Starší dorostenci nezvládli slibně rozehraný zápas se Slavií, prohráli 3:6

napsal Vojtěch Drbohlav, Adam Nejedlý
HC Slavia Praha

6:3

1:3, 1:0, 4:0

Branky a nahrávky: 5. Martínek (Zderadička, Holý), 29. Grim (Klapka), 47. Marek (Grim, Klapka), 47. Klapka, 50. Klapka (Grim), 52. Marek (Klapka, Vobořil) – 13. Flynn (Červenka, Šípek), 16. Moravčík (Flynn), 18. Jindra (Flynn). Rozhodčí: Výborný – Štofa, Karda. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 38. Střely na branku: 40:40. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 6:3.

Vecka – Melovič, Erben, Vobořil (C), Zderadička, Macek, Holý, Stark – Všetečka, Grim, Hradil, Vaniš, Šilhan, Marek, Klapka, Martínek, Furch, Janča

Haas (52. Marek) – Beneš, Novák, Dlabola, Rudolph, Imlauf, Homolka, Nepokoj, Červenka – Čermák, Dvořák, Křížek, Hrachovec, Šípek, Foerster, Havelka, Flynn, Jindra, Moravčík, Kučera

P r a h a – Boleslavští starší dorostenci zahájili nadstavbovou skupinu B dvěma zápasy s pražskými týmy. První v pořadí byl duel na ledě pražského Edenu, kde vyzvala Bruslaře domácí Slavia. Mladá Boleslav dokázala otočit utkání z 0:1 na 3:1, přesto ve druhé třetině Pražané ještě snížili, přičemž ve třetí třetině dokonce pražský celek otočil na nevídaných 6:3! Boleslavští tedy v Edenu nezískali ani bod. Nepovedené utkání budou Středočeši odčiňovat o den později na ledě Letňan.

Úvod první třetiny vyšel lépe sešívaným borcům. Po počátečním oťukávání otevřel skóre utkání díky parádnímu zakončení samostatného úniku Viktor Martínek a poslal domácí do jednobrankového vedení.

Radost z povedeného startu ovšem mladým slávistům nevydržela příliš dlouho. Boleslav rychle zareagovala na nepříznivý vývoj zápasu a Oscar Flynn ve třinácté minutě srovnal stav. A bylo hůře. Jen o několik okamžiků později zaznamenali hosté další dvě trefy. Andrej Moravčík i Šimon Jindra potrestali hrubky sešívané defenzivy a přiřkli Bruslařskému Klubu dvougólové vedení.

Obraz hry se ale ve druhém dějství zcela změnil. Bíločervení se nevzdali a na svého soka vlétli ve velkém stylu. Navíc pokud bylo třeba, skvěle chytající Vecka vytáhl zákrok z říše zázraků. Odměnou za zlepšený výkon byl slávistům kontaktní gól Jana Grima, který parádní kličkou obelstil obranu a procedil puk za strážce boleslavské svatyně.

Klíčový moment zápasu přišel na konci prostřední části. Vecka zlikvidoval trestné střílení Moravčíka a notně tak posílil psychické rozpoložení domácích, kteří proměnili třetí třetinu v neuvěřitelnou jízdu za vítězstvím. Jakub Marek vyrovnal ve čtyřicáté sedmé minutě stav a o necelou minutu později šokoval Mladou Boleslav gólem v oslabení Adam Klapka.

Skvěle hrající sešívaní s předvánoční gólovou nadílkou skončit nehodlali. Časomíra se zastavila přesně na polovině poslední třetiny, když Adam Klapka po rychlém kontru přetavil prudkou ránu v pátý domácí a svůj druhý gól. Dovršením povedeného výkonu byla šestá branka, kdy po famózní rozborce boleslavské obrany zakončoval do prázdné klece Jakub Marek.

Miloš Pecka (HC Slavia Praha): Zápas jsme začali slušně, dostali jsme se do jednogólového vedení. Bohužel jsme poté začali pouštět soupeře do přečíslení a prohrávali jsme osobní souboje. Boleslav se díky tomu dostala do vedení a nám se začalo dařit až ve druhé třetině. Podržel nás především gólman a i díky tomu jsme stáhli náskok Boleslavi. Do třetí části jsme nastoupili s tím, že se pokusíme utkání otočit a to se povedlo. Kluci si šli za vítězstvím a bylo na nich vidět, že moc chtějí vyhrát. To se povedlo a jsem za to opravdu rád.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Do utkání jsme vstoupili dobře, dostali jsme se rychle do vedení 3:1. Pak jsme ovšem přestali hrát, nebojovali jsme, hráči si mysleli, že to půjde samo. Bohužel to tak nebylo a musím říci, že jsme prohráli zcela zaslouženě. Hráli jsme jen prvních dvacet minut.