napsal Dominik Špringer
PSG Berani Zlín

6:2

1:0, 4:2, 1:0

Branky a nahrávky: 9. Frömel (Macík), 25. Mikulík (TS), 27. Hrazdíra (Riedl, Bachánek), 34. Hrazdíra (Kopčil), 38. Lavička (Kráčalík, Martinec), 49. Handl (Šindelek, Forman) – 21. Dlask (Ďuráč, Závora), 27. Hašlar (Závora). Rozhodčí: Čuňočka – Bernard, Mikoviny. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 56:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 6:2.

Šarman – Čapka, Šindelek, Mikulík, Riedl, Forman, Prokeš – Kopčil, Frömel, Chludil, Bednařík, Kráčalík, Handl, Tomeček, Lavička, Hrazdíra, Martinec, Bachánek, Macík

Kmec (od 38. Krinwald) – Kredba, Sommer, Křepelka, Přenosil, Táborský, Rajgl – Závora, Sluka, Bartoň, D. Kredl, Hašlar, Dlask, Kapal, Ďuráč, Haas, Šíma

Z l í n - Třetí porážka v řadě a pád na dno ve své skupině. Taková je vizitka mladších dorostenců po úterním zápase ve Zlíně, kde nestačili na Berany. Domácí výběr Bruslaře v zápase jasně přestřílel, přesto však nebylo do poloviny zápasu jasné, který celek bude na konci duelu slavit. V tom čase totiž mladší dorostenci po druhé v zápase vyrovnali a znovu vykřesali šanci na obrat, jenže poté už otěže pevně převzal Zlín. Ten totiž dokázal na vyrovnávací trefu zareagovat třemi rychlými údery a bylo prakticky rozhodnutu. V závěrečné třetiny navíc přidali i šestou trefu. Šanci o přerušení černé série a odlepení se od šestého místa tabulky budou mít Bruslaři již tento čtvrtek na domácím ledě s vedoucím celkem z Hradce Králové.

Martin Škaloud (BK Mladá Boleslav): Pro nás to byl zápas po 10 dnech, během kterých spousta kluků netrénovala z důvodu nemoci. Možná se to projevilo v závěrečné třetině, kdy nás domácí jasně přehrávali. Ale dovolím si říct, že do půlky zápasu jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem, v některých pasážích dokonce lepším týmem na ledě. Ale bohužel nás opět srážely individuální chyby v defenzívě a nemohoucnost v koncovce. Před brankou soupeře nevolíme správné řešení v dané situaci a nejsme dostatečně důrazní.