napsal Dominik Špringer
HC Sparta Praha

4:2

0:1, 1:0, 3:1

Branky a nahrávky: 38. Kropáček (Pšenička, Vitouch), 44. Arnošt (Čech, Kropáček), 48. Arnošt (Čech, Kropáček), 59. Arnošt (Kropáček) – 13. Šípek (Moravčík), 47. Schulz (Dobša, Novák). Rozhodčí: Souček – Karda, Kučera. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Švehlák – Bureš, Najman J., Tůma, Vorobjev, Pika, Lis, Klapka, Gajdoš – Najman M., Prymula, Pšenička, Kasanda, Dani, Kropáček, Obadal, Flídr, Smola, Arnošt, Čech, Vitouch

Dusil – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška, Beneš, Červenka, Hovorka, Imlauf – Vasilev, Schulz, Šípek, Dobša, Novák, Moucha, Čermák, Jindra, Švec, Moravčík, Jelínek.

P r a h a - Po smolné domácí porážce od Liberce, která přišla až po samostatných nájezdech odjížděli mladí Bruslaři do Prahy bojovat o další vítězství s domácí Spartou, které měli navíc co vracet po domácí prohře z úvodu sezony. Ovšem stejně jako před patnácti dny v Mladé Boleslavi, tak i v Praze starší dorostenci na svého soupeře nestačili. K zisku bodů nestačil boleslavským hráčům ani dobrý vstup do utkání, který znamenal vedení po první třetině. Sparta dokázala utkání otočit, ale ještě na začátku třetí třetiny bylo opět vyrovnáno. To však byla ze strany hostí vše. Pražané stačili do konce zápasu vstřelit ještě dvě branky a stejně jako v předcházejícím měření sil zvítězili 4:2.

Sparťané nezahájili utkání proti Mladé Boleslavi úplně šťastně – už pětačtyřicet sekund po úvodním vhazování byl za sekání vyloučen František Gajdoš a domácí se tak museli hned ze začátku zápasu bránit. S oslabením si však nakonec poradili bez větších obtíží a nějakou dobu po něm jsme sledovali vyrovnanou hru, přičemž mírnou převahu si udržovali bruslaři. Kolem desáté minuty se začala jejich aktivita stupňovat a v čase 12:42 se jim jí povedlo přetavit v úvodní branku, kterou po kolapsu domácí defenzívy vsítil Jakub Šípek. Boleslav dále kontrolovala hru až do konce první periody, vstřelit další gól se jejím hráčům však nepodařilo. A to i přes to, že měli po úvodním zásahu ještě jednu přesilovku.

Ve druhé části pak hrála prim zase pražská Sparta, která se téměř celou dvacetiminutovku snažila do mladoboleslavské klece poslat vyrovnávací trefu. Povedlo se jí to až v samotném závěru, do té doby zvládal výborný Adam Dusil v bráně lvů všechny jejich pokusy likvidovat. Ani hosté nebyli v prostřední třetině úplně bez šance, snad největší příležitost za ně skórovat měl v osmatřicáté minutě v úniku Jelínek. Jen o pár vteřin později však museli Mladoboleslavští lovit puk ze své vlastní sítě, když z pravého kruhu vyrovnal Vojtěch Kropáček. Do poslední periody se tak šlo za stavu 1:1.

Čekání na první gól třetí třetiny nebylo dlouhé, už tři minuty a šest sekund po prvním hvizdu poslal Spartu do vedení Dominik Arnošt. Na branky byla závěrečná perioda opravdu bohatá – dvě minuty po Arnoštovi bylo opět vyrovnáno díky Michaeli Schulzovi, jehož ránu z kruhu nedokázal Švehlák vykrýt, a minutu a půl na to znovu vedli domácí po druhém gólu Dominika Arnošta. Pro sedmnáctiletého útočníka Sparty byla třetí dvacetiminutovka povedená, jelikož v padesáté deváté minutě se mu povedlo potvrdit vítězství domácích do prázdné klece lvů a zkompletovat tak svůj hattrick. Pražané tak vyhráli duel 4:2.