BK MLADÁ BOLESLAV

Zápas se Spartou opět rozhodl jediný gól, padl v závěru

15. 2. 2019
napsal Lukáš Chuchválek
BK Mladá Boleslav

0:1

0:0, 0:0, 0:1

HC Sparta Praha

Statistiky

Branky a nahrávky: 60. Smejkal (Piskáček, Sill). Rozhodčí: Šír, Horák – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 837. Střely na branku: 22:24. Zblokované střely: 11:7. Hity: 4:4. Vhazování: 19:34. Průběh utkání: 0:1.

BK Mladá Boleslav

Růžička – Bernad, Pláněk, Kotvan, Kurka, Dlapa, Kovačevič, Němeček – Skalický, Klepiš (A), Vondrka (C) – Pabiška, Žejdl, Najman – Zohorna, Musil, Látal – Flynn, Knotek, Kousal

HC Sparta Praha

Machovský – Dvořák, Košťálek, Piskáček (C), Voráček, Kalina, Blain, de la Rose – Beran, Sill, Smejkal – Jarůšek, Klimek, Bukarts – Buchtele, Pech (A), Forman (A) – Kudrna, Klíma, Rousek

M l. B o l. – V zápase 44. kola Tipsport extraligy se Bruslaři utkali s pražskou Spartou, s níž při minulém měření sil prohráli o gól. Góly nepadaly ani tentokrát a oba celky se opět prezentovaly urputnou obranou, kterou soupeř vyztužil při nočním tréninku, nařízeným jejich lodivodem Uwem Kruppem. Nakonec necelou minutu před koncem rozhodl hostující Jiří Smejkal.

Už po první minutě zápasu se do šance hnali Pražané, avšak šanci promarnili. K vidění byly urputné osobní souboje o puk a utkání získávalo rychle potřebné grády. Přišly příležitosti, kdy hostující Zach Sill trefil jen plexisklo za bránou a domácí Pavol Skalický nevyzrál na houževnatě bránícího sparťanského hráče, který pomohl vyjetému brankáři Machovskému. Největší šance v první desetiminutovce měli boleslavští Zohorna a Látal, kteří se snažili zblízka propálit zhuštěný prostor před Machovským a chybělo jim jen trochu štěstí, aby uspěli. Sparťané v protiútoku později úspěšní nebyli a přišli o kotouč. V půlce první třetiny byl více aktivní celek z hlavního města, avšak trápila je nepřesnost v zakončení.

Od 12. minuty byli aktivnější zase spíše Bruslaři, avšak Vondrka nemířil přesně. Pak Němeček na vlastní modré čáře pohotově najel do střely soupeře a zmařil mu rozjezd. Z bezprostřední blízkosti ohrozil nulový stav skóre Jakub Klepiš tím, že vlétl přímo před brankoviště a bez přípravy trefil pukem jen brankáře. Pět minut před sirénou si nedovoleně počínal Buchtele a podrazil hokejkou unikajícího boleslavského hráče. V přesilovce ale zariskoval Kotvan za vlastní bránou, když si nepohlídal dotírajícího forčekujícího hráče a přišel o puk. Hosté však příležitost nevyužili a na druhé straně mohl střílet Knotek, jenže mu rána z kruhu nesedla. Minutu před odchodem do kabin hostující Piskáček mohl skórovat, jeho tvrdou ránu ale zachytil Růžička. Dvacetiminutovka, ve které zářili brankáři a obrany, žádný gól nepřinesla.

Druhou třetinu začala Sparta přesilovkou, kdy se těžko prokousávala přes urputně bránící domácí hráče. Rozruch v publiku způsobil nejprve svou dělovkou Jan Košťálek, poté čárový sudí odpískáním ofsajdu Boleslavi, která se dostávala do brejku. Nedlouho poté hráli hosté další přesilovou hru, v níž byli hosté o poznání aktivnější a Růžička se potýkal s ránou Rouska, tvrdým úderem od Bukartse či s ex-boleslavským Richardem Jarůškem, který z bezprostřední blízkosti netrefil poloprázdnou bránu. Po skončení početní nevýhody udeřili na druhé straně domácí a jeden Bruslař byl faulován při útočné akci, kterou musel přezkoumat videorozhodčí, podle kterého nepřešel puk brankovou čáru. Svou přesilovku ale nesehráli Boleslavští dobře. Po jejím skončení se v emocích do sebe pustili u mantinelu šťouchanci a ostrými slovy Jan Košťálek s Oscarem Flynnem.

