napsal Dominik Špringer

1:8

0:2, 0:5, 1:1

EC Red Bull Salzburg

Branky a nahrávky: 52. Krížek (Moravčík, Kučera) – 3. Rauhala (Pospíšil, Schutz), 12. Rebernig (Streu, Varejcka), 27. Pospíšil (Rauhala), 30. Zitz (Pospíšil), 34. Pospíšil (Schutz), 35. Schitz, 39. Rebernig (Varejcka, Stuckler), 47. Streu (Rebernig). Rozhodčí: Kettner – Veselý, Vlasta. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Průběh utkání: 0:8, 1:8.

Marek – Sýkora, Jirásek, Dlabola, Imlauf, Beneš, Furmánek – Červenka, Moravčík, Křížek, Kučera, Dvořák, Foerster, Simon, Dobša, Šípek, Luka, Novák, Jindra, Hrachovec

Beck – Frandl, Sandler, Schreier, Wirth, Zundel, Stuckler, Pasanen – Huber, Lobach, Schitz, Schutz, Varejcka, Zimmermann, Rauhala, Rebernig, Streu, Zitz, Pospíšil, Harnnisch

M l. B o l. - V rámci závěrečného zápasu základní části Red Bull Rookies Cupu nastoupili Bruslaři na domácím ledě s pořadatelem turnaje Red Bull Salzburg. První duel na začátku ledna, který se hrál také v Mladé Boleslavi, zvládli lépe hráči z Rakouska. I odvetné utkání vyšlo lépe hostujícímu celku, který navíc tentokrát zvítězil mnohem větším rozdílem.

Už od úvodních minut bylo jasně patrné, že na rozdíl od úvodního vzájemného zápasu bude Red Bull Salzburg jasně aktivnějším týmem, což dokázal již po necelých třech minutách hry. To se po skrumáži před brankou prosadil finský hráč Oskari Rauhala a bylo to 1:0 pro hostující celek. Na další velkou šanci se nečekalo dlouho, nejdříve pouze tyč napálil hostující kapitán Zimmermann a o necelou minutu později zvonila konstrukce branky i za Benjaminem Beckem v barvách Salzburgu, kterou orazítkoval pro změnu domácí kapitán David Křížek.

Když se neprosadili Bruslaři, trestal Salzburg, konkrétně si svůj střelecký účet otevřel Maximilian Rebernig, který efektivně v pádu prostřelil Marka. Ještě veseleji mohlo být na střídačce hostí krátce před koncem úvodní části hry, ale Marek tentokrát parádně vychytal Strua a do kabin se šlo za stavu 2:0 pro rakouský celek.

Bohužel druhá třetina zápasy byla ještě více v režii Salzburgu, než ta úvodní. Nejdříve hrozil Schutz, který si znovu nepřišel na Vlastimila Marka. Na druhé straně se do ojedinělé šance ve druhé části hry dostal Šípek, ale Beck si s jeho tvrdou střelou poradil, a tak začaly padat branky za záda nebohého Vlastimila Marka.

Jako první se prosadil slovenský útočník Martin Pospíšil, který si našel odražený kotouč a v klidu jej poslal do odkryté klece. O chvíli později usedl na trestnou lavici Marcel Zitz, Bruslaři přesilovou hru nevyužili a navíc sám potrestaný hráč se po návratu dostal do samostatného úniku, který bekhendovým blafákem zakončil čtvrtou brankou svého týmu.

Salzburg pak na závěrečných deset minut druhé třetiny doslova zamknul Bruslaře v obranné třetině a důsledkem toho byly další tři branky. Tu první vstřelil po nádherné individuální akci znovu Martin Pospíšil, který nejprve obešel dva obránce a lehce zakončil. Na 5:0 zvyšoval o minutu později Edwin Schitz a tečku za druhou třetinou udělal dorážkou do prázdné branky Maximilian Rebernig.

V závěrečné části hry se hra přece jen lehce vyrovnala a své šance měli i Bruslaři. Salzburg je již tolik netlačil do zakončení, ale přece jen se dočkal první branky ve třetí části hry. Tu po nádherné kombinaci vstřelil Sebastian Streu. Alespoň čestný gól dali i boleslavští hokejisté. K odraženému puku se dostal Zdeněk Křížek a alespoň kosmeticky upravil výsledek.

Bruslaři se rvali statečně, ale na Red Bull Salzburg plný zahraničních hráčů bohužel nestačili.