BK MLADÁ BOLESLAV

Proti Spartě Bruslaři tahali za kratší konec už od začátku, padli 1:4

24. 11. 2017
napsal Vojtěch Balon
BK Mladá Boleslav

1:4

1:2, 0:1, 0:1

HC Sparta Praha

Statistiky

Branky a nahrávky: 5. Orsava (Holík) – 2. Kudrna (Pavelka, Jarůšek), 4. Kumstát (Kalina, Jarůšek), 38. Kudrna, 49. Jarůšek (Reichenberg). Rozhodčí: Hribik, Sýkora - Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 782. Střely na branku: 23:28. Zblokované střely: 4:7. Hity: 5:11. Vhazování: 38:27. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

BK Mladá Boleslav

Maxwell – Kotvan, Říha, Hanzlík (C), Kurka, Němeček, Eminger, Knot – Pacovský, Němec, Klepiš (A) – Knotek, Holík, Orsava – Lenc (A), Urban, Pabiška – Kousal, Najman, Procházka

HC Sparta Praha

Honzík – Pavelka, Michálek, Mikuš, Kalina, Švrček, Dvořák – Říčka, Vrána (A), Kudrna – Jarůšek, Hlinka (C), Reichenberg – Kumstát (A), Pech, Forman – Smejkal, Černoch, Uher

M l. B o l. – Pořádně pikantní zápas čekal mladoboleslavské hokejisty o posledním listopadovém pátku. Do ŠKOENERGO Arény totiž zavítala pražská Sparta s Františkem Výborným na lavičce, a o náboj zápasu tak bylo předem postaráno. Minimálně v prvních dvou třetinách byl k vidění velmi pohledný a svižný hokej, nicméně Pražané měli v utkání již od začátku navrch a nakonec dokráčeli k výhře 4:1.

Sparťané vstoupili do utkání velmi aktivně a z jejich úvodního tlaku pramenil faul domácího brankáře Brandona Maxwella. A svěřenci exboleslavského trenéra Františka Výborného hned první početní výhodu proměnili: dvě šance Zbyňka Michálka zůstaly nevyužity, následná střela Andreje Kudrny už ale Maxwellovi propadla do sítě - 0:1. Pražský celek i nadále hýřil aktivitou. Jedovatici Roberta Říčky ze třetí minuty boleslavský gólman v akrobatické pozici dokázal polapit, o pár sekund později ale od modré tvrdě vypálil Petr Kalina a Petr Kumstát kotouč protečoval do sítě.

Dvougólové vedení Pražanů ale mělo jen jepičího života. V páté minutě zápasu se po Holíkově přihrávce postaral o snížení Jakub Orsava, a ani Maxwellův protějšek David Honzík tak neudržel čisté konto příliš dlouho. Po kontaktní brance Bruslařů se hra uklidnila a prakticky až do závěru první třetiny se na ledě nic zajímavého nedělo. Pak se ale hosté nechali v rozmezí několika desítek sekund hned třikrát vyloučit, a po faulech Smejkala, Michálka a Vrány hráli Boleslavští dobré tři a půl minuty ve dvojnásobné početní převaze. Kromě pár nepřesných střeleckých pokusů ovšem domácí nic nevymysleli, a tak se šlo do kabin za stavu 1:2.

Tlak Bruslařského klubu se přenesl i do začátku druhé třetiny, z územní převahy ale domácí vytěžili jen šanci Jiřího Říhy, jenž ale po Orsavově pasu netrefil touš podle svých představ. Poté se dlouhé minuty hrálo prakticky bez přerušení a bez šancí na jedné či druhé straně, na konci druhé třetiny se ale začaly dít věci. Na prahu 38. minuty Ronald Knot dělovou ránou orazítkoval tyč sparťanské svatyně, načež se Výborného parta vydala do bleskového protiútoku, který gólově zakončil Andrej Kudrna, a zvýšil tak na 3:1 pro pražský soubor.

V průběhu třetí třetiny se Pražané začali více a více soustředit na defenzívu, a boleslavské hokejisty v podstatě nepouštěli do žádných šancí. Další sůl a pepř do ran domácího týmu navíc v polovině poslední dvacetiminutovky přisypal Richard Jarůšek, který po přihrávce Alexandera Reichenberga přesně zakončil rychlý protiútok Sparty. Po čtvrtém inkasovaém gólu svěřenci Vladimíra Kýhose výrazně polevili v aktivitě a s každým odehraným střídáním bylo jasnější a jasnější, že na obrat už se Bruslaři nezmohou.

Ohlasy trenérů

Boris Žabka, BK Mladá Boleslav: Musím pogratulovat soupeři k zasloužené výhře. My měli problémy s přechodem středního pásma. Soupeř nás předčil v jednoduchosti a dlouho nám trvalo, než jsme se i my dopracovali k jednoduchosti. Když už jsme se nadechovali k nějakému tlaku, tak jsme udělali fauly, což nás zase vrátilo zpátky. Bohužel jsme v zápase neproměnili šance.

Jaroslav Nedvěd, HC Sparta Praha: Myslím, že jsme na tom podobně jako Boleslav. Psychicky na tom byli po dvou výhrách lépe Boleslavští, ale jinak jsme na tom asi tak stejně. Byl to vyrovnaný zápas. Měli jsme větší důraz v předbrankovém prostoru, a to na obou stranách, jak před Maxwellem, tak před naším brankářem, kdy jsme parádně odbránili tříminutové oslabení pět na tři. Tam si myslím, že se lámal chleba. A pak ještě po jedné naší chybě ve středním pásmu, kdy jsme ztratili puk, pak z toho byl icing a Boleslav dala tyčku. Byl to klíčový okamžik, protože by to bývalo bylo 2:2 a my jsme z protiútoku proměnili na 3:1. Musím poděkovat všem hráčům, měli jsme tam dvacet bojovníků včetně gólmana. Kabina už od rána žila vibracemi, a cítili jsme, že si sem jedeme pro body.