Krátce poté byl Lukáš Klimek ostře faulován Jiřím Kurkou, jenž byl vyloučen, což dostalo publikum do varu. Po vhazování ujel jiný boleslavský hráč do brejku, avšak byl dohnán a nezakončil. Většinu trvání přesilovky se Pražanům nedařilo usadit se v pásmu domácích, ale Jan Růžička krátce po jejím skončení musel čelit tvrdé ráně do výstroje z krátké vzdálenosti. Blízko byl i Piskáček a jeho spoluhráči, s nimiž měl Růžička a celá obrana rovněž plné ruce práce, když čelil jeho výstřelu z mezikruží. Tím sparťanský tlak ustal a díky zachycenému puku od Oskara Flynna se mohl napřáhnout Knotek, jenž těsně netrefil. Po přerušení se junior Flynn ještě ujal role zlého muže provokacemi sparťanského kapitána Piskáčka. Domácí pak v jeden moment před sirénou měli štěstí, že se dvěma sparťanům nepodařilo využít chyby v obraně, poté smolně ztratil brejk Skalický, jemuž položil hostující bek hokejku do výstřelu. Druhá třetina, v níž byla daleko ofenzivnější Sparta, tak opět končí bez branek.

Bruslaři do posledního dějství vstoupili s větší aktivitou, kterou v té předešlé příliš neoplývali, a tlakem si vynutili faul soupeře. Při přesilové hře střílel od modré David Bernad, ale zastavil ho Machovský. Špatnou souhru domácích mohl využít Lukáš Rousek, jenž byl dostižen dvěma mladoboleslavskými hráči a odstaven za bránu. Po vyrovnání počtu hráčů na ledě došlo k zajímavé situaci, kdy se puk odrazil od helmy bránícího hráče do vzduchu a dopadl do brankoviště Machovského, odkud došel na brankovou čáru, odkud ho hostující bek vyškrábl. Sudí musel nechat celou situaci prozkoumat u videa a ač zprvu ještě bezprostředně po akci rozpažil, u videa se dověděl, že neuznání gólu bylo správné. Situace však probudila skomírající atmosféru u publika. Sparta potom zaútočila a Forman ztroskotal na Růžičkových betonech. Pak se hra vrátila před Machovského a Klepiš z dorážky nedokázal nasměrovat puk do sítě a trefil gólmana.

Boleslav pokračovala v tlaku a ve slibné pozici se ocitl po souhře spoluhráčů Žejdl, jemuž ale příhra nesedla a nezakončil. Od 50. minuty se vytrácel náboj a hru kouskovala častá zakázaná uvolnění. Trochu vzruchu do hry přidal Klimek, jenž byl ale s pukem zahnán do rohu kluziště a nevystřelil. Už to vypadalo, že se bude prodlužovat, ale 45 sekund před koncem napřáhl v předbrankovém prostoru hostující Jiří Smejkal, který rozhodl toto vyrovnané utkání. Boleslav se snažila ještě o závěrečný tlak a Dlapa netrefil jedinou šanci, která z něj vyplynula. Sparta si tak z Mladé Boleslavi odváží všechny tři body.

Ohlasy trenérů

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Bylo to sice bez gólů, ale byl to velmi dobrý hokej. Byl strašně rychlý, nám se to na střídačce líbilo, v maximálním tempu. Kdyby k tomu přibyly nějaké góly, tak by ten zápas byl excelentní. Bohužel jsme prohráli v poslední minutě a štěstí se k nám nepřiklonilo.

Uwe Krupp (HC Sparta Praha): Já myslím, že se hrál velmi atraktivní hokej pro fanoušky, oba týmy hrály velmi dobrý, bruslivý a fyzicky náročný hokej. My měli hned na úvod šanci z nájezdu, ale šance měla i Boleslav. Bylo tam mnoho blokovaných střel a byly tam i momenty, kdy se mohl prosadit jeden i druhý celek. Postupem času bylo zřejmé, že rozhodne jediná povedená střela. Nakonec jsme v závěru byli šťastnější my. Jsme rádi za tři body, jsem na hráče pyšný, bojovali velmi dobře. Takovýchto zápasů jako proti Mladé Boleslavi ale musíme odehrát více.