 3:2, 0:2

HC Lev Benešov

Branky a nahrávky: 17. Kerda, 27. Mareš (Kerda), 33. Kerda (Mareš), 36. Rovný (Petržílka) - 15. Starec (Holánek, Holeš), 26. Holeš (Starec), 34. Holánek, 45. Holeš (Holánek, Starec), 59. Holánek (Sládek). Vyloučení: 11:11, navíc Ficek Milan ml. 10 min. OT . Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 48.

M l. B o l. – Po sérii porážek chtělo boleslavské béčko konečně zvítězit. Do Boleslavi přijel lídr soutěže z Benešova, který pouze jednou prohrál. Sice hrál poslední tým z prvním, ale na hře to nebylo vidět, vyrovnaný stav 4:4 trval až do poslední minuty, kdy v čase 58:59 dal vítěznou branku bohužel Benešov.

Benešov je zvyklý na velké kluziště z domácího prostředí a na malé Boleslavské hale se dlouho hledal. Do vedení šli ale Benešovští a to v 15. minutě, kdy se trefil v úniku dvou na jednoho Starec 0:1. Po dvou minutách bylo vyrovnáno, Dušan Kerda samostatných nájezdem a střelou nad lapačku nedal Benešovskému brankáři šanci 1:1.

Druhou třetinu začal lépe Benešov, když po 6. minutách hry dorazil Holeš střelu od modré čáry 1:2. Boleslavští hned za minutu opět vyrovnali, Michal Mareš krásným blafákem vykoupal hostujícího brankáře 2:2. Mladoboleslavští nevypadali, že jsou v tabulce poslední. Jednoduchou hrou, důraznými souboji a rychlostí přehrávali soupeře a to na něj platilo. Ve 33. minutě překonal Štěpánka v přesilové hře opět Dušan Kerda 3:2. O minutu později bylo ale opět vyrovnáno, samostatnou akci zakončil Holánek 3:3. Ve 36. minutě Boleslavští ale znovu udeřili, Lukáš Rovný sám před brankářem dostal puk za jeho záda - 4:3 a tímto stavem skončila druhá třetina.

Po pěti minutách hry třetí třetiny Benešov opět vyrovnal, nenápadnou střelou ze strany překvapil všechny Holeš 4:4. A když už se hra blížila k nerozhodnému výsledku a samostatným nájezdům, benešovský kapitán Holánek rozhodl v čase 58:59 střelou do horního rohu Kořínkovy branky a rozhodl o vítězství Benešova 4:5.