napsal Pavel Petr
HC AZ Havířov 2010

3:4

2:0, 1:1, 0:3

Branky a nahrávky: 15. a 24. Zdeněk, 7. Škoda - 28. a 43. Paroulek, 43. a 51. Piecha. Rozhodčí: Hodek - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 908.

Šindelář (24. Altrichter) – Nedoma, Rýgl, Kolda, Výborný, Jindra, Drábek, Bauer – Paroulek, Král, Sýkora – Eiselt, Zdráhal, Gombár – Rozsíval, Lipina, Sedlák – Kadlec, Piecha, Dornič – Nouza. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.

Parádní kousek se ve středečním utkání I. ligy povedl hokejistům BK Mladá Boleslav. Na začátku druhé třetiny totiž svěřenci Jiřího Režnara prohrávali už 0:3. Na severu Moravy ale dokázali tříbrankové manko nejen vymazat, ale navíc vstřelili i vítězný gól. Do listiny střelců se dvakrát zapsali Martin Paroulek (na snímku) a Martin Piecha. V brance tentokrát nastoupil Filip Šindelář, po třetím inkasovaném gólu ho však nahradil Martin Altrichter a ten už kotouč za svá záda nepustil.

Utkání přitom mělo zvláštní příchuť hned pro trojici boleslavských hráčů. Vždyť Zdráhal, Lipina i Sedlák ještě nedávnou oblékali dres soupeře. A z Havířova přišel do Mladé Boleslavi také v průběhu letoší sezony trenér Jiří Režnar. To jsou ovšem dostatečně známá fakta. Pojďme proto k zápasu samotnému. V něm domácí už v první třetině využili dvou chyb hostujících hráčů a po brankách Škody a Zdeňka odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Když se pak na začátku prostřední dvacetiminutovky znovu prosadil Zdeněk ve dvojnásobné přesilovce, nevypadalo to s boleslavským týmem vůbec dobře. Trenéři proto hledali nový impuls, který by pomohl ke zvratu. V brance tak Šindeláře vystřídal Altrichter a po čtyřech minutách Paroulek vykřesal naději.

Obrat pak hosté dokonali v závěrečné části. Skvěle jim vyšla především 43. minuta, ve které během osmnácti vteřin vyrovnali! Nejprve se v přesilovce po pěkné kombinaci prosadil Paroulek a poté znovu skóroval Piecha. Definitivní rozhodnutí přinesla 51. minuta, kdy ze souboje s Bryneckým vyšel za domácí brankou vítězně Piecha a pohotově zavěsil. V závěru už si Mladoboleslavští vítězství pohlídali a do města automobilů si odvezli očekávané tři body.

Jiří Režnar, (Trenér BK Mladá Boleslav): "Kluci zaslouží uznání, že dokázali otočit nepříznivý stav. Do zápasu jsme vůbec nevstoupili špatně a do 6. minuty jsme si vynutili tlak. Jenže góly nepřišly, naopak soupeř dvou našich chyb využil ke skórování. Za stavu 3:0 pro domácí bylo třeba udělat změny. Proto šel do branky Altrichter, byť Šindelář na inkasovaných brankách vinu nenese. Ukázalo se, že mužstvo má svou sílu a výsledek se nám podařilo otočit. Dostali jsme soupeře pod tlak a zápas dovedli do vítězného konce.“