Junioři propásli šanci získat o víkendu šest bodů

napsal Michal Miškovský

2:6

1:2, 1:1, 0:3

HC VÍTKOVICE RIDERA

Branky a nahrávky: 9. Tondr (Bříška), 34. Soukup (Tondr, Bříška) - 7. Šedivý (Szturc, Mlynář), 18. Szturc, 23. Vrána (Slavík), 42. Šedivý (Bursík, Noga), 53. Mikula (Šedivý), 54. Strapáč (Sedlák, Mikula). Rozhodčí: Nečas - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:6, navíc Vrána 5 minut za vražení + osobní trest do konce utkání. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 96.

Hrubý – F. Bílek, O. Bílek, Maršík, Jaroměřský, Martínek, Malý, Soukup – Krejčík, Chochola, Hrdlička, Janček, Mišner, Protasenja, Milotinský, Bříška, Loskot, Chamrád, Antoník, Tondr

Taťák – Hrubý, Polášek, Sedlák, Hartmann, Mlynář, Slavík – Vrána, Galajda, Noga, Bartoš, Šedivý, Seidler, Strapáč, Szturc, Bursík, Mikula

M l. B o l. - Junioři BK Mladá Boleslav nenavázali na páteční výhru nad Ostravou a v sobotu nestačli na Vítkovice. Boleslavští se v první polovině nevyvarovali několika chyb v obraně, které Moravané dokázali potrestat. Středočechům se nedařilo ani v zakončení. Několik šancí spálili během pětiminutové přesilovky ve třetí třetině za ještě “příznivého“ stavu 2:4.

Blíže ke vstřelení úvodního gólu měli hosté. Už ve druhé minutě se za obranu Mladoboleslavských dostal Šedivý, ale jeho nájezd Hrubý zneškodnil. Ani na druhé straně se však na velkou příležitost nečekalo dlouho. Hned z protiútoku si nebezepčně počínal Tondr, jenže ke smůle domácích jeho pokus gólem neskončil.

Zatímco domácí první přesilovku ze čtvrté minuty nevyužili, největší příležitost spálil Protasenja, když jeho pokus proletěl brankovištěm, Moravané si při své početní výhodě počínali lépe. Střelu Mlynáře tečovanou Szturcem ještě Hrubý dokázal vyrazit, ale na dorážku Šedivého už nedosáhl. Mladoboleslavským se však podařilo vyrovnat už za pár okamžiků. Konkrétně v deváté minutě zamířil do černého Tondr. Následné minuty patříly gólmanům obou týmů, kteří se předháněli v tom, kdo předvede lepší zákrok. O trochu více práce měl přecejen Hrubý a dvě minuty před první pauzou podruhé inkasoval. Při vlastní přesilovce ujel obráncům domácích Szturc a svůj nájezd s přehledem zakončil pod horní tyčku.

Defenzíva Středočechů nepůsobila příliš kompaktně ani v úvodu druhé třetiny. Toho dokázal využít tři minuty po přestávce Vrána, který ujel obraně Boleslavi a puk poslal mezi betony brankáře domácích. Veškerou sílu poté Boleslavští směřovali do útoku a svou územní převahu zužitkovali v 34. minutě během přesilovky. Tondr přesně našel před bránou volného Soukupa, jemuž nedělalo problémy překonat Taťáka. V závěru prostředního dějství domácí přibrzdila dvě vyloučení a k ohrožení soupeřovy brány se tak nedostali.

Junioři Boleslavi před třetí třetinou jistě pomýšleli na vyrovnání, jenže to se vzdálilo ve 42. minutě při oslabení. Hosté skvěle sehráli přesilovkou kombinaci na jeden dotek, na jejímž konci byl Šedivý. Zápas mohli zdramatizovat svěřenci Luďka Bukače mladšího s Janem Vidnerem během pětiminutové přesilovky, jenže v největší šanci Malý zblízka nedokázal protlačit puk do brány, a tak přišel trest ze strany Vítkovic. Nejprve v 53. minutě při přečíslední 3 na 2 zvýšil na 5:2 Mikula a jen o minutu později vstřelil šestou branku hostí v početní výhodě Strapáč. Domácím se už v závěru nepodařilo stav zkorigovat.