Nejprve vyrovnaný zápas nakonec skončil jasnou výhrou boleslavských juniorů

2. 11. 2007

6:2

1:1, 2:1, 3:0

HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 8. Janček (Chamrád, Loskot), 26. Protasenja (Bílek), 39. Hrdlička (Protivný, Bílek), 41. Loskot (Janček, Chamrád), 44. Protasenja (Hrdlička, Protivný), 48. Protasenja (Protivný, Hrdlička) - 2. Stehlík, 22. Zima (Popolanský). Vyloučení: 9:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80.

Hrubý - Bílek F., Vlach, Maršík, Soukup, Malý, Velechovský - Krejčík, Chochola, Hrdlička, Janček, Mišner, Protasenja, Milotinský, Bříška, Protivný, Loskot, Chamrád, Tondr

Hubačka (44. Čiliak) - Vejvar, Babic, Žalud, Reschowský, Koš, Pospíšil, Skočovský, Vozdecký - Stehlík, Svoboda, Mišura, Jarůšek, Staša, Šidák, Smolík, Štěpánek, Grmela, Zima, Popolanský, Kožár

M l. B o l. – V prvních dvou třetinách spatřili diváci, kteří si dnes večer našli cestu na mladoboleslavskou malou halu, velice vyrovnaný hokej na opravdu vysoké úrovni. Zajímavé šance byly vidět na obou stranách, puky svištěly nebezpečně vzduchem a v ovzduší bylo cítit napětí. Po odehraných čtyřiceti minutách se ale všechno změnilo a brněnská Kometa si tak odvezla slušný brankový náklad.

Duel mezi mladoboleslavskými hráči a Kometou Brno začal pro domácí možná trochu překvapivě – prvních pár minut totiž nestačili svému soupeři ani svou rychlostí, ani s přesností a první, kdo se radoval ze vstřelené branky byli tudíž logicky a spravedlivě Moravané. Krátce před koncem druhé minuty skóroval Stehlík. Pro Boleslavské to ale bylo jako škrtnutí sirkou u doutnáku. Protasenja se sice zcela opomenut před brankářem Hubačkou neprosadil, jeho parťák z útoku Janček ale ano a rázem bylo vyrovnáno. Hra měla zajímavé výkyvy, šance si po zásluze připisovali střídavě oba týmy. Do téměř jisté šance se několik vteřin před zazněním sirény dostal domácí Chochola. Hostující gólman totiž vůbec netušil, kde je kotouč a zachránila ho náhodně položená hokejka.

Pokračování zápasu přineslo podobný rozjezd, jaký mohli diváci vidět v úvodní dvacetiminutovce. Jen s tím rozdílem, že Brnu tentokrát stačilo ke vstřelení vedoucí branky o 40 sekund méně. Zima se vřítil do útočné třetiny doslova jako uragán a prostřelil bez servítek Hrubého. Boleslavským tentokrát trvalo déle dostat se do tempa a ačkoli byl k vidění opravdu oboustranně napínavý hokej, Brněnští měli přeci jen maličko navrch. To se ale zlomilo ve 26. minutě kdy Protasenja doklepl brankářem Hubačkou nekontrolovaný puk do sítě. Moravané se pak dostali hned dvakrát za sebou do přečíslení a hnali se sami na bránu, ale ani jednou se této příležitosti chopit dostatečně produktivně. Zhruba v polovině zápasu se do série téměř tutových šancí dostali Boleslavští, zdůrazněme ale slovo téměř. Úspěšný totiž nebyl ani Protasenja, jehož ránu Hubačka chytil tak, že ani nevěděl jak, nebo Loskot, který neprotlačil puk mezi betony. Už se zdálo, že do kabin se půjde opět s vyrovnaným skóre, když využil přesilové hry Hrdlička.

Třetí třetina byla ta, do které jako jediné vkročil domácí tým aktivněji a také už aktivnější zůstal. Skoro se zdálo, že Brněnské v kabině někdo během přestávky vyměnil nebo snad začaroval. Dvacet sekund stačilo Loskotovi k tomu, aby brankáře hostí vyloženě potrápil a pak strefil roh brány. A Boleslavští tak náhle vedli už o dvě branky! A netrvalo dlouho a v síti Brna se ocitl další kotouč, tentokrát z hole Protasenji, který skóroval těsně po vypršení trestu soupeře. Moravané doufali, že po výměně brankářů ožijí, a tak se mezi tyče postavil Čiliak. Jakéhosi pobídnutí se hostům dostalo i ze strany domácích, když šli na rovné dvě minuty do tří. Brno se sice drželo v útoku, boleslavská obrana ale situaci zvládla a co nezvládla ona, jistil gólman. Naopak hned v první akci po vypršení dvounásobného oslabení mířil přesně opět Protasenja a připsal si tak v tomto zápase hattrick. Zbytek zápasu se už více či méně jen dohrával, Brno se svým osudem smířilo a Boleslav hrála to, co potřebovala.