Starší dorostenci prohráli s vedoucími Vítkovicemi

napsal Dominik Špringer
HC VÍTKOVICE RIDERA

3:0

0:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 31. Malík Z., 41. Baláž (Toman, Blaško), 50. Gřesík (Konečný, Fridrich). Rozhodčí: Krenželok – Tošenovjan, Bartek Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 156. Střely na branku: 30:21. Průběh utkání: 3:0.

N. Malík – Kunc, Z. Malík, Ficek, M. Kučera, Takáč, Kaláb, Vacula, Toman, Baláž, Blaško, Fridrich, Gřesík, Konečný, Beránek, Mrva, Urban, Žemba

Haas - Beneš, Novák, Dlabola, Jirásek, Imlauf, Hes, Nepokoj, Červenka – Čermák, Dvořák, Křížek, Dobša, Šípek, Foerster, Havelka, Moravčík, Kučera

O s t r a v a - K dalšímu těžkému zápasu zajížděli starší dorostenci do Ostravy, kde je čekal souboj s vedoucími Vítkovicemi, které byly bohužel nad síly mladých Bruslařů. Ti však stále zůstávají na druhém místě tabulky a již zítra mohou dnešní porážku napravit v souboji s Havířem.

Posíleni třemi výhrami v řadě odjížděli Bruslaři bojovat o další extraligové body na led Vítkovic, tedy vedoucího celku nadstavbové části NOEN extraligy staršího dorostu skupiny B.

Bohužel v souboji prvního s druhým týmem tabulky měl jasně tým z Ostravy. Úvodní třetina nabídla vyrovnanou partii, ve které měly oba celky minimum šancí na vstřelení branky, a tak se šlo po první třetina do kabin smírně bez branek.

Ve druhé části se již domácí diváci ke své potěše dočkali branky v mladoboleslavské svatyni. Ve 31. minutě převzal ve středním pásmu puk Zack Malík a individuální akcí otevřel střelecký účet tohoto zápasu. Hráči Vítkovic pak měli ještě v závěru třetiny další šanci na zvýšení svého vedení, ale tu nevyužili.

To je ovšem příliš mrzet nemuselo. Ze třetí třetiny totiž uplynulo pouze 47 vteřin a hráči Vítkovic se radovali po druhé v tomto zápase, když se prosadil Josef Baláž. Bruslaři se snažili s výsledkem něco udělat, ale definitivně zlomil odpor v 50. minutě David Gřesík, který zvýšil na 3:0.

V závěru mohl výsledek alespoň Dvořák, ale nevyužil nabídnuté trestné střílení, a tak starší dorostenci odjíždějí bez body a navíc i bez jediné vstřelené branky. Již zítra se Bruslaři přesouvají k dalšímu zápasu do Havířova.