napsal Michal Konvalina

1:4

1:2, 0:2, 0:0

HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 9. Mrkus (Kubart, Zajíček) – 16. Vašíček (Popelka), 18. Hubáček (Studený, Jedlička), 28. Mlčák (Malý), 36. Meluzin (Kučeřík, Jedlička). Rozhodčí: Pilný – Vepřovský, Holeček. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 53. Střely na branku: 21:30. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

Rylich – Novotný, Sýkora, Suk, Holoubek, Dobrkovský, Filip, Rudolph, Hes – Zajíček, Kubart, Mrkus, Dobša, Dlask, Moucha (C), Závora, Sirotek, Hašlar, Simon

Kašpar – Holemý, Sedláček T., Kučeřík, Mlčák, Furch, Sedláček J., Studený – Popelka, Konečný, Hubáček, Meluzin, Jedlička, Malý, Vašíček (C), Bartes, Brabenec

M l. B o l. – V 19. kole 2. části extraligy odehráli mladší dorostenci zápas s neoblíbeným soupeřem, do města automobilů zavítala brněnská Kometa. V první třetině se ještě hrálo poměrně vyrovnané utkání, ve druhé části ale hosté odskočili a v závěru utkání už jen hlídali náskok. Bruslaři nakonec soupeři podlehli 1:4.

Od úvodních okamžiků se hrál rychlý hokej a oba týmy se tlačily dopředu. Hosté z Moravy sice vstoupili do utkání o trochu aktivněji a trávili v útočném pásmu více času, přesto však inkasovali jako první. Zaváhání obrany soupeře potrestal Jiří Mrkus, který zůstal zapomenutý mezi kruhy a po Kubartově pasu neomylně skóroval. Na to konto se Brněnští tlačili dopředu s ještě větším zápalem a domácí tým držel ve vedení jen velmi dobře chytající Rylich. Ani on však nestačil na vyrovnávací trefu, která přišla z hole kapitána Komety Dominicka Vašíčka. A záhy se vedoucí celek skupiny D radoval znovu, před bránou se nejlépe zorientoval Oskar Hubáček a zvrátil vývoj utkání ve prospěch hostů. V závěru první části unikl domácí obraně Erik Meluzin, tváří v tvář Rylichovi ale neuspěl. Stejně se hned poté vedlo i domácímu Dobšovi a po prvních 20 minutách byla ve vedení Kometa.

V prvních minutách prostřední třetiny měli ze hry mírně víc domácí dorostenci. Jejich akce ale zpravidla končily nepřesnostmi a i kvůli tomu se skóre měnilo ve prospěch hostů. Jan Mlčák napřáhl na modré čáře a puk se po jeho ráně ještě otřel o někoho z domácích hráčů, načež zaplul do sítě za záda Matěje Rylicha. Poté se hra opět srovnala a domácí měli možnost snížit z přesilovky, Bartesovo hákování ale nepotrestali. Za rovného počtu hráčů na ledě měli Brněnští dvě slibné šance, pak se ale museli bránit další početní výhodě Bruslařů. To se jim však povedlo na výbornou – branku neinkasovali a naopak se jim povedlo ještě zvýšit náskok, když se prosadil střelecky aktivní Erik Meluzin. Do konce třetiny se ještě do vážnější šance dostal Simon, jeho otočka ale přinesla jen nepřesnou střelu a na druhé straně neuspěl dorážející Popelka.

Ve třetí části už tempo hry poněkud upadalo. Oba týmy se sice snažily nadále hrát směrem dopředu, ani jednomu se to ale příliš nedařilo. Za Kometu hrozili zejména aktivní Popelka s Meluzinem, kteří se neustále tlačili do šancí. Matěj Rylich už ale za svá záda kotouč nepustil a stejně dobře se vedlo na druhé straně i Filipu Kašparovi, na něj domácí taktéž nevyzráli. Nic na tom nezměnily ani změny v počtu hráčů na ledě, domácí svou přesilovou hru nevyužili a když se hrálo ve čtyřech na obou stranách, tak se také nic významného nestalo. Kometa si své vedení zkušeně pohlídala a dokráčela si pro tři body.

Tomáš Černík, BK Mladá Boleslav: „Sice se nám podařilo vstřelit první gól, ale Kometa byla po celé utkání jednoznačně lepším týmem ve všech aspektech. Vyhrávali osobní kotouče, hráli lépe s kotoučem, byli silnější, prokázali lepší herní myšlení. Zaslouženě vyhráli.“

Marek Moskal, HC Kometa Brno: „Dostali jsme první branku, což jsme nechtěli, jinak si ale myslím, že jsme celé utkání kontrolovali. Nehráli jsme v plné sestavě, někteří hráči jsou nemocní a dokonce nám museli v útoku hrát obránci, to však není důležité. Zápas jsme zvládli, kluci to odmakali naplno a v podstatě jsme si uhráli play-off. Domácí nastoupili v plné sestavě a my jsme rádi, že jsme to zvládli, protože domácí jsou kvalitní soupeř a hráli v plné sestavě. Tady je to vždycky těžké, ty tři body si ceníme a uvidíme, co bude dál v play-off.“