napsal Dominik Špringer
HC Slavia Praha

4:1

1:1, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 13. Všetečka, 23. Havrda (Hasil), 53. Klapka (Všetečka, Křenek), 57. Klapka (Hasil, Holý) – 15. Grim (Beneš). Rozhodčí: Šindel – Svobodová, Svoboda. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 43. Střely na branku: 39:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Pánek – Fiala, Štibingr, Zderadička, Antoš, Holý – Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Vlček, Vaniš, Janča, Houška, Petrák, Klapka

Dusil – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška, Beneš, Červenka, Hovorka, Imlauf – Zajíček, Schulz, Grim, Šípek, Dobša, Simon, Novák, Moucha, Čermák, Jindra, Moravčík, Jelínek

P r a h a - V krátkém časovém úseku čekalo na mladoboleslavské starší dorostence druhé utkání v Praze, ale stejně jako v souboji se Spartou, tak i nyní na ledě Slavie to k žádnému bodovému zisku nevedlo. Domácí celek šel v polovině úvodní třetiny do vedení, na které však Bruslaři ještě dokázali bleskurychle zareagovat a do kabin se tak odcházelo za vyrovnaného stavu. Ovšem poté jako by byl na ledové ploše pouze jediný celek. Pražené šli ve druhé třetině rychle do vedení, na které již boleslavští hokejisté nedokázala odpovědět. V závěrečné části duelu pak domácí ze svých mnoha šancí přidali další dvě branky a bylo rozhodnuto. Přerušit sérii tří porážek budou moci Bruslaři v pátečním domácím střetnutí s Letňany.

První třetina se nesla v duchu bojovnosti, oba soupeři nechtěli dát svému sokovi nic zadarmo. První velkou šanci utkání si vypracoval v deváté minutě Kižlin, tváří v tvář hostujícímu Dusilovi však neuspěl. Nedlouho poté se ale sešívaní již mohli radovat. Po krásné individuální akci přesně zakončil Robin Všetečka a otevřel skóre utkání. Radost sešívaným ovšem nevydržela příliš dlouho, v minutě patnácté srovnal skóre prudkou ranou pod víko ex-slávista Jan Grim. Povedeným zákrokem se pak před koncem úvodního dějství zaskvěl proti hostujícímu Dobšovi bíločervený strážce svatyně Petr Pánek.

Začátek druhé periody byl zcela v režii domácích mladíků. Sešívaní na mladoboleslavské vlétli doslova jako uragán, ale dvě velice nadějné příležitosti nedokázal přetavit v gól Klapka. Příliš to však Pražany mrzet nemuselo, jelikož se ve skrumáži před hostující svatyní dokázal skvěle zorientovat Maxim Havrda, který poslal sešívané podruhé v zápase do vedení. A protože Schulzova rána orazítkovala pouze Pánkovu horní tyč, šlo se po čtyřiceti odehraných minutách do kabin za stavu dva jedna pro domácí.

Boleslavští se v závěrečné třetině klání snažili zvrátit nepříznivý stav, do šancí se ale dostávali spíše borci v bíločervených dresech. Havrdu sice Dusil ještě vychytal, na Adama Klapku a jeho střelu z mezikruží byl však již krátký. Poslední hřebíček do zelenobílé rakve zatloukl opět urostlý Adam Klapka, který zakončil samostatný únik povedenou bekhendovou kličkou a určil tak konečný stav zápasu.