Dorost neudržel vedení v Jihlavě, rozhodlo prodloužení

napsal Jaroslav Kindl
HC Dukla Jihlava

4:3p

0:1, 1:2, 2:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 37. Pavelec (Menšík), 49. Melenovský, 60. Menšík (Melenovský), 61. D. Moravec (Menšík) – 8. Haas (Rajgl), 22. Haas (Gardoň, Rajgl), 31. Gardoň (Kredl). Rozhodčí: Antonín – Musil, Kacetl. Vyloučení: 6:7, navíc Pigl (JIH) OT 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 106. Střely na branku: 33:33. Průběh utkání: 0:3, 3:3 - 4:3.

Maláč – Hrbek, Moravec D. (C), Sapík (A), Šabatka, Vovsík, Vranka – Broža, Kravec, Melenovský, Menšík (A), Michalčuk, Pavelec, Pigl, Polodna, Zdarsa

Stuchlík – Hrouda, Křepelka, Moravec T., Rajgl (C), Sommer, Vochvest, Žabka (C) – Ďuráč, Gardoň, Haas, Hruška, Kredl, Mazancová, Náhončík, Peca, Plíšek (A), Růžek, Sluka

<p style="text-align: justify;">J i h l a v a – Bruslařští dorostenci odehráli před dneškem o dva zápasy méně než většina týmů skupiny Střed. I proto jim v tabulce patřilo až deváté místo. Na ledě páté Jihlavy Bruslaři dlouho kontrolovali průběh utkání. Správný směr ukázal svými dvěma góly <strong>Oskar Haas</strong>, který si tak upevnil status nejproduktivnějšího hráče Boleslavi. Poprvé skóroval v 7. minutě zápasu, podruhé zkraje druhé třetiny. V polovině klání zvyšoval na <strong>3:0</strong> <strong>Matěj Gardoň</strong>. I pro něj to bylo dvoubodové odpoledne, jelikož už předtím asistoval u druhého boleslavského gólu. Na konci prostřední části se ale poprvé prosadila i Jihlava, když pálil <strong>Daniel Pavelec</strong>. Dukla 11 minut před koncem zdramatizovala zápas brankou <strong>Marka Melenovského</strong>. To ale nebylo vše. V poslední minutě totiž připravil Boleslav o vítězství jihlavský <strong>Matouš Menšík</strong> - <strong>3:3</strong>. Z prodloužení uplynulo jen 18 vteřin a Dukla dokončila svůj obrat. Symbolickou tečku za utkáním učinil kapitán Jihlavy <strong>David Moravec</strong>. Bruslaři tak v tabulce skupiny Střed zůstávají devátí.