napsal Michal Miškovský, Václav Trávníček
VHK Vsetín

4:3

2:0, 2:3, 0:0

Branky a nahrávky: 5. Podešva (Rachůnek), 13. Podešva (Rachůnek), 35. Podešva (Hrňa), 37. Hrňa (Podešva) - 22. Protasenja (Protivný), 32. Tondr (Chochola), 34. Loskot (Janeček).

VHK Vsetín

Kůdela - Holomek, Fabián, Farda, Kocur, Lukeš, Sznapka - Podešva, Krajčík, Varga, Hrňa, Michálek, Sýs, Ševčík, Rachůnek, Surovčík, Červenka.

Hrubý - Bílek, Vlach O., Maršík, Malý, Jaroměřský, Martínek, Soukup - Krajčík, Chochola, Hrdlička, Janček, Mišner, Protasenja, Milotinský, Břiška, Protivný, Loskot, Chamrád, Tondr.

V s e t í n - Po páteční prohře 2:5 na ledě vedoucího Zlína se junioři BK Mladá Boleslav o den později utkali s dalším kvalitním protivníkem. Narazili na současný druhý tým tabulky extraligy juniorů – Vsetín. Ani na Valašsku se jim nepodařilo vybojovat žádné body. Góly Protasenjy, Tondra a Loskota stačily jen na porážku 3:4.

Domácí začali v rychlém tempu a do vedení je mohl poslat už ve třetí minutě Surovčík, ale trefil jen horní tyčkuj. Co se nepodařilo jemu, napravil v páté minutě Podešva. Po sérii několika šancí domácích hokejistů si centr první formace nabruslil před hostujícího Hrubého a po rychlé kombinaci na jeden dotek nekompromisně zavěsil – 1:0. Hosté byli blízko vyrovnání v přesilové hře, když ke vstřelení branky měl nejblíže Loskot. Z okamžitého protiútoku se mohli podruhé radovat Valaši, ale Ševčík Fardův pas do brejku nezachytil.

V půlce třetiny mohl zvýšit vedení Podešva, ale z bezprostřední blízkosti Hrubého svatyně nedokázal plachtící kotouč trefit. Agilního mladíka bylo celé kluziště, mladoboleslavské obraně dělal velké potíže. Vyústěním jeho snahy byl druhý gól Valachů. Vsetínský kapitán si v pohybu zpracoval kotouč a poslal ho do škvíry mezi betony hostujícího brankáře.

Do druhé třetiny nastoupila Boleslav jako úplně jiný tým. Hostující hráči začali Valachy systematičtěji napadat, zrychlili přihrávku a hnali se za vyrovnáním.

Po trestuhodné chybě vsetínských obránců prostřelil Kůdelu mezi betony Protasenja a vehnal hostům vítr do plachet. Kůdela pak další šanci stejného hráče dokázal “čechmánkovsky“ vypíchnout hokejkou, ale na rychlý švih Tondra už byl krátký. Mladoboleslavský kapitán zužitkoval přihrávku Chocholy a učebnicově vyřešil situaci dva na jednoho. Zdeptaný Vsetín pak dorazil Loskot, když napravil své zaváhání ze sedmé minuty a poslal hosty do vedení.

Za necelou minutu ale bylo všechno jinak. Zodpovědnost do svých rukou vzal hráč zápasu – Martin Podešva. Ten si skvěle porozuměl s Hrňou a hostujícímu Hrubému nedal švihem nad vyrážečku šanci – 3:3. Zkušení juniorští harcovníci si podobnou scénu zopakovali vzápětí, jenom v jiném gardu: Podešva našel Hrňu ideálně před brankovištěm, kde si střelec rozhodující branky zkušeně počkal, obešel kličkou obránce a bezmocnému Hrubému nedal šanci. V závěru třetiny pak při vlastním oslabení zmocnil Podešva na vlastní modré kotouče a uháněl s Hrňou v situaci dva na jednoho. Naštěstí pro Mladoboleslavské druhý jmenovaný hráč nezpracoval Podešvovu žabku a tak naděje hostů stále žila.

Boleslav si toho byla vědoma, a tak ve třetím dějství vyvinula maximální úsilí k vyrovnání. Úřadující mistr si však hubené vedení pohlídal. Při ráně Protasenji měl sice Kůdela namále, ale poradil si i se samostatným nájezdem Chamráda, který provedením připomenul naganský souboj Shanahan – Hašek. Když pak Tondr v závěrečných vteřinách střílel opět jenom do vsetínského gólmana, bylo jasné, že tři body zůstanou na Valašsku.