BK MLADÁ BOLESLAV

Juniory vynuloval Hradec

13. 12. 2017
napsal Jaroslav Kindl
BK Mladá Boleslav

0:2

0:2, 0:0, 0:0

Mountfield HK

Statistiky

Branky a nahrávky: 9. Jirásek (Pažourek), 18. Matějček (Mašín). Rozhodčí: Velčovský – Krátký, Klouček. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 52. Střely na branku: 28:34. Průběh utkání: 0:2.

BK Mladá Boleslav

Groh – Linhart, Mašek, Uřídil, D. Jirásek, Horský, Nepokoj, Mlčoch – Foerster, Šípek, J. Dvořák, Tóth, Kalaš, Grim, Najman, Krejčík (C), Flynn, Křížek, Jindra, Maršoun

Mountfield HK

D. Dvořák – Hroudný (C), Muška, Pohl, Havránek, Kynčl, Jonáš – F. Jirásek, D. Matouš, M. Matouš, Matějček, Pažourek, Šedivý, Hnik, Hašek, Moník, Mašín, Sklenář, Chalupa

M l. B o l. – Boleslav mohla Hradec přeskočit v tabulce. Hosté ale ukázali, proč je jejich obrana nejpevnější v lize. Domácím se nedala upřít velká snaha. Vyšli však gólově naprázdno, a tak si Mountfield zaslouženě odvezl tři body.

První třetinu měl pod kontrolou Hradec Králové. Hosté potvrdili dobrou pověst své obrany. Rychle přistupovali k soupeři a nepouštěli domácí do nebezpečných pozic. Individuálně to z Bruslařů zkoušeli hlavně Uřídil a Najman. Právě Najman se ve 4. minutě nejlépe zorientoval ve středním pásmu a získal puk. Ostrou střelou z úhlu, která mířila do horní části brány, ale hostujícího gólmana nepřekonal. Po třech minutách Najman zahrozil znovu. Pohl podklouzl při rozehrávce a Najman si dojel pro volný puk. Chybu hradeckého obránce však nepotrestal. V 9. minutě naopak udeřil Filip Jirásek, když se dostal k odraženému puku a uklidil ho do odkryté části branky. Po dvou minutách se ke kotouči před Grohem probojoval Hnik. Pod velkým tlakem domácích beků zakončoval slabě do Grohova betonu. V polovině třetiny se puk odrazil k Uřídilovi. Ten vypálil tvrdě bez přípravy na levém kruhu a Daniel Dvořák si připsal další zákrok. Okolo 15. minuty si Boleslav konečně vytvořila souvislý tlak, jenže z něj nic nevytěžila. Pak se pro změnu v útočném pásmu usadil Mountfield. Hradecký pokus zblízka Groh nepustil. Neuspěl ani Pohl z dálky. V 18. minutě se už ale po vhazování radoval Štěpán Matějček, jehož střela z levého kruhu zapadla do horního rohu. V poslední minutě musel Daniel Dvořák rozložit betony proti Foersterovi.

Boleslav se ve druhé třetině zlepšila. I tak to ale bylo málo. Gól nepadl ani na jedné straně. Z kraje třetiny měl přitom velkou příležitost Sklenář. Groh vystihl jeho bekhendový blafák. O dvě minuty později převzal přihrávku na levém kruhu Maršoun. Jako by se ale zalekl nečekané spousty prostoru. Puk totiž poslal přímo do náruče Daniela Dvořáka. Chvíli poté minula Foersterova střela levou tyč. Domácím nepomohly ani přesilové hry. Hradečtí vyháněli Boleslav do rohů kluziště a ta se dostávala jen ke střelám z dálky. Co prošlo až k brance, to pochytal Daniel Dvořák. Blízko gólu byl ve 37. minutě Šípek, po jehož šikovné teči letěl puk nad břevnem. Minutu před koncem třetiny výborně vystoupil proti Jonášově střele Grim. Boleslav následně zakotvila v útočném pásmu a posouvala puk podél mantinelů. Maškovi došla trpělivost a natlačil se s pukem před Daniela Dvořáka. Hradecký gólman ale zůstal ve správném postavení.

První akci třetí části měl na svědomí Moník, který se probíjel před Groha. Bekhend skončil za bránou. Po čtyřech minutách se pustil do individuální akce Groh. Přes střed vnikl do útočného pásma, povyjel si doleva a mířil k protější tyči. Hostující gólman musel protáhnout svou levou nohu. Ve 49. minutě nahrával na volného spoluhráče před bránou Moník. Jeho kolega z útoku si ještě přehodil kotouč na bekhend a puk se odrazil od tyče mimo brankoviště. Groh se v další fázi ocitl pod těžkou palbou, jíž Boleslav přerušila jen za cenu faulů. Domácí v oslabení neinkasovali. Zato David Jirásek schytal ránu Pohla do obličeje. Flynn pak dobrým vedením kotouče ukrojil cenné vteřiny z hradecké přesilovky. Hodně blízko branky byla Boleslav tři minuty před koncem. Uřídil se prohnal kolem pravého mantinelu, od něhož nabídl puk najetému Tóthovi. Ten na pas jen těsně nedosáhl. Mountfield si finální fázi už pohlídal. Kynčl na modré už v posledních vteřinách ani neriskoval střelu a v raději posunul puk na spoluhráče.

Ohlasy trenérů

Jan Křivohlávek (trenér BK Mladá Boleslav): Utkání se mi hodnotí těžce. V první třetině jsme dvakrát inkasovali po buly, když jsme špatně pokryli hráče. Nejdříve ve středním pásmu, pak jsme nechali kotouč volně místo toho, abychom ho odehráli. Pak to byl z naší strany boj. Snažili jsme soupeře dostat pod tlak, ale musím pochválit hradeckou obranu. U nás byla obrovská snaha, ale pomalu za celý zápas nás Mountfield nepustil do větší šance. Bohužel jsme se nedali kontaktní gól, abychom zápas zdramatizovali. Soupeři můžu jen pogratulovat.

Miroslav Řehák (trenér Mountfield HK): Podařil se nám vstup do první třetiny, která rozhodla celé utkání. Ve druhé třetině jsme malinko začali propadat, ale soupeř toho nevyužil. Od půlky zápasu jsme byli zase lepší. Domácí bojovali, byl to spíš bojovný zápas. My jsme sem přijeli vyhrát a to se nám podařilo. Proto chválím všechny hráče, jak to odmakali.