napsal Dominik Špringer
HC Kometa Brno

5:3

0:0, 2:0, 3:3

Branky a nahrávky: 22. Čejka (Ferda, Krejčí I.), 31. Kowalczyk (Gajarský), 44. Krejčí II. (Matula, Hasoň), 46. Střondala (Svoboda), 52. Svoboda – 46. Grim, 59. Dvořák, 60. Foerster (Šípek). Rozhodčí: Čech, Vrba – Komínek, Měkýš. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 77. Střely na branku: 29:33. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:3

Holík – Trnka, Slabý, Jurnečka, Krejčí I., Jeřábek, Kowalczyk, Mlčák – Havlát, Svoboda, Hasoň, Gajarský, Střondala, Čejka, Matula, Mlynář, Ferda, Frydrych, Krejčí II.

Krofta (46. Špirek) – Linhart, Uřidil, Chujac, Jirásek, Horský, Nepokoj, Mlčoch – Foerster, Dvořák, Tóth, Kalaš, Grim, Šípek, Krejčík, Flynn, Křížek, Jindra, Pawliczek, Maršoun

B r n o - Druhé vzájemné měření sil dopadlo stejně jako to první v Mladé Boleslavi, ani tentokrát totiž junioři nedokázali na své soupeře z Brna vyzrát. První třetina byla z obou stran opatrná a i když měli mladoboleslavští hráči mírnou střeleckou převahu, branky začali střílet domácí hráči. Ti se prosadili hned v úvodu druhé části hry. Na tuto trefu pak dokázala Kometa navázat dalšími třemi přesnými zásahy v řadě, a i když Bruslaři v závěru zápasu stahovali, na body to nestačilo. Již zítra mají šanci na nápravu v dalším venkovním duelu na ledě Jihlavy.

Do první dvacetiminutovky vstoupili aktivněji hosté. Uzamkli Kometu v pásmu a snažili se dát vytoužený rychlý první gól. Brno postupem času srovnalo se soupeře krok, ale do šancí se taktéž nedostávalo, přičemž hra se přelévala ze strany na stranu. S koncem třetiny bylo k vidění v celku dost šancí. Na jedné straně Střondala pálil dvakrát jen těsně mimo, na té druhé zahrozil Dvořák. V první třetině jsme se ale branky nedočkali.

Ve druhé části byl k vidění úplně jiný hokej. Kometa se nahrnula do útoku, a neuběhly ani dvě minuty a už se mohla radovat. Radim Ferda nahazoval na bránu, ale brankáři puk vypadl z výstroje, a tak ho do brány pohotově zametl Jakub Čejka - 1:0. Takový začátek prostřední dvacetiminutovky s Mladoboleslavskými pořádně zamával. Domácí to vycítili a snažili se z toho vytěžit další branku, ale nakonec přišla jen série vyloučení. Kometa v půlce druhé třetině hrála přesilovku pět na tři a nakonec s ní naložila podle představ. Adam Gajarský našel na pravém kruhu dobře najetého Daniela Kowalczyka , který svižnou střelou zápěstím překonal Kroftu - 2:0. Zbytek třetiny se pak dohrálo v klidnějším tempu a do šaten se šlo za stavu 2:0.

Třetí třetina přinesla gólové hody. Domácí byli hned z kraje třetiny při chuti a dvěma rychlými góly si vytvořili dokonce čtyřbrankový náskok. Ve 43. minutě se k dorážce odraženého puku dostal Petr Krejčí II. a nekompromisně zakončil - 3:0. Za necelé dvě minuty vysunul Matěj Svoboda krásným pasem do samostatného úniku Vojtěcha Střondalu, který při první střele neuspěl, ale dorážku zametl k bližší tyčce - 4:0. Kroft se při celé situaci ještě po puku natahoval, ale na Střondalovu dorážku nestačil.

Po čtvrté inkasované brance přepustil své místo v brance hostů Adamu Špirkovi. Kometa sice vedla o čtyři branky, ale Mladoboleslavští o sobě také dali vědět. Po Střondalově gólu našel rychlou odpověď středočeský útočník Jan Grimm, který v útočném pásmu dostal až příliš prostoru, prokličkoval před Holíka a nekompromisně zavěsil pod víko - 4:1. O pár minut později se z pravého kruhu prosadil Matěj Svoboda, který přesnou střelou k tyči zvyšoval na 5:1. Následovalo několik obrovských šancí hostů, ale žádná neskončila gólem. Když už to vypadalo, že zápas skončí vysokou výhrou Komety, tak se Mladoboleslavští přece jen ještě ozvali. V poslední minutě zápasu se o gól svého týmu postaral Jan Dvořák když ve skrumáži před bránou zametl puk mezi Holíkovy betony - 5:2. O pár sekund později se prosadil ještě Petr Foerster, který střelou z ostrého úhlu překvapil Holíka a tomu puk záhadně propadl mezi betony. Kometa měla v utkání výrazně navrch a zaslouženě zvítězila za tři body.

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): Odehráli jsme dobré utkání. Dvě branky na konci duelu byly zbytečné, ale jinak jsme celý zápas zvádli dobře a jsme rádi za tři body.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Zápas jsme prospali. Příprava na utkání neproběhla ideálně a domácí si vytvořili takové vedení, které se těžko dohánělo. Z naší strany to byl velmi špatný duel.