napsal Barbora Wolfová
HC Letci Letňany

4:0

2:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 14. Klikorka (Gebell, Rousek), 19. Fabiánek (Rousek, Danov), 39. Rousek (Fabiánek, Klikorka), 52. Kocík (Danov, Klikorka). Rozhodčí: Velčovský – Huryta, Karda. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 99. Střely na branku: 44:32. Průběh utkání: 4:0.

Pařík – Klikorka, Gebell, Prebsl, Antoš, Schönbauer, Lytvynov – Nárovec, Vlček, Nedorost, Kocík, Fabiánek, Soukup, Danov, Rousek, Jelínek

Marek – Beneš, Novák, Dlabola, Imlauf, Homolka, Nepokoj, Červenka – Čermák, Dvořák, Křížek, Hrachovec, Šípek, Foerster, Havelka, Jindra, Moravčík, Kučera

P r a h a – Starší dorost nedokázal z víkendových zápasů v Praze přivézt žádné body. Letňanům, které mají v tabulce mnohem méně bodů než Středočeši, nedali ani jednu branku, naopak dvakrát inkasovali v oslabení a jednou dokonce ve vlastní přesilovce. Kromě toho padla ještě jedna branka. Domácí tedy vyhráli 4:0. Starší dorostenci už více než dva měsíce nevyhráli na venkovním kluzišti jiného soupeře než je Písek. V pondělí čeká Bruslaře přípravný zápas s Mannheimem a příští víkend dva domácí zápasy ve velké hale.

Do utkání vstoupili aktivněji Boleslavští. Do vlastního obranného pásma domácí Letce nepouštěli a snažili se udržet si puk na holích a neudělat chybu. První, kdo mohl otevřít skóre, byl Foerster, který však trefil pouze brankovou konstrukci. Pak přišlo vyloučení Červenky, které pomohlo Letňanům ke zvýšení počtu šancí a střel.

Třetí oslabení už Pražané potrestali. Konkrétně Karel Klikorka dostal puk na modrou, odkud se prokličkoval do lepší pozice a jako první překonal gólmana Mladé Boleslavi Vlastimila Marka střelou nad vyrážečku. O necelých pět minut později přišlo využití další přesilové hry domácích, kdy už chyběly Dvořákovi jen tři sekundy do návratu na led. Vlastimil Marek si se střelou pražského Rouska z mezikruží poradil, ale dorážku v podání Tomáše Fabiánka už zastavit nedokázal.

Ve druhé části se nedisciplinovanost otočila na druhou stranu a vylučovalo se na straně Letňan. Na neštěstí hostí ani jednu z pěti přesilových her v průběhu prostřední dvacetiminutovky nedokázali Boleslavští využít, ba naopak, necelé dvě minuty před koncem inkasovali. Letci ve vlastním oslabení skórovali. Přesnou střelou po ledě, která brankáři hostí projela mezi betony, zvýšil vedení na 3:0 Lukáš Rousek.

Ani třetí třetina nepřinesla zvrat a Letci už utkání jen kontrolovali. V polovině poslední části už jen poupravil skóre proměněnou dorážkou Petr Kocík na 4:0. Posledních deset minut už bylo úkolem domácích ubránit Lukášovi Paříkovi čisté konto a úkolem Mladoboleslavských nedostat takzvaného „bůra“.

Martin Rousek (HC Letci Letňany): Musím klukům poděkovat. V tomto zápase opravdu předvedli spolehlivý a bojovný výkon. Nejspíš rozhodla první třetina, kdy jsme dokázali využít dvou přesilových her a i když měl soupeř několik přesilovek v druhé třetině, využít je nedokázal. Ve třetí třetině jsme si to už jen kontrolovali a soupeře jsme nepouštěli do žádných větších šancí. A zaslouženě jsme vyhráli. Gólman podal v tomto utkání proti Boleslavi i v minulém proti Kolínu skvělé výkony a čisté konto si zasloužil.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Soupeř byl lepší úplně ve všem, a proto vyhrál. Mysleli jsme si, že to půjde samo, ale ono to holt samo nejde.