V odvetě mladší dorostenci úspěšní nebyli a s Vítkovicemi znovu prohráli

napsal Vojtěch Drbohlav

2:8

1:2, 0:2, 1:4

HC VÍTKOVICE RIDERA

Branky a nahrávky: 4. Šíma (TS), 56. Závora (Kredl, Sluka) – 14. Melovský (Přibyl), 19. Přibyl (Melovský, Veselý), 23. Kočí, 38. Ivan (Gebauer), 44. Ivan (Bystroň), 51. Krejsa (Brada, Rajčan), 54. Brada (Rajčan, Krejsa), 58. Kocián (Krejsa). Rozhodčí: Bernat – Kajínek, Kettner. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 27:49. Průběh utkání: 1:0, 1:8, 2:8.

Krinwald – Sommer, Křepelka, Přenosil, Žabka, Rajgl, Holoubek (A) – Závora (A), Sluka, Bartoň, Plíšek, Kredl, Hašlar, Dlask (C), Kapal, Ďuráč, Haas, Šíma

Dolíška – Kocián, Veřmiřovský, Bystroň, Plánka, Kočí – Gebauer, Kotásek, Ivan (A), Krejsa, Krška (C), Přibyl, Melovský, Rajčan, Brada (A), Veselý

M l. B o l. – V pátek v pravé poledne se mladší dorostenci na vlastním ledě postavili znovu proti silným Vítkovicím. Boleslavští byli odhodlaní napravit čtvrteční nezdar a v odvetě zvítězit, to jim ale nevyšlo. Na úvodní vedoucí gól Bruslaři nenavázali a s ostravským celkem navíc znovu vysoko prohráli. Jednalo se už o osmou porážku v řadě.

Do utkání vstoupili lépe domácí. Ti využili hned ve čtvrté minutě chyby v obraně Vítkovic. Sám na brankáře jel Petr Šíma, kterého ale sekal Fabien Kočí. Boleslavský útočník tak dostal možnost trestného střílení, které využil. S klidem a přesností poslal puk mezi Dolíškovy betony. Mladá Boleslav tedy brzy po začátku utkání vedla už 1:0.

Vítkovičtí hráli o několik minut později přesilovou hru, ačkoliv v ní měli spoustu šancí, Boleslavští mohli děkovat zejména brankáři Romanu Krinwaldovi, který pokryl několik nepříjemných střel. Přesilová hra nepřinesla úspěch ani Mladé Boleslavi, té se nedařilo vytváření střel na branku. Z jednoho protiútoku ale uspěl po střele pod břevno Matyáš Melovský. Stav utkání byl tedy 1:1. Ostravané však ještě v závěru první třetiny průběh zápasu otočili. Po dobré přihrávce z rohu se trefil mezi betony Matěj Přibyl.

Do druhé třetiny vstoupili Ostravané podobným stylem, jakým zakončili tu předchozí. Vytvořili si několik šancí a už ve 23. minutě se radovali z gólu na 1:3 Fabien Kočí. V oslabení měli Vítkovičtí ještě další šanci. Ivan Ivan využil prostoru v boleslavské obraně a jel sám proti brankáři, ale nakonec vůbec bránu netrefil.

Vítkovičtí měli kolem poloviny zápasu k dispozici dvě přesilovky, žádnou z nich se jim ale dlouho nepodařilo využít k navýšení vedení. Až ve 38. minutě přidali Ostravané gól na 1:4. Stalo se tak po sporné situaci, kdy ležel na ledě Karel Křepelka. Ten ale nebyl faulován, a nejspíš proto nechal hlavní rozhodčí Bernat plynout hru dál. Z této situace se hosté prosadili, z gólu se radoval konkrétně Ivan Ivan. Po dvou třetinách tak Vítkovice vedly 4:1.

Nedlouho po začátku třetí dvacetiminutovky to už bylo 1:5. Od levé tyče se prosadil Ivan Ivan a donutil boleslavské brankáře ke střídání. Gólové hody pokračovaly. V 52. minutě se pohledně prosadil Josef Krejsa, který byl u pravé tyče osamocený a Bruslaři jej nepokryli. Dominance ostravského týmu pokračovala a v 54. minutě navýšil na 1:7 Marek Brada.

Mladá Boleslav ještě v samotném závěru utkání snížila. Na 2:7 se při závaru prosadil Jan Závora. Na dalším debaklu Bruslařského klubu to však nic nezměnilo, mladší dorost tak prohrál i poosmé v řadě, navíc Ostrava vyhrála 8:2, poslední branku zařídil Martin Kocián.

Martin Škaloud (BK Mladá Boleslav): Utkání se mi nehodnotí vůbec lehce. Ve čtvrtek jsme prospali první třetinu, následující dvě jsme hráli vyrovnaně, ale v pátek jsme na to nenavázali. Začali jsme sice dobře a dostali se do vedení, jenže poté jsme to nepochopitelně komplikovali a soupeře pustili do hry. Od druhé třetiny jsme byli pouhým komparzem zápasu. Těžko se to vysvětluje. Sami hledáme příčiny a nemůžu se zbavit dojmu, že jsou kluci hlavou mimo mantinely. Koncentrace a mentální připravenost na zápas jsou nízké. Přitom nám už několikrát ukázali, že hokej umí a vědí co hrát. Proto si jinak takové výpadky nedokážu vysvětlit.