3. 11. 2007

5:4p

2:1, 1:3, 1:0 - 1:0

Orli Znojmo

Branky a nahrávky: 1. Krejčík (Bříška, Tondr), 12. Bříška (Chochola), 29. Bříška (Maršík), 42. Chamrád (Maršík), 61. Loskot (Maršík) - 9. Alexa (Barák), 22. Ferenčík (Alexa, Šindelář), 37. Barák (Pláněk), 40. Barák (Pláněk). Vyloučení: 12:9. Rozhodčí: Hodek - Nepomucký, Žemlička Využití: 2:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 85.

Fikrt – Bílek F., Vlach, Maršík, Martínek, Soukup, Malý – Velechovský, Krejčík, Chochola, Hrdlička, Janček, Mišner, Protasenja, Milotinský, Bříška, Protivný, Loskot, Chamrád, Tondr

Orli Znojmo

Müller – Rybnikár, Štindl, Blažek, Geryk, Šindelář, Kouřil, Pláněk, Koza – Koblížek, Sajdl, Havlík, Alexa, Šedý, Barák, Lattner, Trojan, Lechner, Duba, Kovalský, Ferenčík

M l. B o l. – Přesilovky. To byl prvek, který velice razantním způsobem ovlivnil dnešní utkání Mladé Boleslavi a Znojma. Domácí měli veliké problémy s kázní a jejich soupeř toho také dokázal náležitě využít. Moravané dali čtyři branky a všechny za stavu početní výhody! Napjatá situace nakonec přenesla oba týmy až přes základních šedesát minut. Jen necelá minuta z prodloužení ale stačila mladoboleslavskému <strong>Marku Loskotovi</strong> ke vstřelení vítězného gólu.

Sedmnáct vteřin trvalo domácím ukázat svému soupeři, s kým že to má tu čest. Za vydatné podpory svých kolegů z útoku skóroval Krejčík. Šanci oplatit Boleslavským rychle vstřelenou branku měl v přesilovce Ferenčík, puk ale mezi Fikrtem a brankovou tyčí nepropasíroval. První početní výhoda hostům tedy nevyšla, tu druhou ale využili na sto procent. Na 1:1 vyrovnal Alexa, když dva členové domácí obrany jen nečinně postávali opodál. Nechybělo mnoho a mohlo být všechno úplně opačně. Barákova střela na Alexa ale přišla pozdě. O minutu déle se do rychlého protiútoku dostali boleslavští Bříška s Chocholou a prvně jmenovaný poslal své mužstvo znovu do vedení. Následovala častokrát přerušovaná hra, několik vyloučení a půlminuta hry pěti proti třem do domácí celek. Středočeši ale působili rozhozeným dojmem a šanci na další navýšení nevyužili.

Hned na začátku druhé třetiny hosté znovu ukázali, kde je jejich síla. Po vyloučení Martínka úspěšně střílel a na dvě dvojky na obou stranách časomíry vyrovnal Ferenčík. O nové uskočení soupeři se snažil Tondr, který sice krásně nabruslil do útoku, pálil ale přímo do hrudníku brankáře Müllera. O dost úspěšnější byl v další přesilové hře utkání jeho kolega Bříška, který prosvištěl útočným územím a bez okolků zavěsil. Prostřední dvacetiminutovku ovlivnil počet vyloučení nejvíce. V této situaci se nejlépe zorientovali Znojemští. Orli nejenže po vyloučení Chocholy opět vyrovnali – gólmana Fikrta tentokrát oklamal Barák -, ale ještě skóre otočili. Dokonce ve dvojnásobné početní výhodě skóroval taktéž Barák.

Třetí třetina přinesla jen jednu jedinou branku. Chamrád to sice musel zkoušet hned na třikrát, nakonec ale se kotouč přeci jen v síti ocitl a rázem se začínalo od začátku. I nadále zůstávala situace stejná. Domácí tým měl navrch v klasických herních situacích, protože se ale nechával i nadále zbytečně vylučovat, dostávali své šance i Znojemští, kteří hráli prim, kdykoli měli o jednoho hráče v poli navíc. Jak už ale bylo řečeno, stav nezměnil ani Pláněk, který si objel čestné kolečko kolem mantinelu a pokoušel se Fikrta propálit dělovkou z mezikruží, ani Protasenja, který protlačil kotouč za čáru až po zapískání.

Nejeden divák už určitě očekával samostatné nájezdy. O tom, že nakonec nebudou vůbec nutné přesvědčil všechny hned v 61. minutě Loskot, když si položil brankáře, objel jeho klec a pak zavěsil do Müllerovy nechráněné svatyně.