napsal Dominik Špringer
HC ZUBR Přerov

3:2

1:0, 1:2, 1:0

Branky a nahrávky: 9. Ministr (Raška, Kleniar), 24. Chytil (Svozil, Ministr), 46. Chytil (Svozil, Raška) – 30. Šíma (Sluka, Kredba), 38. Rajgl (Haas). Rozhodčí: Novotná – Doleček, Novotný. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 99. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Suchánek – Raška, Svozil, Zábranský, Holík, Zeman, Gréč – Štíbr, Ministr, Fencl, Petr, Kleniar, Kuncek, Hanák, Jobánek, Šilhavý

Krinwald – Kerda, Křepelka, Přenosil, Němeček, Rajgl, Holoubek – Závora, Sluka, Plíšek, Peca, Dlask, Horák, Haas, Šíma

P ř e r o v - Souboj dvou posledních celků skupiny B byl k vidění na ledě Zubrů z Přerova, na které dokázali mladší dorostenci v posledním vzájemný měření sil na vlastním stadionu najít recept. Tentokrát to však byl Přerov, který šel v úvodní třetiny do vedení, které navíc na začátku druhé části utkání navýšil na rozdíl dvou branek. Bruslaři ovšem nepřestali hrát a ještě ve druhé třetiny díky dvěma rychlým trefám duel vyrovnali. Rozhodovala poslední třetina, ve které byla k vidění pouze jediná branka. Tu bohužel vstřelil domácí Přerov, který jako jediný celek v zápase využil početní výhodu a připsal si vítězství. O další extraligové body budou starší dorostenci bojovat na ledě Vítkovic.

Martin Škaloud (BK Mladá Boleslav): K utkání jsme nastoupili bez devíti hráčů základní sestavy a v první třetině byl náš projev nevýrazný. Po kombinaci dvou hrubých taktických chyb jsme jednou inkasovali. Ve druhé třetině jsme hru vyrovnali, místy byli lepším týmem a zaslouženě se nám podařilo vyrovnat. Soupeř se dostal ve třetí části opět do vedení a naši klíčoví hráči již neměli dost sil, abychom byli schopni dostat utkání do prodloužení. Přesto jsme kluky pochválili, jelikož na ledě nechali všechno a předvedli věci, které trénujeme a po hráčích vyžadujeme.