Nadějně rozehraný zápas proti Warrioru starší dorostenci ztratili

napsal Vojtěch Balon

2:3p

2:0, 0:1, 0:1 - 0:1

HCM Warrior Brno

Branky a nahrávky: 10. Grim (Hovorka, Houška), 13. Jindra (Houška, Grim) – 25. Frimel, 42. Karpíšek (Frimel, Borot), 61. Hubáček (Karpíšek, Miloš). Rozhodčí: Folk – Hynčica, Michajličenko. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Střely na branku: 42:39. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

Dusil (Mašek) – Novotný, Sýkora, Dotter, Houška, Červenka (C), Hovorka, Imlauf – Zajíček, Simon, Novák – Moucha, Čermák (A), Houška – Jindra, Grim, Jelínek.

Pleticha (Lambert) – Daněk (C), Miloš, Branžovský, Klimeš, Šutera – Mudrych, Frimel, Hubáček – Borot, Karpíšek (A), Ludvík – Vysloužil, Bocián.

M l. B o l. - Na utkání 13. kola skupiny o umístění budou chtít starší dorostenci asi co nejdříve zapomenout. V první třetině sice Bruslaři splnili roli favorita a díky trefám Grima a Jindry si odnesli do kabiny dvougólový náskok, o ten ale ve zbytku základní části přišli a brněnští hokejisté v prodloužení dokonali nečekaný obrat.

Domácí vstoupili do zápasu velmi aktivně a už v prvním střídání se usadili v útočném pásmu. Po minutě hry se až před Filipa Pletichu natlačil mladší dorostenec Michal Simon, který ale na brankáře Warrioru ze skvělé pozice nevyzrál. Do podobné palebné pozice se po šesti a půl minutách hry dostal i Lukáš Moucha, jemuž se ale nakonec nepodařilo vystřelit. Poté už se ale Bruslaři dočkali, sekundu před vypršením trestu Alexe Mudrycha za podražení otevřel skóre Jan Grim. A když v čase 12:16 přidal další gól Mladé Boleslavi tečí Houškovy bekhendové střely Šimon Jindra, zdálo se, že je zaděláno na kanonádu. Brněnští hokejisté se ovšem dokázali vzchopit a v samotném závěru první třetiny mohli dokonce snížit, kapitán Vojtěch Daněk ale z ostrého úhlu trefil tyč.

V prostřední dvacetiminutovce už se Brněnští dočkali. Ve vlastním oslabení se hosté vydali do útoku, vytvořili si tlak před brankářem Dusilem a toho nakonec ze skrumáže překonal Tomáš Frimel - 2:1. Domácí jako by znervózněli a poslední tým tabulky o umístění se vrátil do zápasu. Vyrovnání měl ve 27. minutě na hokejce právě Frimel, který ale po Borotově pasu z bezprostřední blízkosti promáchl. Zbytek druhé třetiny už se spíše dohrával, a stav 2:1 tak platil i po čtyřiceti minutách.

Warrior hned zkraje třetí třetiny dokonale šokoval domácího favorita, když v čase 41:09 po nenápadném závaru před Dusilem vyrovnal David Karpíšek na 2:2. Svěřenci Jiřího Zörklera poté opět zvýšili aktivitu a vytvořili si pár nadějných příležitostí, nicméně Houška, Jindra, Červenka ani Hovorka na pozorného Pletichu nevyzráli. S blížícím se koncem třetí třetiny se hra opět poněkud uklidnila, a hosté se tak mohli po siréně radovat prozatím ze zisku bodu. Euforii brněnského týmu pak v prodloužení odšpuntoval vítěznou trefou Oskar Hubáček, a poslední Warrior tak ve 13. kole skupiny o umístění dokonal proti druhému týmu tabulky obrat.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Vstoupili jsme do zápasu dobře a vytvořili si tak pět šancí až do prázdné branky, ale nedali jsme góly a přizpůsobili jsme se hře soupeře. Dopadlo to, jak to dopadlo, v podstatě spravedlivě.