napsal Dominik Špringer
HC VÍTKOVICE RIDERA

4:0

2:0, 2:0, 0:0

Branky a nahrávky: 13. Krejsa (Schauer, Veřmiřovský), 16. Pastor (Veřmiřovský), 26. Ivan, 31. Krejsa (Schauer, Brada). Rozhodčí: Klapetek – Ganger, Klimek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 156. Střely na branku: 47:15. Průběh utkání: 4:0.

Bartošák – Navrátil, Smolka, Veřmiřovský, Bystroň, F. Plánka, Kočí – Tvrdý, Kotásek, Ivan, Krejsa, Schauer, Pastor, Krška, Rajčan, Brada

Kmec – Kredba, Přenosil, Žabka, Rajgl, Holoubek – Mazancová, Závora, Sluka, Bartoň, Plíšek, Peca, Hašlar, Dlask, Ďuráč, Haas, Šima

O s t r a v a - Po poslední extraligové porážce na ledě Přerova pokračovali mladší dorostenci v duelech na hřišti svých soupeřů. Tentokrát je čekal duel s Vítkovicemi, s kterými v této sezoně již třikrát prohráli. Jinak tomu bohužel nebylo ani tentokrát. Bruslaři na své soupeře nestačili od úvodních minut zápasu. V úvodní třetiny Vítkovice vstřelily dvě branky, další dvě přidaly ve druhé třetiny zápasu. V poslední třetiny měli mladoboleslavští šanci na snížení, ale brankář Vítkovic byl proti. Již v sobotu budou mladší dorostenci bojovat o přerušení černé série na ledě Havířova.

Od úvodních minut zápasu měli více ze hry hráči Vítkovic, kteří zásobovali brankáře Kmece v brance Bruslařů jednou střelou za druhou. Domácí hokejisté postupně zvyšovali své tempo a brzy si vypracovali i svou první přesilovou hru, kterou však ještě boleslavští hráči přežili bez úhony. Vítkovice však nadále ovládaly ledovou plochu a ve 12. minutě duelu poprvé překonaly brankáře hostí, když se usadily v útočném pásmu a Jan Schauer vybídli přihrávkou ke skórování Josefa Krejsu, který se nemýlil.

Obraz hry se po první vstřelené brance nezměnil. Vítkovice si totiž vzápětí vypracovaly další přesilovou hru a druhá branka vysela ve vzduchu. I tentokrát však Bruslaři početní výhodu domácích ubránili, ale krátce po ní se štěstím dostal puk do branky David Pastor. Ve zbývajících minutách úvodní třetiny boleslavští hráči srovnali s Vítkovicemi krok, ale k žádnému výraznějšímu ohrožení branky, kterou hájil Darek Bartošák to nevedlo, a tak se odcházelo do šaten za stavu 2-0 pro ostravský výběr.

Druhá třetina zápasu začala další přesilovou hrou domácího týmu, ale tentokrát se jim v početní výhodě příliš nedařilo a krátce po jejím konci se také dočkali Bruslaři, kteří dostali šanci na snížení v přesilové hře. Jenže byly to znovu Vítkovice, které po třetí v zápase udeřily. Ivan Ivan se na modré čáře zmocnil kotouče a bez potíží po úniku překonal Kmece. Po skončení boleslavské přesilovky přidaly Vítkovice i čtvrtou branku, kterou však rozhodčí správně neuznali, jelikož byla dosažena rukou.

I ve druhé třetině však viděli diváci dvě branky a bohužel opět do sítě mladoboleslavských hokejistů. Domácí hráči totiž přesně v půlce zápasu dostali šanci ve čtvrté přesilové hře, kterou poprvé v zápase dokázali využít.Josef Krejsa si připsal druhou branku v tomto střenutí, když zužitkoval skvělou přihrávku a překonal již bezmocného Kmece. V závěru třetiny měl šanci na snížení Ďuráč, ale v situaci 1 na 1 neuspěl.

V poslední části duelu měla více ze hry Mladá Boleslav, ale alespoň na čestnou branku to nestačilo, i když měli hostující hráči velké šanci ke vstřelení branky. Nejdříve to byl Sluka s Rajglem, kteří jeli 2 na 1, ale překonat Bartošáka v brance domácích se jim nepodařilo. Následně Hašler nastřelil tyč a neujala ani Slukova rána v přesilové hře.

Martin Škaloud (BK Mladá Boleslav): Po první třetině, ve které jsme nepochopitelně nechtěli hrát a byli pro domácí pouhým komparzem, jsme se dokázali herně zvednout, ale jelikož jsme si za 60 minut nevytvořili pořádnou brankovou příležitost, nemohli jsme pomýšlet na lepší výsledek. V sobotu se v Havířově pokusíme urvat nějaký bod, nejspíš se s ním totiž potkáme i v následném play off.