napsal Vojtěch Drbohlav, Petr Miklas
HC AZ Havířov 2010

4:2

3:0, 1:2, 0:0

Branky a nahrávky: 1. Horváth (Zapletal, Dabrowski), 7. Jedlička (Bochnak), 11. Jedlička, 32. Topolanský (Adámek) – 21. Šíma (Rajgl, Holoubek), 39. Šíma (Ďuráč, Rajgl). Rozhodčí: Hykel – Gebauer, Novák. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 41:24. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.

Ludvík – Topolanský, Černý, Frančiak, Koubek, Dabrowski – Pavlačka, Jedlička, Čempel, Bochnak, Adámek "A", Žák, Mikula, Zapletal, Urbančík, Byčkov "C", Horváth

Krinwald – Bartoň "A", Kredba, Přenosil, Žabka, Rajgl, Holoubek "A" – Mazancová, Závora "C", Sluka, Plíšek, Peca, Hašlar, Ďuráč, Haas, Šíma

H a v í ř o v – Mladším dorostencům víkendový trip nevyšel. Poté, co padli v Ostravě, se jim nepodařilo získat body ani na ledě Havířova. Boleslavským se nepovedla zejména první třetina, kterou prohráli 0:3. Poté sice snížili, ale pouze na konečných 4:2 z pohledu domácích.

Havířovští měli výborný vstup do zápasu, když po jednapadesáti vteřinách předvedl šikovnou teč Kevin Horváth, na změnu směru puku Krinwald neměl šanci reagovat. V 7. minutě Maroš Jedlička sklepnul puk po Bochnakově nahození mimo dosah gólmana Bruslařského klubu a bylo to 2:0.

V 9. minutě mohli hosté snížit, ale Bartoňovu střelu Haas tečoval pouze do tyče Ludvíkovy branky. Na konci jedenácté minuty předvedli hosté fatální chybu v rozehrávce, kterou potrestal perfektně provedeným bekhendovým blafákem Maroš Jedlička. Ve zbytku třetiny už branka nepadla a tak po první části vedl AZ 3:0.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hráči Mladé Boleslavi, když Petr Šíma na konci 21. minuty nahodil puk z poloviny kluziště a Ludvík obloukem se snášející puk neviděl. Kus černé gumy tak skončil v síti jeho branky. V polovině utkání se trenéru domácího týmu nelíbila předváděná hra jeho svěřenců a vzal si oddechový čas.

Krátce poté, tedy v polovině 32. minuty navýšil vedení AZetu Lukáš Topolanský, který zužitkoval Adámkovu přihrávku na levý kruh přesnou střelou po ledě ke vzdálenější tyči Krinwaldovy branky. Ve 39. minutě vyslal Ďuráč na zteč Petra Šímu, který se trefil parádně pod víko Ludvíkovy branky a zdramatizoval tak zápas.

Po čtyřiceti minutách platil stav 4:2.

Ve třetí třetině už jsme branku neviděli, i když hosté zkusili v závěru hru bez brankáře, kterou měli na dvacet vteřin vylepšenou na 6 na 4. Hrálo se poměrně hodně do těla, přibyly potyčky a vyloučení na obou stranách. Proto zůstalo po šedesáti minutách skóre 4:2 pro Havířov.

Lukáš Zörkler (BK Mladá Boleslav): Do zápasu jsme vstoupili velice špatně až lehkovážně a brzy jsme prohrávali 0:3. Ve druhé třetině bych řekl, že jsme byli lepší než soupeř, jenže se nám z šancí nepodařilo vstřelit góly a ve třetí třetině si už soupeř výsledek pohlídal. Sráží nás disciplína. Není možné, aby byli pořád dokola vylučováni ti samí hráči za stejné fauly. To už není náhoda. Další náš velký problém je blokování střel. Jsou tu asi tak čtyři hráči, kteří každý zápas zblokují několik střel, ale jsou to pořád jedni a ti samí. Ať už mluvíme o faulech nebo blokování střel, tak si kluci musejí uvědomit, že mají velkou zodpovědnost vůči svým kamarádům, týmu a klubu. Pokud nenastane zlepšení, budeme bohužel zápasy ztrácet dál.