V zápase s Třebíčí se o vítězi rozhodlo až v prodloužení

14. 9. 2007

2:3p

1:1, 1:1, 0:0 - 0:1

SK Horácká Slavia Třebíč

Branky a nahrávky: 13. Bříška, 25. Protasenja (Hanoušek) - 7. Klíma (Vítek), 23. Hobza, 63. Kuriál (Dostál). Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50.

Fikrt – Bílek F., Hanousek, Bílek O., Maršík, Jaroměřský, Malý, Soukup – Chamrád, Janček, Loskot – Tondr, Chochola, Bříška – Mišner, Hrdlička, Protasenja – Krejčík, Milotinský, Antončík

Burgr – Ondrůj, Vlašín, Hobsa, Popela, Jaroš, Čtveráček, Dvořák, Kodela R. – Vítek, Klíma, Kesner – Kadela E., Němec, Kejda – Burián, Dostál, Kurial – Fila, Kundela, Jánský – Nahodil

Ml. Bol. - Prvních šest minut zápasu se hrálo až na dva ofsajdy přes přerušení, což je možná tak trochu rarita. Na atraktivnosti zápasu to ale neubralo, ba právě naopak! Tempo hry šlo prudce nahoru, puk skákal jednou na oné, podruhé zase druhé straně hřiště. Šance obou týmů byly vyrovnané a do poslední vteřiny mohli diváci jen tajit dech, jakže to vlastně dopadne. Štěstí, které většinu zápasu přálo domácím se ale v nejméně vhodnou dobu odvrátilo…

Šanci na famózní vstup do zápasu měl hned v první minutě domácí Chochola, jeho tvrdá rána však jen zazvonila o brankovou konstrukci. To zvonění pak pravděpodobně znělo Mladoboleslavským hodně dlouho v uších, protože jejich hra ochabla. Domácí obrana se pak první osudové chyby zápasu dopustila ve chvíli, kdy přes sebe nechala prokličkovat třebíčského Vítka. Ten poté přihrál na zcela volného Klímu, kterému už nedělalo problémy kotouč zvednout a vsítit do branky. Na vyrovnávací branku si museli diváci chvilku počkat, o to víc ale stála za to! Obrovská dávka štěstí pomohla Bříškovi, když při střídání svých kolegů vyslal na hostujícího Burgra jen jakousi „testovací střelu“ zpoza modré čáry. O to větší překvapení bylo, že tato rána prošla!

Druhá část poutavého duelu připomínala dějově tu první. Opět padly dvě branky na obou stranách a opět šli do vedení Třebíčští. Ve hře pěti proti třem, kdy na trestnou lavici odešli za sebou v krátkém sledu domácí Chamrád za podražení a Bílek za zdržování hry, střílel neomylně Hobza. O tom, že nic není ztraceno, ale o dvě minuty později přesvědčil všechny přítomné Protasenja, když hostujícího brankáře propálil ranou z mezikruží. O změnu stavu se o něco později mohla znovu postarat Třebíč, když se do jakéhosi „neučesaného“ nájezdu dvou proti jednomu dostali ve vlastním oslabení Kundela s Nahodilem. Jejich střela ale neprošla.

Od začátku třetí třetiny bylo jasné, že teď už půjde jen o to jednu jedinou vítěznou branku. Oba týmy si dávaly záležet na obraně, stejně tak ale vyráželi i do útoku. K vidění byla spousta šancí jak na straně domácích, tak také hostů. Mladoboleslavští se zhruba v polovině poslední části cítili právem dotčeni, když se rozhodčí špatně zorientoval v chumlu před třebíčskou brankou a zapískal, i když byl kotouč ještě ve hře. Vzdor rychlosti a akčnosti hry ale zůstala třetí třetina bez gólu.

Rozhodnout mělo prodloužení, případně potom samostatné nájezdy. Těch se ale diváci nedočkali. V 63. minutě se po nenápadné přihrávce Dostála zpoza brány strefil Kurial a zajistil tak svému týmu dva cenné body.