BK MLADÁ BOLESLAV

ÚSTEČÍ LVI – BK MB 2:3 po s.n. (0:1, 1:0, 1:1-0:0)

31. 1. 2007
napsal Pavel Petr
HC Slovan Ústečtí Lvi

2:3

0:1, 1:0, 1:1-0:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 32. T. Martinec, 50. Pazourek - 10. Zdráhal, 58. T. Sýkora, rozhodující sam. nájezd R. Král.. Rozhodčí: Bolina - Mašek, Vitík. Vyloučení: 7:10, navíc Nádašdi (Ústí) 10 min.. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4620.

HC Slovan Ústečtí Lvi

BK Mladá Boleslav

Altrichter – Rýgl, Ťupa, Kolda, Jindra, Drábek, Bauer, Majeský – Kadlec, Král, Gombár – Paroulek, Sýkora, Eiselt – Sedlák, Lipina, Rozsíval – Nouza, Zdráhal, Beck – Piecha. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.

Utkání 40. kola na ústeckém ledě nabídlo bez nadsázky hokej extraligové úrovně. Nepostrádal skvělou kulisu, vysoké tempo a nakonec ani dramatické rozuzlení. Boleslavští hokejisté stačili vyrovnat při power-play a nakonec ze středeční bitvy vytěžili další bod, když byli úspěšnější při samostatných nájezdech. Ten rozhodující proměnil kapitán mužstva Richard Král. Po příchodu z Liberce pak boleslavský dres oblékl premiérově obránce Martin Rýgl.

Domácí sice začali náporem.Jenže v hostující brance stál výtečně chytající Altrichter, má velký podíl na konečném výsledku. A když se neprosadili Ústečtí, přišla 10. minuta, kdy Nouza vypíchl rozehrávku Severočechů, při přečíslení dva na jednoho servíroval puk Zdráhalovi a ten ho poslal do ústecké sítě – 0:1. A tímto výsledkem skončila také úvodní třetina.

Také ve druhém dějství se hrálo ve vysokém tempu a oba celky se dostávaly do šancí. V 28. minutě pak vypukla radost ústeckých ochozů. V tomto případě však byla předčasná. Po nepřehledné situaci před Altrichterem vystřelil Micka a od Ivanova ramene se kotouč odrazil do branky. Za ní se rozsvítilo červené světlo, rozhodčí Bolina ukázal do branky. Po domluvě s čárovými sudími však nakonec gól odvolal. Jako důvod označil skutečnost, že byl dosažen rukou. Lvi se ale nakonec přeci jen vyrovnání dočkali. To když ve 32. minutě při boleslavské přesilovce zachytil puk Klimt, před brankou našel Martince a ten zblízka skóroval – 1:1. V závěru třetiny mohl po spolupráci s Paroulkem vrátit vedení hostům Král, jenže Přikryl se vyznamenal a svůj tým podržel.

Obrat domácí dokonali v 50. minutě. To Liščák zavezl kotouč do útočného pásma, nahrál na zcela volného Pazourka a ten mohl jen nastavit hůl – 2:1. Boleslav se však nevzdávala. V čase 56:56 sáhl trenér Jiří Režnar k power play a už po šesti vteřinách bylo vyrovnáno! Po vyhraném vhazování střílel Sýkora a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:2. Pětiminutové prodloužení přineslo spíše opatrný hokej. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, která by zápas rozhodla. Duel tak dospěl až k samostatným nájezdům.

Jako první se rozjel ústecký Liščák, Altrichter jeho úmysl vystihl a pokus kryl. Stejně tak si na opačné straně kluziště vedl Přikryl při nájezdu Paroulka. Ve druhé sérii se nejprve rozjel domácí Janků a střelou po ledě směřující k pravé tyči Altrichterovy branky skóroval. Naopak Eiseltovi v rozhodující chvíli sjel puk z hole a nájezd tak neproměnil. Ke třetí sérii se rozjel Slížek a mířil nad boleslavskou svatyni. Lipina pak věděl, že musí proměnit. A to se mu také podařilo. Na branku soupeře postupoval téměř krokem, ve finále pak zamířil přesně a penaltové drama mělo pokračování. Pro čtvrtou sérii se pořadí střelců vyměnilo. Nejprve se rozjel hostující kapitán Král a Přikrylovi poslal puk mezi betony. To Janků tentokrát na Altrichtera nevyzrál a tak bylo rozhodnuto. Ze Lví Arény se dva body stěhovaly do města automobilů.

Ohlasy trenérů

Pavel Hynek (Trenér HC Slovan Ústečtí Lvi): "Bylo to nadprůměrné oboustranně kvalitní utkání. Výborná divácká návštěva i atmosféra. Přestože jsme v tom prodloužení nebo na penalty nevyhráli, musím hráče pochválit. Odvedli výborný výkon. My jsme to měli rozhodnout už v těch šedesáti minutách. Tam jsme na to odskočit na 3:1 šance měli. Všechny tři třetiny jsme je dokázali přestřílet, když oni měli 7, 6 a 4 střely. Je to jedno z 52 kol a koukáme na další zápas. Určitě jsou tam chyby, kterých se nevyvarujete. Do poloviny zápasu jsme třikrát pustili soupeře do přečíslení. Stejně jako zbytečná chyba před gólem, kdy jeli 2 na 1. Jediné, kde jsme zaostávali, bylo vhazování. Tam jsme většinu prohráli."

Jiří Režnar, (Trenér BK Mladá Boleslav): "Byl to dobrý zápas z obou stran. Přijeli jsme sem s jinou taktikou, než posledně. Hráli jsme více ze zajištěné obrany, i když to tak chvílemi nevypadalo. Zvlášť když nás Janků nebo Ivan prošel. To, co jsme si řekli, se celkem plnilo. Hráči k utkání přistoupili zodpovědně a jsme rádi, že jsme Ústí konečně porazili. Dnes se čekalo na chybu. Přestáli jsme úvodní pětiminutový tlak Ústí a počkali si na chybu. Tam jsme ještě šli 3 na 1 a na konci první třetiny to mohlo být trochu jinak. Zaplať bůh za to, že jsme v power play dali nakonec gól na 2:2."

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav