Starší dorost si poradil s letňanskými Letci 3:1

napsal Lukáš Chuchválek

3:1

1:0, 1:0, 1:1

HC Letci Letňany

Branky a nahrávky: 12. Dotter (Houška V., Houška M.), 27. Grim (Hovorka, Jelínek), 46. Houška V. (Imlauf, Grim) – 54. Srbek (Soukup, Slavík). Rozhodčí: Bernat – Maštalíř, Grundler. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Střely na branku: 57:26. Průběh utkání: .3:0, 3:1

Dusil (Mašek) – Sýkora, Dotter, Houška M., Červenka, Hovorka, Imlauf – Zajíček, Simon, Dobša, Novák, Čermák, Houška V., Jindra, Grim, Jelínek

Hamalčík (Liemann) – Štěpánek, Zedek, Riley, Krutil, Pelant, Lytvynov – Narovec, Kyclt, Janča, Soukup, Srbek, Janiurek, Vlček, Slavík, Pejchal

M l. B o l. - V rámci předehrávky 20. kola nadstavby o udržení přivítali Bruslaři starého známého pražského soupeře z Letňan. V každé třetině se Bruslařům povedlo vstřelit po jedné brance a Letcům dovolili skórovat jen jednou. Přestože je každé vítězství cenné, pořád přetrvávají problémy s lehkostí hry a na góly se mužstvo opět hodně nadřelo.

Začátek zápasu byl spíše vlažný, avšak jakmile se hráči rozkoukali, bylo na co se koukat a o rozruch před bránou Letňan se staral především Simon. Svou příležitost dostali i hosté díky přesilovce, během níž nedokázali ohrozit boleslavskou branku. Letňany pak přestály půlminutovou přesilovku pěti proti třem, ale v momentě, kdy končil druhý trest, zapomněli pražané hlídat Samuela Dottera na kruhu, jenž na nic nečekal a propálil přemisťujícího se gólmana. O tuto branku se zasloužili i bratři Houškové, kteří i v předešlých momentech byli velice aktivní. Hosté nebyli z gólu opaření dlouho a své síly směřovali k vyrovnání, což se jim v 16. minutě málem povedlo, kdy po vhazování zasypali několika střelami Adama Dusila, jenž skvěle zasahoval betony, dokud kotouč nezalehl. Do konce třetiny hosté zahrozili ještě párkrát, ale ani tentokrát na domácího brankáře nevyzráli, domácí se naopak dostávali do šancí málokdy.

Úvod druhé dvacetiminutovky chtěli domácí začít aktivně, jenom je zbrzdilo vyloučení, kdy čelili dlouho signalizované výhodě kvůli liknavému postupu Letců. Hosté však při přesilovce nic nevymysleli a pak se museli v oslabení bránit. Tehdy se blýskl hlavně Hovorka, jenž před brankoviště servíroval jednu střelu či nahození za druhou. Blýskl se však také hostující brankář Hamalčík, jenž své mužstvo nejen v této situaci významně podržel, hlavně svou prací s betony a dobrým postavením. Po skončení přesilovky tlak domácích neustával a v 27. minutě si najel zprudka do kruhu Jan Grim, na jehož prudkou střelu už byl Hamalčík krátký. Tlak domácích neustal a hostující gólman musel řešit jednu horkou situaci za druhou, kdy se prezentovali Simon, Dobša a jiní. Hosté měli dvě šance ke korekci na rozdíl jediné branky, když Slavík ujel oběma obráncům ve středním pásmu, ale v rozhodující moment nedokázal zachytit puk, mohl jet samostatný nájezd. Poté neuspěl Janča svým průnikem. Na druhé straně byl blízko ke gólu Dotter, jemuž se úderem pod pravačku Hamalčíka povedlo letňanského gólmana překonat, avšak puk zamířil nakonec mimo. Nevyužité šance byly k vidění až do zaznění sirény.

Do poslední části vstoupily oba týmy spíše vlažněji a na první vážnou šanci se muselo čekat. Chyběla tomu dravost z předešlé třetiny, ale ve 46. minutě se domácí zakousli do soupeře a Vladislav Houška zařídil vedení 3:0. Boleslav měla šance i na další branky a v jedné situaci tam byl i neuznaný gól pro postavení útočícího hráče v brankovišti, avšak soupeře podcenili. V 54. minutě totiž snížil na konečných 3:1 Jaroslav Srbek, jenž využil nedůrazu a laxnosti Bruslařů po vhazování po zakázaném uvolnění. V dobré šanci byli ještě domácí Simon a Čermák, skóre se však už nezměnilo.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): My jsme moc rádi za výhru, protože se nám nedaří hrát. Všechno je strašně upracované a moc se nadřeme na vstřelení branky. Velký pozitivum samozřejmě je, že jsme zápas vyhráli, a budeme trénovat a doufat, že se i herně zvedneme, protože nyní hrajeme v obrovské křeči.