napsal Michal Miškovský

6:2

1:1, 5:1, 0:0

HC Oceláři Třinec

Branky a nahrávky: 18. Chamrád (Loskot), 23. Janček (Chochola), 24. Loskot (Chamrád, Bříška), 26. Bříška (Loskot), 30. Bříška (Loskot, F. Bílek), 33. Krejčík (Chochola) - 2. Kania (Hampl, Samiec), 36. Martyčák (Říman). Rozhodčí: Neťuka – Prokop, Tasch. Vyloučení: 7:16, navíc hostující Kaďořek 5 minut + trest ve hře, Hampl, Zeliska, Vojta 5 minut + trest do konce utkání, Rangl, J. Toman osobní trest 10 minut, Rangl trest do konce utkání, domácí Malý 10 minut za naražení zezadu. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100.

Hrubý – F. Bílek, O. Bílek, Maršík, Jaroměřský, Malý, Soukup – Krejčík, Chochola, Hrdlička, Janček, Mišner, Milotinský, Bříška, Pánek, Loskot, Chamrád, Antončík, Tondr

Boška (26. Raszka) – J. Toman, Kania, Špaček, Kaďořek, Říman, Vojta, Rangl – Capcara, M. Toman, Palička, Pánik, Böhm, Hampl, Martyčák, Ostřížek, Mičulka,Zeliska, Samiec

M l. B o l. - Hodně vyhrocený zápas mají za sebou junioři BK Mladá Boleslav. V rámci dohrávky 2. kola zavítali do Zlatopramen Arény třinečtí Oceláři a každopádně se dvakrát nepředvedli. V prostřední dvacetiminutovce padlo na jejich straně hned 83 trestných minut. Největší podíl na výhře 6:2 má <strong>Marek Loskot</strong>, který vstřelil jednu branku a na další tři přihrál.

Hosté potrestali hned první vyloučení Mladoboleslavských. Ve druhé minutě Kania obešel na modré jednoho z bránících hráčů a z mezikruží zamířil přesně. Domací po inkasované brance přidali a výsledkem byly šance Jančeka, Soukupa a Chocholy. Ani jeden však neměl při zakončení štěstí. Neujalo se ani nahození Filipa Bílka z desáté minuty. Vzápětí se ozvali také Oceláři. Po chybě Soukupa se do nájezdu dostal Ostřížek, ale jeho střele chybělo do brány pár centimentrů. Středočeši měli postupně více ze hry a svou převahu zužitkovali dvě minuty před první přestávkou. Při signalizovaném vyloučení dorazil puk do brány Chamrád.

Hned po pauze Bříška nechal vyniknout hostujícího gólmana Bošku, který perfektně zasáhl lapačkou proti nájezdu útočníka Boleslavských. Co se nepovedlo Bříškovi, dokázal o chvíli později Janček. Během početní výhody domácích ho obránci Třince nechali trestuhodně volného před brankářem a forvard Středočechů nabídnutou šancí nepohrdl. Vzápětí zvýšil na 3:1 Loskot a hosté vzniklou situaci nezvládli. Tři hráči Ocelářů se nechali zbytečně vyloučit na pět minut včetně osobního trestu do konce utkání, k čemuž přidali také několik klasických dvouminutových vyloučení. Svěřenci Luďka Bukače s Janem Vidnerem tak hráli nepřetržitě přes osm minut přesilovku 5 na 3 a dokázali toho patřičně využít. Během dvojnásobné početní výhody se dvakrát prosadil Bříška a v následné klasické přesilovce přidal šestý gól Krejčík. Hosté se i přes nepříjemnou atmosféru zmohli na svoji druhou branku. Snížil Martyčák a skóre 6:2 svítilo na tabuli také po čtyřiceti odehraných minutách.

Poslední dějství bylo z pohledu vyloučení i gólů klidnější. Ačkoliv na trestnou lavici usedali hráči také v hojných počtech, další branky se stovka přítomných diváků nedočkala.