Ve vyrovnaném utkání Bruslaři prohráli s Kometou 3:4

21. 9. 2017

3:4

1:2, 0:0, 2:2

HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 15. Jindra (Kerda, Křížek), 43. Uřídil, 46. Pawliczek (Chujac) – 12. Frydrych (Süss, Matula), 17. Novák (Gajarský), 52. Süss, 57. Trnka (Hasoň, Kučera). Rozhodčí: Beránek – Krátký, Kotlík. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 80.

Krofta – Linhart, Uřídil, Chujac, Klikorka, Šanko, Horský, Nepokoj, Mlčoch – Foerster, Kerda, Dvořák, Straka, Tóth, Kalaš, Krejčík (C), Flynn, Křížek, Jindra, Pawliczek, Grim

Šindelka – Trnka, Slabý, Jurnečka, Furch, Kučera, Rafaj, Jeřábek, Kowalczyk – Novák, Süss, Svoboda, Hasoň, Gajarský, Střondala, Čejka (C), Matula, Ferda, Frydrych, Krejčí, Plášek

M l. B o l. – V zápase plném zvratů a šancí vyhráli hosté z Brna. V gólové přestřelce poslední třetiny po brankách domácího Uřídila a Pawliczeka se štěstí přiklonilo na stranu Komety. Po faulu Křížka rozhodl zápas přesnou střelou od modré Trnka. Bruslaři prohráli s Brnem 3:4.

Zápas začala aktivněji Kometa, která na sobě nedala znát cestu autobusem. Utkání se hrálo ve vysokém tempu s množstvím střel a dobrých brejků. V jednom z nich se ocitl Flynn, který pěknou stahovačkou prošel přes hostujícího obránce. V půlce první dvacetiminutovky otevřel skóre hostující Lukáš Frydrych.

Další góly na sebe nenechaly dlouho čekat, už po třech minutách srovnal přesnou střelou k tyči Šindelkovy branky Jan Jindra. Hosté však na tuto branku odpověděli už za dvě minuty, kdy se svou aktivitou prosadil Matěj Novák, jenž dotlačil puk do branky. Na konci třetiny fauloval domácí Mlčoch, který na trestnou lavici usedl i na začátku periody druhé.

Ve druhé třetině už to nebyl ten stejný hokej jako v periodě první. Tempo hry výrazně opadlo, oba týmy také přitvrdily. Pár zajímavých momentů ovšem prostřední dvacetiminutovka nabídla. Například domácího Straku v průniku po pravé straně zastavoval Rafaj jen horko těžko.Také Brňané po ztrátě puku Klikorkou zahrozili, aktivní Rafaj však nezakončil přesně.

Kometa hrála velmi nedůrazně, ale naštěstí pro ni Bruslaři několikrát selhali v koncovce. Asi největší šancí pohrdl ve 33. minutě domácí Horský, jenž neuspěl tváří v tvář prázdné brněnské svatyni. Při další dobré kombinaci Bruslařů o minutu později zůstal v mezikruží volný Krejčík, který ve vyložené šanci taktéž minul. Je ovšem potřeba dodat, že hosté se mohli opřít o dobré výkony svého brankáře Martina Šindelky.

Ve třetím dějství bylo k vidění mnoho nepřesností. Kometa se často osvobozovala jen za cenu zakázaného uvolnění. Do šance od modré projel František Uřídil a ukázal svoji šikovnost, nejprve si obehrál dva obránce hostů a pak si povodil i brankáře Šindelku. Ve 43. minutě byl vyloučen Pawliczek. Brnu se přesilová hra vůbec nepovedla. Po návratu z trestné lavice dokázal Dominik Pawliczek přesnou střelou do levého horního rohu a tím otočit zápas.

Při vyloučení Jurnečky ve vlastním oslabení srovnal na 3:3 nenápadnou střelou Jan Süss. Dál se hrálo velmi opatrně, jelikož nikdo nechtěl udělat rozhodující chybu. Boleslavský útočník Oscar Flynn poté obdržel osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Za necelých pět minut dostal za držení dvě minuty Křížek a nabídl Brnu velkou příležitost. Kometa odmítla drama a od modré čáry skóroval Aleš Trnka. Domácí se ještě snažili vyrovnat ve hře bez brankáře, ale na konečném výsledku už se nic nezměnilo.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Nepovedl se nám vstup do utkání. První třetina byla z naší strany ospalá a nedokázali jsme v ní využít soupeřovu cestu v nohách. Ve druhé třetině byl obraz naší hry lepší, dokázali jsme si vytvořit šance a otočit zápas. Nakonec jsme ale přišli o body vlastní nedisciplinovaností, ale za dvě poslední třetiny musím hráče pochválit. Dokázali jsme charakter a sílu tohoto týmu, která tady určitě je.

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): My jsme určitě rádi, že jsme tu bodovali. Boleslav hrála parádní hokej, její hráči dobře bruslili a byli skvěle organizovaní. Chci ocenit naši práci, hráli jsme to, co jsme potřebovali. Byly tam i horší chvíle, když Boleslav vyrovnala a šla do vedení, ale charakter našich hráčů slavil úspěch. Proto si myslím, že ty tři body, co odsud vezeme, jsou úspěch.