Slibně rozehraný zápas se Slavií ztratili starší dorostenci v prodloužení

napsal Vojtěch Drbohlav

2:3p

0:0, 1:1, 1:1 - 0:1

HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 25. Moravčík (Křížek, Jirásek), 59. Flynn (Dvořák, Nepokoj) – 35. Všetečka, 49. Janča (Furch, Macek), 65. Grim. Rozhodčí: Smitka – T. Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 45. Střely na branku: 20:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3pp.

Haas – Beneš, Novák, Dlabola (A), Jirásek (A), Imlauf, Nepokoj, Červenka – Foerster, Čermák, Dvořák, Křížek (C), Dobša, Hrachovec, Šípek, Havelka, Flynn, Moravčík, Kučera

Vecka – Melovič (A), Erben, Vobořil (C), Zderadička, Macek, Holý, Stark – Brož, Všetečka, Grim, Hradil, Vaniš, Šilhan, J. Marek, Martínek, Furch, Janča

M l. B o l. – Za mrazivých podmínek přivítali boleslavští starší dorostenci v pátek odpoledne na domácím ledě v malé hale Slavii Praha. Bruslaři se po bezbrankové první třetině dostali do vedení, jenže Slavia dokázala duel otočit. Minutu a půl před koncem základní hrací doby sice Středočeši vyrovnali, tři sekund před koncem prodloužení však sešívaní vstřelili gól a rozhodli o tom, že tým pod vedením trenéra Ladislava Kolnera získá pouze jeden bod. Bruslaře čeká v sobotu od 12:30 další domácí zápas. V malé hale přivítají soupeře z Letňan.

Hned v úvodu utkání mohl poslat svůj tým do vedení Petr Foerster, ale jeho střela z pravého kruhu nebyla přesná. Následně měl dvě velké šance na druhé straně Tomáš Furch, leč ani nadvakrát puk za Haasova záda nedostal. V 11. minutě zavezl puk do pásma Lukáš Kučera a přenechal ho Petru Foersterovi, jemuž však střela nesedla úplně ideálně, a tak se neprosadil.

Po chybě v obranném pásmu domácích mohl poslat Slavii do vedení Damien Hradil, jenž byl sám před brankářem. V rozhodující moment trefil však útočník Pražanů právě Radka Haase. Slavia hrála i jednu početní výhodu, jenže v ní se neprosadila, nevytvořila si navíc ani moc šancí. Po zbytek první třetiny už se toho moc nestalo, skóre po úvodních dvaceti minutách bylo tedy bezbrankové.

Mladá Boleslav v úvodu druhé třetiny nevyužila přesilovou hru, v níž působili domácí poněkud staticky. Krátce po vypršení početní výhody se však Bruslařský klub prosadil. Z bezprostřední dorážky se radoval Andrej Moravčík. Následně mohli Středočeši navýšit vedení, ale Oscaru Flynnovi v přesilové hře nevyšla koncovka u levé tyče.

Po polovině utkání se hra sešívaných zvedla. V oslabení jel sám na branku Jaroslav Brož, ale nevymíchal brankáře, kterého pouze trefil. Jenže o chvíli později už Slavia zaslouženě vyrovnala. Postaral se o to Robin Všetečka, který se znovu dostal do samostatného nájezdu, jenž zakončil velice chytře povedeným blafákem. V závěru druhého dějství hráli Pražané přesilovku, tu však nevyužili. I po čtyřiceti minutách bylo tedy skóre vyrovnané, a sice 1:1.

Druhá třetina nezačala v takovém tempu, v jakém končila ta předchozí, přesto byla o něco aktivnější Slavia. Necelých 12 minut před koncem základní hrací doby navíc sešívaní otočili stav utkání. Osamocený Jakub Janča neváhal a z blízka prostřelil bezmocného brankáře Mladé Boleslavi.

I v poslední desetiminutovce měla více ze hry pražská Slavia. Mladé Boleslavi nepomohlo ani vyloučení rozčíleného Viktora Martínka. Přesto však necelou minutu a půl před koncem základní hrací doby dokázala Mladá Boleslav vyrovnat. Zasloužil se o to nejlepší hráč Bruslařů Oscar Flynn, který i v pádu zvládl propálit Daniela Vecka v brance sešívaných. I přesto, že v závěru třetí třetiny měli slávisté velké šance, zůstalo skóre 2:2.

Největší šanci v prodloužení zaznamenal Petr Foerster, který jel úplně sám na branku Slavie. Zkušený útočník Mladé Boleslavi však trestuhodně nedokázal této situace využít. Před Danielem Veckem Foerster zastavil a snažil se o blafák, jenže mu ujel puk. Vše již nasvědčovalo tomu, že se 45 diváků v malé hale dočká samostatných nájezdů, jenže tři sekund před koncem prodloužení rozhodl o bonusovém bodu pro Slavii Jan Grim, který propálil Radka Haase ke vzdálenější tyči.

Ladislav Kolner (BK Mladá Boleslav): Utkání se nehodnotí dobře. Opět se nám prokázalo, že nejsme vyzrálý tým a nejsme schopní dodržovat to, co si řekneme, celých šedesát minut. Vždy se tam bohužel najdou nějaké, mnohdy i opakující se, chyby. V trénincích se na tom snažíme pořád pracovat, ale není to moc vidět. Buď kluci vylezou z ulity a začnou se chovat jako dospělí, nebo budou hrát pořád "dětský" hokej a potom budeme bohužel v těchto vyrovnaných zápasech doplácet na chyby, na něž jsme doplatili. Vážím si toho, že jsme za stavu 1:2 nesložili zbraně a šli jsme si za vyrovnáním, jenže o to větší škoda je, že v prodloužení, ve kterém jsme si věřili, jsme udělali chybu, propadli za puk a obránce se nechal objet. Následkem toho jsme inkasovali. Bylo to kvalitní utkání, myslím si, že to hráčům něco dalo, bohužel jsme získali jen jeden bod. O to lépe se nyní musíme připravit na Letňany, které přijedou v sobotu.

Miloš Pecka (HC Slavia Praha): Myslím si, že jsme celý zápas byli lepším mužstvem, ale dostali jsme nešťastný gól na 2:2 krátce před koncem. Vítězství jsme si ale zasloužili.