Junioři dále vítězí, tentokrát přehráli Olomouc

napsal Dominik Špringer
HC Olomouc

3:5

1:1, 0:2, 2:2

Branky a nahrávky: 6. Beier (Beutl, Spálovský), 47. Rutar (Kuba, Husták), 60. Palička (Podlaha) - 4. Horský (Straka, Pawliczek), 36. Chujac (Flynn), 36. Dvořák (Chujac), 46. Straka, 60. Pawliczek (Horský, Křížek). Rozhodčí: Přikryl – Lukš, Zedník. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 52. Střely na branku: 40:36. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4, 3:5.

HC Olomouc

Matoušek – Szturc, Rutar, Murla, Spálovský, Holiš, Smutný, Beutl, Jelínek – Janků, Husták, Říčka, Hajšman, Palička, Podlaha, Beier, Macuh, Marek, Tomaník, Pěcha, Kuba

Marek – Linhart, Uřidil, Chujac, Klikorka, Kuchař, Šanko, Horský, Nepokoj – Foerster, Kerda, Straka, Tóth, Krejčík, Flynn, Křížek, Jindra, Grim, Pawliczek, Dvořák

O l o m o u c - Třetí vítězství ve třech zápasech. To je vizitka a zároveň úspěšný vstup mladoboleslavských juniorů do nové sezony. Po dvou domácích zápasech je čekal první duel na soupeřově ledě, ale ani to hokejisty z města automobilů nezastavilo. V závěru úvodní části hry ještě ukazovala světelná tabule vyrovnaný stav, ovšem následně Bruslaři vstřelili tři branky v řadě, a i když domácí celek v závěru třetí části hru ještě zdramatizoval, tak si hosté výhru pohlídali. Hned v sobotu pak mohou boleslavští hráči svou vítěznou sérii protáhnout ve Zlíně.

Zápas začal jako vždy velmi svižně. Oba celky vlétly do první třetiny s velkou chutí, hlavně domácí Mora, která toužila po svých prvních bodech v sezoně. Skóre ale otevřeli hostující. V přesilové hře nic nevymýšleli, Straka nabil na modrou Františku Uřidilovi, který propálil Matouška. Olomouc se snažila hned vzápětí srovnat. Domácí Marek dokonce nastřelil tyčku. Na druhé straně se jeden z boleslavských ocitl sám před Matouškem a v situaci 2 na 1 zvolil střelu, Matoušek však pokryl svůj tým podržel. Mora srovnala až v 15. minutě zásluhou Jana Beiera, který dorazil kotouč za hostujícího gólmana.

Druhá třetina byla v režii hostujících. Flynn si nabruslil drze až před Matouška a domácí gólman měl co dělat. Jediná slibná akce domácích proběhla v 29. minutě, když jeden z olomouckých vystřelil od modré čáry a puk se záhadným odrazem dostal z branky. Hlavní rozhodčí zápasu Petr Přikryl ale vše viděl a gól neuznal. Skóre se hnulo v 36. minutě. Síť za Matouškem rozvlnil David Chujac. O necelých deset vteřin už hosté vedli dokonce o dvě branky, když se na brankovišti prosadil Jan Dvořák.

Ve třetí třetině stáhl domácí trenér Fiala hru na tři pětky a bylo to znát. Olomouc si vytvořila několik slibných příležitostí v prvních deseti minutách hry. Nejnebezpečnější byla střela Roka Macuha, která skončila na tyčce. Proto se prosadili opět hosté. Po chybě domácí obrany zvýšil na 4:1 z pohledu boleslavských Patrik Straka, který nadvakrát dostal puk za bezmocného Matouška. Domácí ale za necelou minutu snížili a vykřesali ještě kapku naděje. Z dorážky se prosadil Ludvík Rutar. Minutu před koncem Mora zkusila hru bez brankáře a vyplatilo se. Filip Palička se dokázal na brankovišti prosadit a snížil na 3:4. To už ale bylo ze strany domácích vše. Konečnou podobu výsledku dal půl minuty před koncem Dominik Pawliczek a Mora tedy prohrála 3:5.