napsal Michal Miškovský

4:3sn

1:1, 2:2, 0:0 - 0:0, 1:0

HC Sparta Praha

Branky a nahrávky: 4. Bříška (Hrdlička), 23. Hrdlička (Janček, Protasenja), 35. Chochola (Kotrba), rozhodující nájezd Janček - 20. Borovský, 34. Hanzl (Forman), 38. Kafka (Pacovský). Rozhodčí: Chlaň - Prokop Ježek. Vyloučení: 10:8, navíc domácí Loskot a Bříška osobní trest 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100.

Fikrt – F. Bílek, O. Bílek, Maršík, Jaroměřský, Malý, Soukup – Chochola, Hrdlička, Janček, Mišner, Protasenja, Milotinský, Bříška, Kotrba, Loskot, Chamrád, Tondr

Novotný – Kořínek, Švácha, Topič, Hanzl, Sem, Čížewk, Husák – Rybecký, Pacovský, Kafka, Slaba, Houdek, Morkes, Borovský, Hájek, Forman, Škaloud

M l. B o l. - Dobrou práci odvedli boleslavští junioři o posledním letošním soutěžním víkendu. V pátek získali dva body za výhru 3:2 v prodloužení na Kladně a ze stejného bodového zisku se mohli radovat i v sobotu, kdy ve Zlatopramen Aréně vedli třikrát nad Spartou a nakonec zvítězili na samostatné nájezdy 4:3. Rozhodující penaltu proměnil <b>Richard Janček</b>.

Ještě před vhozením úvodního buly vznikl rozpor o střídačku. Junioři Mladé Boleslavi totiž v domácích zápasech ve Zlatopramen Aréně pravidelně sídli na té s nápisem “hosté“. O tom však dlouho nechtěli Pražané ani slyšet, a tak to chvíli dokonce vypadalo, že boleslavští trenéři Bukač s Vidnerem budou trénovat Spartu. Po domluvě s rozhodčími hosté nakonec usoudili, že bude opravdu rozumnější ustoupit Středočechům a zápas mohl začít.

V úvodní desetiminutovce měli více ze hry sparťané. Vždyť šest minut hráli v početní převaze. Šest vteřin před vypršením dvouminutového trestu Soukupa usedl na čtyři minuty na trestnou lavici Maršík. Během první přesilovky však nedokázal potrestat chybné rozehrání gólmana Fikrta Hájek a v té druhé si Pražané v útočném pásmu nedokázali vytvořit stálý tlak. Domácí se vyžívali v rychlých protiútocích a po jednom takovém se při hře 4 na 4 ve 14. minutě ujali vedení. Po ukázkové spolupráci s Hrdličkou zakončoval Bříška. Boleslavští dlouho precizně bránili, ale do kabin se odcházelo po dvaceti minutách za nerozhodného stavu 1:1. Sedm vteřin před pauzou totiž obránci Středočechů nabídli Borovanskému hodně prostoru v mezikruží a ten střelou švihem k tyči nedal Fikrtovi šanci.

Domácí si však ve druhém dějství rychle spravili chuť. Ve 23. minutě dostal Hrdlička v mezikruží přihrávku za obránce Sparty, jeden z nich ho sice dojel, neboť boleslavský útočník neměl potřebnou rychlost a vytlačil ho z ideální pozice, ale ve vystřelení mu nezabránil. Na jeho nečekanou střelu pod horní tyčku gólman Pražanů Novotný vůbec nezareagoval.

I sparťané vstřelili svůj druhý gól trochu šťastně. Hanzl ve 34. minutě lehce nahodil puk na bránu, Fikrt měl zakrytý výhled a kotouč mu propadl do brány. Také potřetí šli do vedení Boleslavští. Jen o 73 vteřin později neměl Novotný nárok na tvrdou a přesnou ránu Chocholy z prostoru v mezikruží. Hosté však dokázali znovu vyrovnat. Při přesilovce dorážel přesně do pravého horního rohu Kafka a stanovil tak skóre 3:3 po čtyřiceti minutách. Na něm nic nezměnil ani Hrdlička, který už sice v 39. minutě zvedal ruce nad hlavu, ale jeho pokus zastavila tyč.

Třetí třetina se nesla v duchu rychlého hokeje, ale paradoxně s minimem šancí. Tu jedinou spálil tři minuty před uplynutím šedesátiminutové zakladní hrací doby Protasenja, jenž měl před brankářem Sparty dostatek času, ale jeho blafák byl příliš okatý a do kličku mu strážce brány Pražanů vložil hokejku.

Pětiminutové prodloužení nerozhodlo, přestože měli Boleslavští k dispozici přesilovku, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich byli střelci úspěšnější než gólmani. Vždyť oba brankáři našli recept na soupeřova hráče až ve třetí sérii. V té následující už ale opět hráči mířili přesně. Druhý bonusový bod zařídil domácím v páté sérii penalt Janček. Zatímco forvard domácích se nemýlil, na následný nájezd Kafky vyzrál Fikrt.