BK MLADÁ BOLESLAV

HRADEC KRÁLOVÉ - BK MB 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

7. 2. 2007
napsal Pavel Petr
Královští lvi Hradec Králové

3:1

2:1, 1:0, 0:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 18. Haluza, 20. Roubík, 37. Vondráček - 11. Sedlák. Rozhodčí: Smeták - Čížek, Křivský. Vyloučení: 11:17, navíc Sedlák (MB) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2652.

Královští lvi Hradec Králové

BK Mladá Boleslav

Altrichter – Ťupa, Rýgl, Kolda, Jindra, Bauer, Drábek, Nedoma, Majeský – Sedlák, Král, Paroulek – Eiselt, Sýkora, Rozsíval – Gajovský, Piecha, Kadlec – Nouza, Zdráhal, Gombár. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.

Na hradecký tým prostě Boleslav letos neumí zahrát. Znovu se to potvrdilo ve středečním večeru, kdy tým vedený trenérem Jiřím Režnarem sice na Východě Čech vedl, jenže individuální chyby ho připravily o lepší výsledek a hlavně možný bodový zisk. Přitom patnáct minut úvodní třetiny se hrálo v boleslavské režii. Jenže hostům se podařilo vstřelit pouze jediný gól. V závěru prvního dějství pak domácí výsledek otočili.

Ale po pořádku. Hosté přijeli na východ Čech oslabeni hned o čtveřici hráčů. Martin Výborný je mimo již delší čas, trápí ho problémy s břišním svalem. Svalové potíže vyřadily ze hry také Petra Lipinu. Patrik Beck laboruje s poraněným kolenem a Ivana Dorniče vyřadilo ze hry nachlazení. Tyto řádky ale nesloží jako výmluva, představují jen konstatování faktů.

Do utkání o čelní pozice prvoligové tabulky pak hosté vstoupili výtečně. V 11. minutě boleslavský kapitán Král ukázal své přednosti a hokejovou chytrost. Zbavil se bránících hráčů, zavezl puk za branku a poté doslova na zlatém podnosu servíroval puk na volného Sedláka. Ten také zblízka otevřel skóre. Jenže to byla bohužel v boleslavském provedení poslední trefa do černého. Místo pojistky náskoku přišla nejprve v závěru první třetiny chyba na modré a Haluza překonal Altrichtera. Půl minuty před úvodní sirénou pak otočil výsledek Roubík.

O konečnou podobu skóre se postaral ve 37. minutě při přesilovce Vondráček, když zůstal zcela sám před hostujícím gólmanem a s přehledem upravil na 3:1. V závěrečné části už si domácí vítězství pohlídali.

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar, (Trenér BK Mladá Boleslav): "Hodnotí se špatně, ztratili jsme tři body. Přitom jsme se právě před Hradec mohli dostat a mohlo to být už veselejší. Dva dny jsme se vyloženě na toto utkání připravovali. Nakonec první třetina až do okamžiku, než jsme inkasovali, byla z naší strany výborná. Soupeře jsme prakticky do ničeho nepustili. Jenže dostali jsme branku a vzápětí také gól na 2:1. Ve druhé třetině by ještě v našem provedení šla. Ve třetí části jsme se ale dostali pod tlak a nebyli schopní vůbec hrát hokej. Soupeř nás přebruslil a v herních činnostech nás přehrával. Bylo tam vidět více srdíčka, než u našich hráčů.“

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav