napsal Vojtěch Drbohlav

4:2

3:1, 0:0, 1:1 - 1:0

Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 15. V. Houška (Zajíček, Simon), 17. Simon (Foerster, Klikorka), 20. Grim (V. Houška, Procházka), 54. Moucha (Dotter, Foerster), 64. Moravčík (Klikorka) – 4. Drábek (Šeliga, Adamec), 42. Cikhart (Vomáčka, Klapka). Rozhodčí: Jechoutek – Krátký, Horažďovský. Vyloučení: 4:8. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 59. Střely na branku: 38:38. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Zeithaml (Mašek) – Klikorka, Sýkora, Dotter, M. Houška (A), Hovorka, Imlauf, Procházka – Zajíček, Schulz, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster (A), V. Houška, Grim (C), Vasilev, Moravčík

Pařík (Čajan) – Adamec, Hampl, Charvát, Kovář, Žůrek, Had – Rychlovský, Dospěl, Šafařovský (A), Hájek (C), Strnad, Jiruš, Klapka, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba (A)

M l. B o l. – Boleslavští junioři sice v úvodu zápasu s Libercem prohrávali, průběh zápasu ale dokázali zlomit a získali tři body, k nimž přidali ještě jeden bonusový v nadstavbovém prodloužení. Bruslaři se tak usadili na prvním místě v tabulce DHL Extraligy juniorů.

Jako první šli do vedení liberečtí Bílí Tygři, kteří se prosadili ve 4. minutě gólem Michaela Drábka, jenž se trefil z mezikruží. Liberec dostal následně ještě šanci v přesilové hře, stejně jako Mladá Boleslav. Ani jednomu z týmů však tyto početní výhody nevyšly.

O několik minut později už se ale Bruslařský klub radoval z vyrovnání, když hrál poměrně dlouho ve výhodě. Uspět se gólově podařilo Vladislavu Houškovi, který si najel sám až k Lukáši Paříkovi a z blízkosti jej prostřelil. O dvě minuty později se podařilo po rychlé souhře Středočechům odskočit na rozdíl jedné branky, když u pravé tyče pohotově zakončil Michal Simon. A krátce před skončením první třetiny Bruslaři vedli 3:1. Během přesilové hry se totiž pohotově dostal přímo před libereckého gólmana Jan Grim, jenž Lukáši Paříkovi nedal šanci. Po úvodních 20 minutách tak odcházeli do kabiny spokojenější domácí junioři.

Ve druhé třetině mohl navýšit skóre ve prospěch Bruslařského klubu Radek Procházka, který byl důrazný u Paříkova betonu. Liberecký brankář byl ale úspěšnější a další inkasování nepřipustil. I Liberečtí ale byli blízko vstřelené brance a mohli snížit na rozdíl jediného gólu. Vojtěch Jiruš před sebou měl odkrytou brankovou konstrukci, jenže Tadeáš Zeithaml se nakonec dokázal rychle přesunout a inkasování zabránit.

Diváci stále čekali na další branku, ale ta nepadla, ačkoliv se hrálo několik přesilovek na obou stranách. I po druhé třetině tedy platilo skóre 3:1, které vyznívalo lépe pro domácí celek.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili mnohem lépe Severočeši, kterým se po necelých dvou minutách podařilo snížit na rozdíl pouhého jednoho gólu. Liberečtí si vytvořili tlak a z něj se prosadil Jan Cikhart. I v dalších minutách měli Bílí Tygři více ze hry a snažili se přidat další góly, aktivní byl i nadále zejména Jan Cikhart. Na druhé straně mohl vstřelit důležitý rozdílový gól Miroslav Vasilev, jenže tomu se tváří v tvář brankářovi nepodařilo uspět.

Mladá Boleslav si nakonec dokázala tříbodovou výhru pojistit čtvrtým gólem z 54. minuty, kdy se z levého kruhu prosadil ráznou střelou Radek Procházka. Liberečtí se pak ještě snažili v posledních minutách svou aktivitou skórovat, na vyrovnání však nedosáhli. Naopak mohli nějaký gól přidat ještě Boleslavští, protože hráli v samotném závěru třetiny přesilovou hru. To se ale už nestalo, a tak tři body získali Středočeši, kteří se, minimálně do pátku, přesunuli do čela extraligové tabulky.

V nadstavbovém čase dokázali rozhodnout o zisku bonusového bodu také Boleslavští, když se v 64. minutě prosadil Andrej Moravčík. Bruslařský klub tedy získal všechny čtyři body.

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): Myslím si, že z naší strany to byl dobrý zápas. Od začátku jsme měli pohyb, i když jsme inkasovali první smolný gól. Ale dokázali jsme to hned vyrovnat a dát dokonce další gól. Důležité bylo, že když soupeř snížil na 3:2, hráli jsme pořád zodpovědně zezadu a pak vstřelili z přesilovky gól na 4:2. Potom jsme si to už pohlídali.