BK MLADÁ BOLESLAV

I druhý zápas play-off juniorů v Boleslavi vyhrál Hradec

20. 3. 2018
napsal Lukáš Chuchválek
BK Mladá Boleslav

2:3p

1:1, 0:1, 1:0 - 0:1

Mountfield HK

Statistiky

Branky a nahrávky: 8. Flynn (Najman, Maršoun), 51. Flynn (Najman) – 3. Matějček (Gaspar, Štohanzl), 38. Matějček (Řepík), 66. Hašek (Pažourek). Rozhodčí: Škrobák – Štofa, Hynek. Vyloučení: 3:4, navíc Muška a Havránek (oba MHK) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 220. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2 - 2:3.

BK Mladá Boleslav

Krofta – Klikorka, Mašek, Chujac (A), Marček, Hrdinka, Dotter, Nepokoj, Mlčoch – Foerster, Kerda, Dvořák J., Kousal, Grim, Najman, Krejčík (C), Flynn, Křížek, Jindra, Pawliczek, Maršoun

Mountfield HK

Dvořák D. – Hroudný (C), Muška, Gaspar, Havránek (A), Moník, Kynčl (A), Jonáš – Jirásek, Matouš D., Matouš M., Matějček, Pažourek, Malík, Hašek, Moník, Mašín, Řepík, Štohanzl, Hidveghy, Chalupa

M l. B o l. - Ve druhém kole play-off DHL extraligy juniorů s Hradcem Králové bylo k vidění více gólů než v prvním. Bruslaři však soupeře opět pustili do vedení, ale díky využité početní výhodě se vrátili do zápasu. Ačkoliv hosté získali vedení ve vlastním oslabení zpět, dokázal Oscar Flynn, jenž se postaral i o první branku, znovu vrátit domácím vyrovnaný stav. Ten vydržel až do konce základní hrací doby, a tak rozhodovalo prodloužení. V něm rozhodl svou trefou hostující Hašek.

Hned na začátku utkání při první přesilovce si před mezikruží najel Štěpán Matějček a k překvapení všech si puk našel cestu z jeho hole přes chumel hráčů až do sítě. Vypadalo to, že si Hradec bude svůj náskok podobně jako v prvním zápase hlídat, avšak o pár minut později měli možnost hrát přesilovku i domácí a Maršoun se pokoušel napodobit z podobné pozice Matějku, jenže těsně minul. Těsně před koncem početní výhody však přesto domácí vyrovnali, když Oscar Flynn vymetl horní části brány prudkou střelou od modré čáry. V následujících momentech dostali hosté druhou přesilovku, když Boleslav špatně vystřídala, ale tentokrát byla dobře odbráněna. Stejně tak i ta boleslavská tři minuty před sirénou. V tomto dějství byly oba celky více nebezpečné právě v přesilových hrách, jinak v plném počtu hráčů na ledě se kdokoliv velmi těžko dostával do šancí díky oboustranně zajištěné obraně. Nikdo nechtěl riskovat a prohrát.

Z kraje druhého dějství zkoušel Pavel Kousal, zda soupeř nezaspí nástup, avšak Daniel Dvořák ho svým zákrokem lapačkou zklamal. O nedostatek práce si v následujících minutách tento hradecký brankář nemusel stěžovat, neboť musel likvidovat lapačkou i vyrážečkou další pokusy Kousala a Flynna. Se svým nájezdem neuspěl z bezprostřední blízkosti ani Petr Maršoun ani manévrováním mezi obránci soupeře Oscar Flynn. V přesilovce marně dobýval branku soupeře i domácí Pawliczek. Poté přišly na řadu i vypjaté momenty poté, kdy Oscar Flynn nastřelil svou ránou obě tyče a pak si pro něj po odpískání dojel Muška, s nímž předtím svedl souboj, a ten za to vyfasoval od sudího osobní trest. Před koncem třetiny se na trestné ocitli už celkem tři hráči Hradce. Přesilovku však domácí pokazili, když Nepokoj na modré neudržel puk a Řepík vyslal Štěpána Matějčka do brejku, který skončil průstřelem ze střední vzdálenosti do míst kam Michal Krofta nedosáhl. Další nebezpečí pro domácí branku představovali i Gaspar s pokusem přehodit beton a Hroudný, s nimiž si už Krofta poradil.

Třetí třetinu zahájili domácí stejně jako tu druhou, tedy tlakem na soupeřovu bránu. Do předbrankového prostoru si najel Oscar Flynn, s nímž si gólman Dvořák poradil. Pak svou šanci nevyužil Kerda, jenž v dobrém střeleckém postavení ztratil kotouč. Tlak pokračoval a u levé tyče Dvořákovy brány bylo mnoho prostoru, avšak osamocený Flynn netrefil. Na druhé straně pak dal svým spoluhráčům trochu oddychu Hašek, jenž prověřil Kroftu. Trochu rozruchu pak ve 48. minutě vyvolal Maršoun, který se dobýval k puku v brankovišti, jenž neměl Dvořák pod kontrolou. To následně vyvolalo menší potyčku. V dalších momentech se urval do brejku Mašín, jenž zvedl kotouč pod víko, kam Krofta dosáhl lapačkou. V 52. minutě však po vhazování Boleslav nečekaně vyrovnala, když Oscar Flynn přehodil puk přes položeného brankáře. V posledních minutách základní hrací doby byl aktivní domácí Najman, jenž však nedokázal v tomto zápase skvělého Dvořáka propálit. Na druhé straně hrozil i Hroudný, s nímž měl starosti Krofta, avšak do konce základní hrací doby se již skóre neměnilo.

V prodloužení se dostávaly oba celky do šancí nesnadno, ve hře čtyř proti čtyřem chyběl vždy ten pátý. Velmi blízko měl k rozhodnutí Petr Maršoun, jenž v pádu zamířil zblízka vedle. David Chujac dokonce nastřelil tyč Dvořákovy brány. Na druhé straně pak David Malík marně prošťouchával ucpaný prostor u pravé tyče Kroftovy brány. Ještě nebezpečněji si počínal Patrik Hidweghy, avšak až teprve rána v 66. minutě Jakuba Haška po vhazování do betonů skončila v síti. Hradec si tedy z Boleslavi odváží vedení 2:0 na zápasy, Boleslav tedy musí takový výkon napodobit, má-li se série ještě do Boleslavi vrátit.

Ohlasy trenérů

Václav Pletka (asistent trenéra BK Mladá Boleslav):
Já nemám co klukům vytknout, protože kluci bojujou, makaj, dělají, co po nich chceme. Že jsme dostali gól v prodloužení... štěstí se k nám zatím nepřiklonilo. Myslím, že bychom si ho za včerejší i dnešní výkon zasloužili. Troufám si říct, že jsme lepší mančaft, ale hokej se hraje na góly. Věřím ale, že když takhle budeme hrát i dál, štěstí se k nám nakonec obrátí a sérii ještě hodně zdramatizujeme.

Tým Mountfield HK se ke čtvrtfinálové sérii rozhodl vyjádřit až po jejím skončení.