BK MLADÁ BOLESLAV

Hubené skóre nakonec na vítězství nad Havlíčkovým Brodem stačilo

30. 1. 2008
napsal Jitka Čechová
BK Mladá Boleslav

2:1

1:1, 1:0, 0:0

BK Havlíčkův Brod

Statistiky

Branky a nahrávky: 3. Rumpel (Boháč), 25. Šebesta (Král) - 14. Hodek (Jelínek P., Procházka). Rozhodčí: Hodek - Svoboda M., Zavřel. Vyloučení: 8:8, + 10 minut osobní trest Jelínek P. (HBR). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2100. Střely na branku: 25:23.

BK Mladá Boleslav

Šindelář - Mazanec, Drábek, Macháček, Lukáč, Bauer, Mocek, Jaroměřský - Mikulík, Král, Nouza - Šebesta, Boháč, Rumpel - Gombár, Eiselt, Kuchejda - Handlovský, Rod, Gajovský

BK Havlíčkův Brod

Neruda - Jebavý, Jelínek A., Pavlík, Procházka, Soldán, Šulc, Vyhlídal, Borůvka - Borovanský, Čermák, Endál, Hodek, Jelínek P., Kraučuk, Kubeš, Malát, Ondráček, Stromko, Třetina, Varga

M l. B o l. - Přestože se zdálo, že utkání s Havlíčkovým Brodem bude jen dalším v řadě relativně snadných, už od poloviny první dvacetiminutovky začali hosté přesvědčovat o opaku. Boleslavští šli sice už ve třetí minutě do vedení po střele Jakuba Rumpela, soupeři ale nečinilo nijak velké potíže o pár minut později vyrovnat. Rozhodující branka padla na začátku druhé třetiny a zásluhu na ní má hlavně Pavel Šebesta, jehož dělovka propálila vše v cestě a skončila v síti. Třetí třetina přinesla rychlý a napínavý hokej, nicméně zůstala bezgólová.

Do utkání vstoupili jednoznačně aktivněji domácí hráči, i když jim k tomu nepochybně nemalou měrou napomohla dvě za sebou jdoucí vyloučení hokejistů z Havlíčkova Brodu. Dvojnásobná přesilová hra ale ze začátku vypadala všelijak. Nejdříve totiž domácím dělalo problémy se v útočném pásmu usadit a poté zase až zdánlivě zbytečně moc kombinovali. Nakonec se ale ukázalo, že zkušení hráči vědí, co dělají, a už ve třetí minutě utkání byla na světě první branka. Doklepnutím touše do sítě se o ni postaral Jakub Rumpel.

Hosté si rozjezd zápasu skutečně sami zbytečně komplikovali. Sotva byli chvilku v plném počtu, mířil na lavici hříšníků další jejich hráč. V další početní výhodě se na odskok dvou branek snažil dostat například Mikulík, který si nikým nehlídán sjížděl na přihrávku od Drábka. Do té byla ale v poslední chvíli vložena hůl jednoho z Havlíčkobrodských.

Sotva se hosté ocitli na ledě v plném počtu, jejich hra dostala rázem jiný rozměr. Na diváky zapůsobil únik hned tří hráčů Rebelu, kterým jako jediný stál v cestě Lukáč a samozřejmě Šindelář. Ten nakonec ale vůbec zasahovat nemusel, Lukáč si totiž i s takovou situací zvládl poradit sám. Jeho snaha ovšem i tak vyšla o chvilku později naprázdno, když také hosté využili svou přesilovku. Šindeláře, který měl zakrytý výhled a kterému prošla střela mezi betony, propálil Miloslav Čermák. Havlíčkův Brod si do konce úvodní třetiny vypracoval ještě několik slušných šancí, nejvíce asi domácí publikum tajilo dech ve 20. minutě, kdy po střele Endála zvonila tyčka.

Středočeši vykročili do druhé třetiny opět aktivněji než hosté a opět se jim to vyplatilo. Hned v úvodu se do šance dostal Gajovský. Ač vysoký, po puku se natahoval marně, brankář Neruda byl rychlejší. Gól měl dost možná na holi také Král, který byl při svém úprku na bránu sice podražen, nicméně jako faul tento zákrok posouzen nebyl. Rozhořčené publikum ovšem ani ne pár sekund na to dostalo náplast. Perfektním gólem dělajícím skoro díru do sítě zvýšil na 2:1 Pavel Šebesta.

Po zbytek prostřední dvacetiminutovky měli Středočeši převahu, byť ne nijak jasnou a stále trvající. Příležitost na další branku měli Král s Gajovským a posléze také Handlovským, ale v tomto případě zapracovala tyčka. Úplně pozadu ale nezůstával ani Rebel, velkou příležitost k vyrovnání měl Čermák, když se hnal za Bauerem vracejícím se do své třetiny pro puk. Ten si ho nejprve vůbec nevšiml, poté ale dokázal zapracovat tak, že se dorážející Čermák k ničemu nedostal.

Třetí třetina přinesla nejspíš nejvíce šancí, rychlých brejků a bleskových vracení se do vlastního pásma. Přesto zůstala bezbranková. Hned v jejím úvodu se po fatální chybě v obraně Brodu dostal k puku Nouza, jeho rána ale zůstala jen na vnější straně sítě. Poněkud rozpačitě potom působila jinak zajímavá rozehrávka Soldána s Endálem a stejně tak dopadl i útok na Šindelářovu svatyni.

Hlavně posledních deset minut utkání proběhlo v akčním tempu, obě mužstva dobře věděla, že rozdíl je jen jednobrankový. Vzdor snaze Boleslavi i Brodu vsítit další gól, ale již žádný nepadl. A nezměnil na tom nic ani vyšší počet vyloučených, ani oddychový čas Rebelu a poté následující hra bez brankáře. Boleslav si dokázala nejmenší možný náskok udržet a opět zvítězit.

×
Odehrané v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav