Junioři na vlastním ledě oplatili Kladnu porážku

napsal Lukáš Chuchválek

3:0

2:0, 1:0, 0:0

Rytíři Kladno

Branky a nahrávky: 7. Krejčík (Musliu, Straka), 16. Musliu (Straka, Uřidil), 36. Krejčík (Musliu). Rozhodčí: Jecelín – Prokop, Kettner. Vyloučení: 7:5, navíc Dvořák (MBL) a Šebesta (KLA) trest do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 51.

Špirek (30. Marek) – Uřidil, Jirásek, Horský, Linhart, Chujac, Kuchař, Šanko – Straka, Krejčík, Musliu, Dvořák, Pawliczek, Foerster, Kerda, Křížek, Jindra, Kalaš

Zázvorka (30. Svoboda L.) – Šíma, Müller, Cibák, Šebesta, Kučera J., Havelka, Haspeklo, Schildhabel, Svoboda V., Bláha Š., Řepka, Husarik,Kučera M., Bláha O., Gnsin, Bláha M., Březina, Nekvinda, Jelínek

M l. B o l. - Předposlední přípravné utkání potvrdilo stoupající tendenci týmu juniorů, která se začala projevovat na juniorském Mountfield cupu. V první třetině se povedlo Kladnu odskočit na rozdíl dvou branek a mladí Bruslaři od té doby zápas kontrolovali. Soupeř za stavu 3:0 pro Boleslav zabral a vynutil si velké množství přesilovek. Během nich byli boleslavská obrana i brankáři stoprocentně úspěšní a tým tak mohl oslavit výhru 3:0.

Do utkání vstoupili aktivněji mladí Bruslaři, kteří už v prvních minutách ukázali, kdo bude v zápase diktovat tempo. Uřidilova rána od modré 35 sekund po úvodním hvizdu se ještě neujala, avšak v 7. minutě už mladoboleslavští hokejisté zvedali hokejky nad hlavu, když se trefil po rychlém průniku Matěj Krejčík. Ještě před tímto gólem se Rytíři pokusili překvapit brankáře Špirka samostatnými úniky, které však likvidovala obrana. Po inkasovaném gólu ale hosté začali faulovat a Boleslav v té době kontrolovala hru. Uřidil při jedné přesilovce dokonce nastřelil břevno. Po vyloučení Šebesty do konce utkání a skončení kladenského oslabení zasáhli domácí podruhé. Ta samá lajna, která dala gól předtím, opět rychle pronikla přes modrou a nedala šanci obraně ani brankáři. Střelcem druhého gólu pak byl Kroni Musliu. Bruslaři pokračovali aktivně směrem dopředu i nadále, další branka však do sirény nepadla.

Ve druhém dějství se Kladno snažilo a úspěšně bránit Boleslavským v dalším rozletu, chvíli trvalo, než si kdokoliv vypracoval šanci. Za Rytíře pak ohrozil v průniku Špirkovu bránu Bláha, načež musel boleslavský gólman čelit dorážce najíždějícího kladenského hráče, ale situaci zvládl. Poté si oba celky vyzkoušely hru 4 na 4, ve které se jelo nahoru dolů, ale bez výraznějších šancí. Od poloviny třetiny, kdy se u obou celků vystřídali gólmani, však pomalu přebírala taktovku zase Mladá Boleslav. nejprve v sólu neuspěl Straka, pak ale znovu udeřila produktivní lajna, když třetí boleslavský zářez zařídil Matěj Krejčík. Následovala boleslavská vylouční, během nichž měl dobrou šanci Kučera, jenž však napálil kotouč z dobré pozice jen do plexiskla za branou. Na druhé straně pak těsně před hvizdem neuspěl Straka.

Třetí třetina už žádnou další změnu skóre nepřinesla, ale byla k vidění zvýšená aktivita soupeře Mladoboleslavských. Té pomáhala také častá vyloučení, která domácí celek dokázal bez újmy na skóre přestát, třebaže byli Rytíři v této fázi nebezpeční. Jak Špirek, tak Marek dokázali pro svůj tým vychytat nulu.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Musíme určitě mužstvo pochválit nejen proto, že se podařilo vyhrát. Hráli jsme mnohokrát v oslabení ve čtyřech i třech, a ceníme si toho, že jsme je zvládli. Mužstvu to v tomhle pomůže k nějaké sebedůvěře a vrátili jsme soupeři porážku, myslím, že krutou, kterou jsme dostali na Kladně. Učinili jsme další krok k dalšímu zlepšení a chceme pracovat dál a dobře se připravit na začátek sezóny.