napsal Vojtěch Drbohlav

3:2

1:0, 2:1, 0:1

HC Olomouc

Branky a nahrávky: 1. Šípek (Grim), 36. Imlauf (V. Houška, Novák), 39. Šípek (Dotter, Novák) – 28. Štědrý (Krátký, Hlaváč), 50. Štědrý (Hlaváč, Krátký). Rozhodčí: Micka – Žídek, Kučera. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Dusil – Novotný, Sýkora, Dotter (A), M. Houška, Klikorka, Imlauf – Vasilev, Schulz, Zajíček, Šípek (C), Simon, Novák, Moucha, Čermák, V. Houška, Jindra, Moravčík, Grim, Jelínek

HC Olomouc

Hasala – Rutar, Mader (C), Klesla, Harabiš, Hlaváč, Vosátko (A), Pírek – Tomajko, Štefka, Rosecký, Paťava, Štědrý, Indrák, Krátký, Liška, Handl, Dvořák

M l. B o l. – V pátek odpoledne přivítali starší dorostenci Mladé Boleslavi stejně staré hokejisty Olomouce. Bruslaři se dostali do rychlého vedení. Hosté sice ve druhé třetině vyrovnali, domácí ale opět odskočili. Kohoutům se však ve třetí třetině podařilo utkání zdramatizovat, když snížili na rozdíl jednoho gólu, ale Bruslaři duel dovedli do vítězného a především tříbodového konce. Odveta mezi těmito dvěma soupeři se koná ale už v sobotu večer na ledě Olomouce, kde budou ve hře další důležité body představující vstupenku do play off.

Do zápasu vstoupila lépe Mladá Boleslav, která se už po 57 sekundách dostala do vedení zásluhou Jakuba Šípka. Ten překonal Marka Hasalu střelou mezi betony. Bruslaři hráli následně ještě přesilovou hru, během té dostali Kohouty pod tlak, ten však nedokázali zužitkovat, ačkoliv k tomu měli několik šancí.

V dalším průběhu první třetiny se Olomouc dostávala k puku čím dál častěji. Zahrozila například při přesilové hře. Během ní se jí sice nedařilo mockrát vystřelit na branku, přesto několikrát uzamkla protihráče v jejich obranném pásmu. Další góly ale ve zbytku prvního dějství nepadly, a tak bylo skóre 1:0.

Před polovinou zápasu se podařilo Olomouci srovnat na 1:1. Zpoza brány dostali Kohouti puk právě před Adama Dusila, odkud zakončil přesně mezi gólmanovy nohy Jan Štědrý. V dalších minutách se snažili domácí zabrat a navrátit vedení zpět na svou stranu. Soupeře sice na několik minut uzavřeli v pásmu, finální střela však gólovou trefu ne a ne přinést.

Mladá Boleslav dokázala ve 36. minutě dostat vedení opět na svou stranu, když se z mezikruží trefil přesně pod břevno Václav Imlauf. Následně měli Kohouti k dispozici přesilovou hru, jenže během ní měli problémy usadit se v útočném pásmu a také střílet na branku. Několik desítek sekund před koncem druhé třetiny se naopak prosadila opět domácí Mladá Boleslav. Jeden z Bruslařů uštědřil za brankou protihráči hit a poté Středočeši využili chvilkového rozhození Olomouce. Gólman se sice před střelou Jakuba Šípka přemísťoval, ale přesto puk skončil mezi třemi tyčemi.

Do třetího dějství vstupovaly oba týmy za stavu 3:1 pro domácí. Bruslaři měli více ze hry a soupeře tlačili v jeho obranném pásmu, další góly na sebe ale nechaly čekat. V 50. minutě se Olomouc dočkala velice důležitého snížení na 2:3 z jejího pohledu. Hanáci předvedli pohlednou spolupráci, na jejímž konci byl Jan Štědrý, který byl u levé tyče sám proti brankáři a s koncovkou neměl vůbec problém.

Mladá Boleslav hrála na konci třetí třetiny početní výhodu. Ačkoliv vsi v ní nepočínala vůbec špatně, nedokázala vstřelit další rozdílový gól. Následně zkusili Hanáci ještě power play, v ní však hráli dokonce v sedmi hráčích, a tak byli vyloučeni. Boleslavští si tím pádem už samotný konec zápasu ohlídali a zvítězili za tři body. Odvetné utkání se hraje hned o den později na ledě Olomouce.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): V první třetině jsme soupeře jasně přehrávali. Nestalo se nám to ale poprvé, kdy po parádní třetině byla ta druhá úplný opak. Nakonec jsme to ale ubojovali až do konce, kluci makali. Výhru jsme si zasloužili, ale vlastními zbytečnými chybami jsme soupeři dovolili dva góly.

Jiří Rech (HC Olomouc): V první třetině jsme byli špatní. Kdyby po ní domácí vedli 2:0 nebo 3:0, nemohli bychom říct ani půl slova. Potom se to trochu vyrovnalo, ale byla škoda, že při našem tlaku za stavu 1:1, jsme nedali gól. Domácí nám pak utekli na 3:1, my jsme to sice zdramatizovali na 3:2, ale domácí zaslouženě vyhráli.