Starší dorostenci padli v budějovické Budvar Aréně 0:3

napsal Redakce
Banes Motor České Budějovice

3:0

1:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 18. Krcho (Řezáč, Vaculík), 32. Vaculík (Krcho), 55. Čížek J. (Silný, Novák P.) Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0.

Mašek - Botter, Hlouška, Imlauf, Červenka, Beneš, Sýkora, Moravčík, Šípek, Jelínek, Novák, Jindra, Čermák, Simon, Zajíček, Moucha, Dobša, Schulz, Vasilev

Svoboda - Pavlát, Čížek A., Hubata, Šafář, Škola, Pánek, Holý - Řezáč, Silný, Krcho, Vaculík, Egert, Masopust, Petřík, Grossmann, Čížek J., Novák, Tisoň, Hrubec, Vávra, Pojar

Starší dorostenci se po úspěšném turnaji v Karlových Varech a skalpu berlínských hokejistů představili na ledě Motoru, který má zatím v přípravě skvělé výsledky. Na ně domácí dokázali navázat, ve vyrovnaném duelu svého středočeského soka přehráli a prodloužili svou vítěznou sérii už na sedm zápasů.

V první třetině jsme viděli spoustu nepřesností a pár větších šancí, z nichž jedna skončila gólem. Velkou příležitost měl Holý, kterého našel jeden ze spoluhráčů, ovšem tváří v tvář proti Maškovi neuspěl. Další větší šanci měl Šafář, ale jeho pěkná rána od modré skončila na horní tyči. Na druhé straně se v dobré pozici ocitl Červenka, Svoboda jeho pokus chytil do lapačky. Lepším týmem v první části byla Boleslav, přesto se radovali domácí. Řezáč uviděl rozjetého Vojtěcha Krcha, který překonal hostujícího brankáře ukázkově provedeným bekhendovým blafákem. Do šaten tak šli spokojenější hráči Motoru, kteří vedli o gól.

První velkou šanci ve druhé třetině si připsali hostující hokejisté. Bohužel pro Boleslavské ani Hlouška, ani Moravčík nedokázali dopravit puk do odkryté brány. Na druhé straně si nebezpečnou střelu připsal Vávra, ale Mašek puk vyrazil. Srovnat stav mohl Jelínek, ovšem Svoboda si připsal dobrý zákrok ramenem. Znovu se tak prosadili domácí, Krchovu střelu tečoval Ondřej Vaculík přesně pod horní tyč. Boleslav mohla snížit, domácí gólman Svoboda se však zaskvěl proti Mouchovi. Do druhé přestávky tak šli domácí s dvougólovým vedením.

Třetí část byla ve znamení velkých šancí, ale ani jeden z boleslavských pokusů se neujal, jelikož Svoboda odchytal parádní zápas. Naopak Jihočechům se povedlo ještě jednou udeřit. Silný uviděl rozjetého Jakuba Čížka, který svůj nájezd proměnil střelou mezi nohy Maška. Konec utkání se nesl ve znamení udržení nuly domácího brankáře, což se nakonec podařilo. Domácí tak zvítězili 3:0.

Týmy si ještě zahrály prodloužení, ve kterém jediný gól vstřelil Jakub Čížek.