Junioři poprvé v sezóně porazili Pardubice. Neinkasovali ani gól

3. 3. 2018
napsal Vojtěch Drbohlav

4:0

1:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 3. Pawliczek (Dvořák, Krejčík), 30. Najman (Kerda), 49. Dvořák (Mlčoch, Krejčík), 57. Kerda (Dvořák). Rozhodčí: Vyštejn – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 3:5, navíc Linhart (MBL) a Machač (PCE) 10 min. OT za NESPCH. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 91. Střely na branku: 39:27. Průběh utkání: 4:0.

Špirek – Linhart, Chujac (A), Hrdinka, Horský, Nepokoj, Mlčoch – Foerster, Kerda, Dvořák, Tóth, Grim, Krejčík (C), Flynn, Křížek, Jindra, Pawliczek, Maršoun

Klouček – Pražák, Faltys (A), Žouželka, Zukal (C), Bučko, Mert, Javůrek, Hoskovec, Pochobradský, Petrus, Machač, Dušek, Veverka, Syrovec, Kubišta, Matys, Zídek (A)

M l. B o l. – Boleslavským juniorům se v sobotu po obědě dařilo. Pardubice drželi po většinu utkání pod tlakem a měli více ze hry. Ačkoliv se místy střelecky trápili, dokázali vyhrát 4:0, udržet čisté konto a zejména si připsat velice důležité tři body do tabulky. Bruslařům zbývají v nadstavbě o postup do play off už jen čtyři zápasy. Ve čtvrtek odpoledne se představí v Praze na ledě Sparty.

Už ve druhé minutě se dostala Mladá Boleslav do vedení poté, co vybídl ke skórování Jan Dvořák. Ten přenechal puk Dominiku Pawliczekovi, jenž se trefil z pravého kruhu. I nadále pokračovali boleslavští hráči v nátlaku na svého soupeře, ale měli problémy s proměňováním šancí.

Při svých střeleckých pokusech trefili vždy jen gólmana Dominik Pawliczek či Matěj Krejčík. Také Pardubičtí měli ale šance na srovnání, při jednom ze závarů u branky však nedokázali dorazit puk do odkryté brány. Domácí se v samotném závěru prvního dějství ještě více snažili o druhý gól, ale nebylo jim přáno. Pardubičtí se ubránili a první třetina skončila 1:0.

Na začátku druhé třetiny měli stále více ze hry Boleslavští, stále jim však dělalo problém proměňování šancí. Oba týmy se následně několikrát provinily proti pravidlům, a tak si vyzkoušely také hraní v nerovnovážném počtu hráčů na ledě.

Přesilové hry se oběma celkům nijak zvlášť nedařily, ale v oslabení se na Mladou Boleslav v polovině zápasu usmálo štěstí. Po střele Ondřeje Najmana se totiž odrazil puk od břevna až za záda pardubického brankáře. Hosté mohli snížit. Například ve 37. minutě, kdy byl Dominik Kubišta sám před Adamem Špirkem. Jeho první střela však úspěšná nebyla a dorážku už nestihl. Po druhé třetině tak bylo skóre i nadále příznivější pro Bruslařský klub, který vedl 2:0.

I ve třetí třetině měli boleslavští hráči navrch. Ve 47. minutě už se dokonce radovali, jenže Matěj Krejčík trefil břevno. O minutu později mohl vstřelit třetí gól Ondřej Najman, ale ani jemu se to nepodařilo. Zblízka netrefil odkrytou bránu.

Hra plynula dál a boleslavským juniorům se podařilo tlak proměnit ve třetí gól. Konkrétně se o něj zasloužil Jan Dvořák, který si při skrumáži v brankovišti našel kotouč a dostal jej za záda Milana Kloučka.

V závěrečných minutách se vyhrocovaly také emoce. Pardubice si v 53. vybraly oddechový čas, posléze byli hostující hráči také často vylučováni. V 56. minutě zkusili Východočeši power-play šest na čtyři. Ta jim ale nevyšla. Boleslavský Dušan Kerda zavezl společně s Janem Dvořákem puk pryč z vlastního obranného pásma a přidal čtvrtý rozhodující gól. Pardubice tak ve vyhroceném utkání po třech výhrách v řadě padly na ledě Mladé Boleslavi. Ta je poprvé v této sezóně porazila.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Musím kluky od brankáře až po posledního hráče na střídačce pochválit. Myslím si, že od prvního střídání jsme si šli za tím, abychom bodovali.

Jiří Malinský (HC Dynamo Pardubice): Pro nás to bylo ve všech směrech špatné utkání. Vybrali jsme si za poslední dobu asi to nejhorší, co jsme mohli. Nejlepší je to asi hodit za hlavu a soustředit se na další utkání.