28. 9. 2007

2:5

1:3, 0:2, 1:0

PSG Berani Zlín

Branky a nahrávky: 2. Hanousek (Chamrád, Musil), 58. Chochola (Bříška) - 5. Okál (Jurík), 9. Matějka (Jurík, Okál), 10. Finsterle (Bořuta, Šimurda), 31. Jurík (Matějka), 36. Finsterle (Okénka). Rozhodčí: Lacina - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 18:17, Hrdlička - 5 + trest do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku - Musil - 5 + trest do konce utkání za vražení na hrazení, Vlach - 5 + trest do konce utkání za napadení. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 80.

Fikrt (10. Hrubý) – Bílek, Hanousek, Maršík, Jaroměřský, Penniger, Malý – Tondr, Chochola, Bříška – Chamrád, Janček, Protasenja – Antončík, Milotínský, Mišner – Hrdlička, Velechovský, Krejčík

Sedláček – Hampl, Šenkeřík, Matula, Bořuta, Staněk, Musil, Bokroš, Šimurda, Horák – Okál, Matějka, Jurík – Čech, Křemeček, Okénka – Brunec, Vlach, Goiš – Jankovský, Honejsek, Finsterle

Ml. Bol. - Kuriózní část zápasu představuje celkový počet vyloučených. Rozhodčí Lacina přísnými soudy nešetřil a za 60 minut tak na trestné lavice usedlo celkem 35 hráčů. Rozkouskovanost hry domácím příliš neprospěla a prohru tak nedokázali odvrátit. Zato Zlínští se už po góle na 3:1 radovali a dožadovali karet, aby si na trestné lavici ukrátili mnohdy opravdu dlouhé čekání na návrat zpátky do hry.

Do zápasu vkročili aktivně hosté, přesto se ale jako první radovali z branky Středočeši. Už ve druhé minutě jinak velice pozorné zlínské obraně unikl v jedné z mnoha přesilových her Hanousek, který tak měl možnost celkem bezproblémově zavěsit. V té samé minutě také padl první trest do konce utkání. Hráč Zlína se vztekal, dlouhou a zbytečnou cestu z Moravy už ale vrátit nedokázal. Hokejisté z kraje vinného moku se ze své chyby v obraně rychle poučili a už prakticky žádnou další nedopustili. V hustém oparu, který se těsně nad ledovou plochou vznášel, a který se obvykle vyskytuje jen ve vysokohorských oblastech, se pohybovali mnohem jistěji, než rozhozený domácí tým. Ještě neuplynula ani čtvrtá minuta utkání a na nedobrovolný odpočinek se odebralo už osm hráčů. Další využití přesilové hry bylo tedy nasnadě, konalo se ovšem na druhé straně. Okál využil zmatku před bránou a vyrovnal tvrdou ranou z mezikruží. Často přerušovaná hra nedala týmům moc šancí se předvést, úvodní třetina prakticky nepoznala klasickou hru dvanácti hráčů na ledě. Vzdor tomu ale další dvě branky padly z klasických herních situací a obě mířily do domácí sítě. V deváté minutě se od mantinelu strefil Matějka, o třicet sekund později přidal další branku Finsterle. Domácí si vzali oddechový čas a dokonce vyměnili brankáře. Jejich psychice to ale příliš nepomohlo.

Mladoboleslavští na začátku druhé třetiny přidali, na rozjetý a v obraně sebejistý tým hostů to ovšem nestačilo. Většina útočných šancí domácích končila na modré čáře, Zlín se ale rozhodl pokračovat ve svém stylu hry. Dál vesele fauloval a dál také neohroženě pronikal do útočné třetiny a odstřeloval Hrubého. Drzost se mu vyplatila v polovině zápasu, kdy přihrávku od mantinelu doklepl za brankovou čáru Jurík. O několik minut později se diváci dočkali další zajímavosti. Hosté Boleslavské naprosto deklasovali gólem ve dvojnásobném oslabení. Okénko se osvobodil z tlaku v obranném pásmu a poslal Finsterleho, na kterého zřejmě až moc sebejistá a klidná domácí obrana, zapomněla, takřka do samostatného nájezdu. Poslední kapka do poháru hořkosti, který si dnes Boleslavští měli vypít, přibyla na konci třetiny. Téměř šest minut hráli domácí přesilovou pěti proti třem. Snížit náskok soupeře se jim ale nepodařilo.

Pokud na začátku prostřední části zápasu domácí přidali, tak do té závěrečné přímo vlétli. Ač si nebrali k srdci rady přicházející zvenku a důrazně je odmítali, do obrovské šance se dokázal dostat Chochola, odkrytou klec ale minul. Skutečně – snaha se Středočechům nemohla upřít, nicméně byla marná. Přehnaně aktivní hrou už ale neoplýval Zlín, což je patrné z toho, že ani on z několikaminutové hry pěti proti třem nevytěžil další branku. Vítězstvím si byli hráči jistí, na trestné lavici se v poměrně početných skupinkách vesele bavili. Z nečekaně narůstajících šancí Boleslavských si toho moc nedělali, nerozhodila je ani slibně vyhlížející akce Chamráda, který ale mířil příliš vysoko. Nicméně úsilí vynaložené ve třetí třetině nakonec přeci jen přineslo domácím určitě zaslouženou a těžce vydřenou branku, která měla zmírnit pocit potupné prohry. Dvě minuty před zazněním poslední sirény využil zmatku v brankovišti Chochola.