Junioři mají bod díky vyrovnávací brance tři vteřiny před koncem, zápas byl však nakonec kontumován

8. 12. 2007
napsal Michal Miškovský

0:5

kontumace

Branky a nahrávky: 13. Chochola (Janček), 40. Loskot (Chamrád, Maršík), 60. Protasenja (Chamrád) - 24. Kousal (Drtina), 38. Semorád (Drtina), 56. Kaut, 62. Buchtele. Rozhodčí: Smitka - T. Svoboda, Goder. Vyloučení: 8:9, navíc domácí F. Bílek, Loskot osobní trest 10 minut. Využití:: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 110.

Fikrt – F. Bílek, O. Bílek, Maršík, Jaroměřský, Malý, Soukup – Krejčík, Chochola, Hrdlička, Janček, Mišner, Protasenja, Milotinský, Bříška, Pánek, Loskot, Chamrád, Tondr

Landsman – Kučera, Drtina, Blažek, Fink, Šnejdr, Poskočil – Radil, Stoklasa, Kousal, Nykl, Kaut, Buchtele, Dobiáš, Jindřich, Boček, Semorád, Šejba, Verner

M l. B o l. - V pátek boleslavští junioři ztratili vítězství nad Ústím sedm vteřin před koncem základní hrací doby, kdy inkasovali gól na 3:3. Dnes se situace otočila a šťastné vyrovnání tentokrát potkalo svěřence Luďka Bukače mladšího s Janem Vidnerem. Branku na 3:3 vstřelil dokonce tři vteřiny před uplynutím šedesátiminutové hrací doby <strong>Anatolij Protasenja</strong>. Bonusový druhý bod si už ale Pardubice vzít nenechaly. <strong>Přesto se nakonec Pardubice radují z plného počtu bodů. Disciplinární komise ČSLH totiž kontumovala zápas ve prospěch Východočechů z důvodu neoprávněného startu Jana Jaroměřského.</strong>

První dějství nabídlo hrstce diváků zajímavý hokej s větším počtem šancí na straně domácích. K náznaku té první se dostal už po třech odehraných minutách Tondr, jenže na červené čáře těsně nedosáhl na puk, a tak se nakonec do případného nájezdu nedostal. Znovu kapitán boleslavských juniorů byl aktivní také za další čtyři minuty. Tentokrát osamocen před gólmanem soupeře neprotlačil puk do pardubické svatyně. A do třetice Tondr našel v 10. minutě z rohu ledové plochy před bránou volného Jančeka, který však netrefil puk přesně.

Svou aktivitu domácí gólově zužitkovali v 13. minutě. Akce se hodně podobala té, co předvedla dvojice Tondr – Janček. Právě druhý jmenovaný byl tentokrát v roli nahrávajícího. Poslal z rohu kluzičtě přesný pas Chocholovi, který bekhendovou střelou otevřel skóre. Domácí byli i v dalších minutách první třetiny aktivnější, ale paradoxně mohli těsně před koncem úvodní dvacetiminutovky srovnat Východočeši. Před odkrytou částí brány však Drtina těsně nedosáhl na kotouč.

Hosté po přestávce přidali a výsledkem jejich snažení bylo nejprve vyrovnání. Ve 24. minutě se o to zasloužil Kousal. Postupně přibývalo faulů, tudíž i vyloučených a v polovině zápasu měli Pardubičtí k dispozici přesilovku 5 na 3, která trvala celé dvě minuty. Tu však nevyužili a rozhodčí nabídl dvojnásobnou početní výhodu i domácím. Ani oni však neměli v zakončení potřebnou dávku štěstí. Následně usedl na trestnou lavici Ondřej Bílek a hostům tentokrát pomohl hokejový bůh. Nešťastná vlastní branka jednoho z domácích hráčů byla připsána ve 38. minutě Semorádovi.

Odchod do kabin za nepříznivého stavu Bolesalvští nepřipustili. 38 vteřin před koncem druhé třetiny Loskot s Chamrádem sehráli nádhernou akci, díky níž sklidili potlesk snad všech přítomných diváků. První jmenovaný se obtočil kolem bránícího protihráče, poslal před bránu přihrávku Chamrádovi, který vyčkal na správný okamžik a z těžkého úhlu zařídil vyrovnávací branku na 2:2.

Třetí část hry byla dlouho specifická přesilovkami, které dlouho ani jeden z týmů nedokázal využít. Až v 56. minutě při návratu Chamráda z trestné lavice přesně zamířil Kaut. Čas rychle ubýval, ale domácí i tak stihli vyrovnat. Během power-play se šťatně trefil tři vteřiny před koncem základní hrací doby Protasenja.

Hosté se i přes zklamání ze ztráty už téměř vyhraného zápasu rychle oklepali a přisali si alespoň druhý bonusový bod. Z otočky se trefil přesně k tyči v 62. minutě Buchtele.